Luty 25 2020 01:01:04
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Inwałd

Dnia 5 X 2012 roku uczniowie klas 3a, 3b, 2a, 6a z wychowawcami p. K.Mikuś, U.Sroka, p.U.Szczupał oraz rodzicami odwiedzili Inwałd, gdzie znajduje się Park Miniatur Architektonicznych .Podczas międzykontynentalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję i Meksyk uczniowie podziwiali miniaturowe budowle charakterystyczne dla tych państw. W czasie wycieczki uczniowie korzystali z urządzeń w lunaparku, odwiedzili Zielony Labirynt ,obejrzeli bajkę o ostatnim smoku i dzielnym rycerzu Groszku, zwiedzili Park Ruchomych Smoków. Na zakończenie wycieczki uczniowie dotarli do średniowiecznej osady. Tam w drewnianych chatach spotkali się z kowalem, powroźnikiem, tkaczami, garncarzami i łucznikiem. Uczniowie mogli się przekonać jak była ciężka praca tych ludzi, ponieważ sami tkali na krosnach, lepili z gliny garnki, skręcali sznurki u powroźnika, a u kowala wykuwali ozdoby z metalu.

Rajd Górski "Złoty Liść"

Jubileuszowy XXV Rajd Górski „Złoty Liść”, który odbył się w dniach 4 – 6 października 2012 r.  gościł kolejny raz uczniów radłowskiego gimnazjum.  Trasa rajdu wiodła pasmami Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin. Nasza trasa wyglądała następująco :

1 dzień   :  Sucha Dolina – Obidza – Jaworki – Durbaszka z ogniskiem i noclegiem

2 dzień   : Durbaszka – Szczyt Wysoka ( 1050 m. n.p.m.) – Rezerwat Biała Woda – Rezerwat Wąwóz Homole – Jaworki – Durbaszka

3 dzień   : Durbaszka – Palenica, Szczawnica

Zapraszamy również nowych członków, którzy rządni są przygód i pięknych widoków,  do szkolnego koła PTTK, którego opiekunami są Barbara Chrzanowska i Piotr Malec.

 

Fauna Radłowa

Uwaga

Konkurs

1. Zbieramy żołędzie na dokarmianie zwierząt w zimie-

2. Fotografujemy zwierzęta i ich tropy.

Nagrody funduje

Koło Łowieckie „Łoś” w Tarnowie

Szczegóły konkursu:

Żołędzie zbieramy przez cały październik i przechowujemy pod dachem w suchym przewiewnym miejscu, rozsypane cienką warstwą na papierze. W ostatnim tygodniu października zebrane żołędzie przynosimy do szkoły (żołędzie nie mogą być spleśniałe )

Zdjęcia dzikich zwierząt oraz  ich tropów (ślady na gruncie lub śniegu)  robimy do końca maja 2013r.  i  na płycie CD  przynosimy do szkoły.

Wszelkie szczegóły u p. Janiny Kucharskiej

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach 28-30.09.2012r. 60 uczniów z klas V-VI i III gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Telewizję Polską, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki a w nim Muzeum Ewolucji i tarasy widokowe, Stadion Narodowy, a także Centrum Nauki i Techniki Kopernik. Spacer po Warszawie, widok Maratonu Warszawskiego, dobre humory i piękna pogoda ubogaciły wycieczkę. Warto było spędzić ten czas w tym miejscu, gdyż były to te momenty i te chwile których się nie zapomina. Dziękujemy kś. proboszczowi za pokrycie kosztów opłaty przewodników po Zamku Królewskim i Panu Markowi Podrazie za zapłacenie kosztów wycieczki jednemu z uczniów. Opiekunowie: S. Irla, K. Mikuś, U. Sroka, B. Maciaszek i T. Urbanek.

Odblaskowa szkoła

 III Edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła"

 

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy,  ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat  z elementów odblaskowych
i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Dołącz do nas !

Noś odblaski !

Szkoła Podstawowa w Radlowie od września2012r. przystepuje do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatytułowanej "Odblaskowa Szkoła". Akcja ma na celu wyposażenie uczniów w akcesoria odblaskowe i wyrobienie nawyku noszenia ich.

PAMIĘTAJ! Po zmroku, bez żadnych odblasków i w ciemnym ubraniu jesteś widoczny dopiero z odległości 20m. Nosząc odblaski chronisz swoje życie!

 

 

Rocznica bitwy o Radłów

 

Społeczność szkolna Zespołu Szkół w Radłowie wzięła udział w 73 rocznicy Bitwy Radłowskiej.

Na placu przed pomnikiem Bohaterów Września 1939 r. odśpiewano „Rotę” i oddano hołd poległym żołnierzom, obrońcom radłowskiej szkoły. O 1300 została odprawiona msza św.
w intencji żołnierzy, uczestników Bitwy Radłowskiej.  Po mszy św. odbył się apel poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców. W parku przy ZSP w Radłowie miała miejsce inscenizacja historyczna fragmentu Bitwy Radłowskiej „Czas Bohaterów” zrealizowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Wrzesień 39.

 

 

Święto Patrona

Święto Patrona Szkoły

            7 września w Szkole Podstawowej w Radłowie obchodzono święto Patrona Szkoły. W uroczystych obchodach wzięli udział: Pan Franciszek Kądziela, Burmistrz Radłowa Pan Zbigniew Mączka, Zastępca Burmistrza Pan Wiesław Armatys, Kierownik ZOSiP Gminy Radłów Pan Konrad Rudziński.

            Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi Gośćmi wysłuchali montażu słowno – muzycznego o bohaterstwie żołnierza polskiego w latach II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z 7-8 września 1939 r. na Ziemi Radłowskiej. W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz zachęcał uczniów do realizacji założeń patriotyzmu czasów pokoju – rzetelnej nauki i odpowiedzialności. Pan Franciszek Kądziela przekazał tablicę ze szkicem spalonej w 1939 r. szkoły w Radłowie, która zostanie umieszczona w Szkolnej Izbie Pamięci. Oprawę muzyczną zapewniła szkolna orkiestra dęta.

 

 

 

Certyfikat Diament

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

 

Początek roku szkolnego 2012/2013 był miłą niespodzianką dla naszych stu przedszkolaków i ich rodziców. Podczas przerwy wakacyjnej został bowiem przeprowadzony gruntowny remont naszej placówki. Już od progu mile zaskoczył pięknie odnowiony korytarz. Największą niespodzianką są jednak sale dydaktyczne, które nabrały nowych barw i zostały ozdobione bajkowymi wzorami. Ponadto, na świeżo wycyklinowane  podłogi położono nowe, kolorowe dywany, które na pewno umilą naszym pociechom pobyt w przedszkolu. Dokonano również remontu kuchni i zaplecza kuchennego. Mamy nadzieję, że każdego dnia przedszkolaki będą z uśmiechem przekraczać próg naszego odnowionego obiektu.

 

Wizyta w Finlandii

 RADŁOWSCY GIMNAZJALIŚCI W FINLANDII

  Sześcioosobowa grupa naszych gimnazjalistów pod opieką pani Barbary Chrzanowskiej i pani Dominiki Kułak przebywała w Finlandii w miejscowości Lapua. Celem wyjazdu było uczestnictwo w międzynarodowym obozie w ramach unijnego programu Youth in Action (Młodzież w działaniu). To już drugi tego typu wyjazd uczniów naszego gimnazjum. Zeszłoroczny obóz miał miejsce we Francji.

            Podobnie jak w zeszłym roku młodzież z Francji, Finlandii, Słowenii, Niemiec i Polski poznawała siebie, by przełamywać stereotypy. Poznawanie różnych kultur i różnych poglądów na świat z całą pewnością temu służy. Ważnym celem tych międzynarodowych obozów jest wzmacnianie stosunków między krajami członkowskimi Unii. Młodzież w ramach zajęć uświadamia sobie swoją rolę w Unii Europejskiej dziś i w przyszłości, zdobywa wiedzę na temat środowiska globalnego, zmian klimatycznych, sposobów ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowego stylu życia. Każdy z uczestników otrzymał plan zajęć, które były przewidziane w danym dniu. Uczestnicy brali udział w różnych warsztatach na temat posiadanej wiedzy o Europie. Każdy dzień kończył się międzynarodowym wieczorem, podczas którego młodzież z poszczególnych krajów prezentowała swoją kulturę, tańce, specjały kuchni oraz zabawy charakterystyczne dla danego kraju. Uczniowie często tworzyli mieszane grupy, w których pracowali nad różnymi projektami.

            Obóz w ramach unijnego programu Youth in Action to nie tylko praca, ale także czas na zwiedzanie. Wszyscy uczestnicy odbyli wycieczkę do miasta Vaasa, które jest położone na zachodnim wybrzeżu Finlandii.

Uczniowie z kilku krajów Europy wrócili już do swoich krajów, rodzin i obowiązków. Doświadczenia zdobyte w Finlandii na pewno przydadzą się w dalszej edukacji. Za rok kolejne spotkanie – najprawdopodobniej w Niemczech. Nasi gimnazjaliści na pewno tam będą!

 

73 rocznica bitwy pod Pszczyną

73 rocznica bitwy pod Pszczyną

 

            Już po raz kolejny przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Radłów oraz radłowskiej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. wzięli udział w rocznicy boju granicznego pod Pszczyną. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. , po której zebrani udali się na cmentarz wojenny „Pod Trzema Dębami”, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Przybyłych gości przywitali starosta pszczyński oraz burmistrz Pszczyny. Wiceburmistrz miasta Radłów pan Wiesław Armatys odczytał list od starosty tarnowskiego i zaprosił wszystkich zebranych na uroczystości upamiętniające bitwę radłowską, które odbędą się 7 – 8 września bieżącego roku.

Na zakończenie uroczystości w miejscu, gdzie pochowano 205 żołnierzy Wojska Polskiego, przedstawiciele mieszkańców naszej gminy – pan Wiesław Armatys, pan  Konrad Rudziński, pan Tadeusz Sroka, pani Alicja Padło, której ojciec zginął pod Pszczyną oraz pan Piotr Malec z reprezentacją uczniów złożyli pamiątkowe wieńce.

W drodze powrotnej złożono wieńce i zapalono znicze na cmentarzu w Brzeszczu, na którym pochowano także żołnierzy z 16 pp im. Ziemi Tarnowskiej.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Radłowie
Wygenerowano w sekund: 0.14 5,882,356 unikalne wizyty