Maj 26 2019 17:03:17

9 listopada 2011 r.  odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „EtnoLog”. Tym razem młodzież została zapoznana przez Pana Józefa Ziecinę z  tajnikami  wyplatania koszyków z wikliny.  Okazało się to bardzo pracochłonne ale na szczęście niezbyt trudne.  Uczestnikom spotkania udało się wypleść kilka koszyków, które mogli zabrać do domu.

Wycieczka do Krakowa

Dnia 27.10.2011 r. uczniowie klas pierwszych , trzecich i czwartej „b” pod opieką p. U. Szczupał,
p. E. Kumięgi i p. D. Grabskiej pojechali na wycieczkę do Krakowa. W Aquarium i Muzeum Przyrodniczym uczestnicy wycieczki spotkali niezwykłe rybki, tropikalne gady i płazy, niebezpieczne
i przerażające pająki i insekty oraz parę wyjątkowo rzadkich małpek.
W najmniejszej fabryce cukierków „Ciucia” wzięli udział w pokazie produkcji słodyczy. Pokaz zakończył się degustacją jeszcze ciepłego cukierka i wręczeniem każdemu  uczestnikowi paczki cukierków.
Uczniowie obejrzeli również niezwykłe zabytki Krakowa tj. Sukiennice i Kościół Mariacki. Zadowoleni
i uśmiechnięci, z ciekawymi pamiątkami wrócili do domów.

EkoSport

Teatr Grecki "Katharsis"

2.11.2011 W Zespole szkół w Radłowie gościliśmy Teatr Grecki "Katharsis" z Krakowa, który zaprezentował dzieciom i młodzieży z gminy Radłów trzy scenki:

"Shrek i anioł" - przedszkole i klasy I-III

"List w butelce" - szkoła podstawowa

"Dopalaczom stop" - gimnazjum

Promocja zdrowia

Dnia 27 października odbył się w naszej szkole finał projektu promującego realizację zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem pod hasłem „ Owoce i warzywa, to witaminy, zdrowie i siła”. Uczniowie klas pierwszych przygotowali montaż słowno – muzyczny ukazujący skutki niedoboru w codziennej diecie warzyw kapustnych.  Tematykę zdrowej diety przedstawiały krótkie utwory literackie i inscenizacja „ Chory kotek”.Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, a wystawa plakatów towarzyszyła nam w czasie trwania programu.
Uczniowie mogli również obejrzeć ciekawą  wystawę owoców i warzyw przygotowaną przez Szkolne Koło PCK, pod kierunkiem p. J. Delung. Mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat wartości odżywczych i walorów smakowych owoców i warzyw, zarówno tych popularnych, jak  i tych bardziej egzotycznych. Po programie artystycznym przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment – degustacja zdrowych przekąsek: koreczków owocowych, warzywnych, sałatek, pieczonego domowego chleba z konfiturami i ciast drożdżowych z serem i jabłkami.

Spotkanie integracyjne

27 października 2011r.

W dniu 27 pażdziernika uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami: B.Fudalej , A.Urbanek , L. Zych już po raz drugi wzięli udział w integracyjnym spotkaniu z podopiecznymi placówki opiekuńczej w Siedlcu. Nasi uczniowie pomogli w przygotowaniu ogniska i zabaw towarzyszących imprezie. Wspólnie z podopiecznymi, ich wychowawcami i kolegami z gimnazjum w Woli Radłowskiej uczestniczyli w pieczeniu kiełbasek i ziemniaków. Po poczęstunku rozpoczęły się wspólne zabawy ;dużo radości wywołało przeciąganie liny, w którym brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. Wspólny czas umilił występ  zespołu instrumentalnego naszej szkoły i solistki Marzeny Rendak pod kierownictwem pana Mirosława Patulskiego. Spotkanie to pozwoliło ukazać uczniom potrzebę pomocy ludziom niepełnosprawnym i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby innych ludzi.

Szkolenie PCK

W dniach 20 i 26 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs prowadziła p. W. Pyzik z Zarządu Rejonowego PCK w Tarnowie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący udzielania pierwszej pomocy, a następnie sprawdzali swoją wiedzę wykonując ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Projekt - Etnolog

18 października 2011 r. uczestnicy projektu „EtnoLog – zaloguj się na ludowo” wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez panią Anetę Żurek. Dziewczyny nauczyły się robić ludowe kwiatki z bibuły.  Dziś takie ozdoby są zapomniane, dawniej cieszyły się dużą popularnością i były przygotowywane przez młode dziewczyny w  wolnych chwilach.

Ślubowanie

17 września 2011 r. w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Zbigniew Mączka, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera,  ks. proboszcz Janusz Maziarka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Zbigniew Marcinkowski, kierownik ZOSiP Konrad Rudziński, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Mikuta, dyrekcja zespołu, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny przygotowany wraz z wychowawcami: p. U. Szczupał i D. Kozioł, oraz złożyli uroczyste ślubowanie .

Pasowania na ucznia dokonał dyrektor zespołu p. Marek Urbanek. Wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy a uczniowie kl. 4 czekolady i słodkości od pana burmistrza. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Razem spędzone chwile upłynęły w miłej atmosferze, w blasku fleszy. Zdjęcia mają udokumentować ów niezwykły dzień.

Ognisko w Zabawie

22 września 2011r uczestnicy projektu „EtnoLog” pod kierunkiem p. Mirosława Patulskiego i p. Angeliki Klimek spotkali się w Zabawie na ognisku. Atrakcją, oprócz pieczonej kiełbaski , były tańce w wykonaniu p. Patulskiego i wybranych uczniów. Uczestnicy spotkania mogli także dowiedzieć się , jak będzie wyglądać praca nad projektem.

Wycieczka w Pieniny

W dniach 5 i 6 października, klasy szóste wraz z wychowawcami, wyjechały na wycieczkę w Pieniny.

Pierwszego dnia wycieczki, przy pięknej pogodzie, odbyliśmy uroczy spacer Wąwozem Homole, a następnie wspięliśmy się na Trzy Korony. Mile widziana kolacja i wypoczynek czekały na nas w leżącym u stóp zdobytej przez nas góry schronisku.

Drugiego i zarazem ostatniego dnia naszej wyprawy czas upłynął nam na pływaniu gondolą oraz zwiedzaniu zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Było ciekawie i miło. Około godziny 18 –tej bezpiecznie dotarliśmy do domu.

Szlakiem Legend