Luty 25 2020 00:01:11
Dyskoteka

Konkurs piosenki religijnej

Uczniowie klasy 2a pod czujnym okiem pani Urszuli Szczupał i Anny Dziodzio przygotowali piosenkę, którą przedstawili na corocznym konkursie piosenki religijnej

,, Śpiewać każdy może …”w Jadownikach Mokrych. W tym roku był to jubileuszowy bo już 10 konkurs, podczas którego nasi uczniowie mogą spotkać się z dziećmi niepełnosprawnymi

i zintegrować się przez wspólna zabawę i śpiew . Ciepłe przyjęcie i miła atmosfera jednoczy podczas tych spotkań nie tylko uczniów ale i opiekunów oraz Rodziców. Po spotkaniu uczniowie mogli zwiedzić piękną Grotę Solną i wejść na basen. W drodze powrotnej podziwiając piękna, polską jesień zatrzymaliśmy się na krótką sesję zdjęciową.

Spotkanie z lekarzem

Spotkanie z Panią doktor Martą Kaczówką.

Pani doktor omówiła zasady zdrowego odżywiania się, higieny oraz bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie poruszną problematyką, co potwierdziły ich pytania skierowane do Pani doktor.

Spotkanie było kolejnym przedsięwzięciem w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła".

Przedstawienie

Przedstawienie aktorów z grupy "Kalejdoskop" pt. " W królestwie Brunlandii"

Podsumowanie konkursu "Odblaskowa Szkoła"

PODSUMOWANIE I WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

W ramach akcji ,,ODBLASKOWA SZKOŁA” wśród uczniów klas czwartych i piątych został przeprowadzony konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prace były staranne i przemyślane.

Komisja konkursowa w składzie:

Dyrektor p. Piotr Malec

p. Krystyna Mikuś

p. Ewa Kumięga

p. Agnieszka Seremet

dokonała oceny rysunków i postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla:

Natalii Chmura i Adriana Kowala z kl. IV A

III miejsce dla Pauliny Pojasek   z kl. V A

II   miejsce dla Ewy Gąsior          z kl. V B

I    miejsce dla  Klaudii Cnota      z kl. V B

Ślubowanie klas I

18 października w Zespole Szkół uroczyście przyjęto nowych uczniów do grona szkolnej społeczności. Tego dnia panował wyjątkowy klimat, który udzielał się każdemu z uczestników, a szczególnie pierwszoklasistom. Uczniowie przedstawili barwny program artystyczny składający się z prezentacji wierszyków, piosenek i współczesnego tańca, przygotowany przez Ewę Komięgę i Danutę Grabską. Uczniom, w tej szczególnej chwili, towarzyszyli rodzice, dyrekcja zespołu szkół, ks. Janusz Maziarka, kierownik ZOSiP Konrad Rudziński, nauczyciele i uczniowie klas starszych. Uczestniczący w uroczystości wiceburmistrz Wiesław Armatys wręczył pierwszoklasistom okolicznościowe dyplomy, a przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera pogratulował 30 nowym uczniom i obdarował ich słodkościami.

Dzień Papieski

Z okazji XII Dnia Papieskiego odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona dziedzictwu Jana Pawła II. Motywem przewodnim było hasło tegorocznych obchodów "Jan Paweł II - Papież Rodziny"

Odblaskowe dzieci

Dzień nauczyciela

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Wizyta w szkole partnerskiej we Francji

W dniach od 30 września do 6 października b. r. grupa radłowskich gimnazjalistów wraz z opiekunami przebywała we Francji. Była to już czwarta wizyta naszych uczniów w zaprzyjaźnionym gimnazjum w uroczej miejscowości Le Teil. W pierwszym dniu w obecności wszystkich uczniów powitał nas dyrektor szkoły oraz mer miasta, który potem spotkał się z nami jeszcze raz. To kolejne spotkanie miało miejsce w siedzibie mera, gdzie zostaliśmy obdarowani prezentami. Kolejne dni pobytu to wspólna nauka oraz zwiedzanie atrakcji regionu. Katedra w Viviers, Pałac Papieży w Awinionie oraz słynny Most Benezeta w tym samym mieście, cudowna jaskinia D’Orgnac, ruiny teatru rzymskiego w Alba la Romaine czy przełom rzeki Ardeche z niezwykłymi cudami natury to niektóre tylko miejsca, które mieliśmy okazję podziwiać. Centralnym punktem naszego pobytu było wspólne świętowanie z francuskimi przyjaciółmi dziesięciolecia Klubu Polskiego istniejącego w partnerskiej szkole w Le Teil. Wzruszające spotkania, wspomnienia i biesiada wypełniły ten czarujący wieczór. Z bagażem doświadczeń wróciliśmy do swoich obowiązków. Będziemy z niecierpliwością czekać na kolejną wizytę Francuzów w Radłowie, by móc się zrewanżować za ich niezwykłą gościnność.

Paweł Jachimek

Sukces naszego ucznia

Sukces naszego ucznia.

28 września 2012 roku odbył się finał powiatu tarnowskiego w biegach przełajowych w Tarnowie.  W zawodach tych doskonale spisał się uczeń naszej szkoły Michał Gostek , który zajął drugie miejsce (na 60 osób startujących) w kategorii klas drugich i awansował do finału województwa małopolskiego. Michał jest uczniem drugiej klasy, której nauczycielem wychowania fizycznego jest mgr Rafał Kijak, gra również w drużynie juniorów LUKS Radłovia Radłów, prowadzonej przez pana Kijaka. Ogromna wola walki, zaangażowanie we wszystko co robi i wielka determinacja pozwoliły osiągnąć mu duży sukces indywidualny jakiego nie było w naszej szkole i naszej gminie od kilku lat. W finale wojewódzkim  w Nowym Targu Michał zajął 29 miejsce na 142 osoby startujące, pozycja mogła być dużo wyższa, gdyby nie upadek na starcie i strata kilku cennych sekund. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku z pomocą nauczycieli i trenerów uda się naszemu uczniowi powtórzyć wyczyn z tego roku, a może nawet przy odrobinie szczęścia poprawić. Serdeczne gratulacje dla Michała Gostka od dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły.