Wrzesień 26 2018 07:23:11
Międzynarodowy Konkurs Baltie 2018

W konkursie wzięło udział ponad 15 tys. uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych z Czech, Słowacji i Polski

W etapie wojewódzkim szkołę reprezentowali:

Bartosz Bocoń - 1 miejsce w powiecie, 23 w województwie i 52 w kraju

Amelia Klich - 1 miejsce w powiecie, 234 w kraju

Mikołaj Sygnarowicz - 4 miejsce w powiecie, 252 w kraju

Małgorzata Szklanny - 3 miejsce w powiecie, 249 w kraju

Damian Kołpa  - 4 miejsce w powiecie, 87 w kraju

Bartosz Nowak - 1 miejsce w powiecie, 12 w województwie i 14 w kraju

Do finału Zakwalifikował się Bartosz Nowak.

Finał konkursu odbył się w Zabierzowie.  Bartosz zajął 22 miejsce na 110 uczestników z trzech krajów. Po konkursie wszyscy uczestnicy, nauczyciele i rodzice zostali zaproszeni przez amerykańską firmę Akamai, która otworzyła centrum technologiczne w Krakowie mające za zadanie pilnowanie bezpieczeństwa w sieci. W siedzibie firmy, będącej głównym sponsorem konkursu odbyły się prelekcje na temat zabezpieczania Internetu, a dla młodszych pogadanki i zabawy w ogniwa Internetu.  Uczniowie zwiedzali siedzibę firmy wraz z serwerownią i uczestniczyli w pokazach robotów. Zaproszenie przez firmę Akamai nie było przypadkowe, bo jak powiedział dyrektor najlepszych pracowników szuka się wśród finalistów konkursów.

W etapie domowym konkursu Baltie 2018 zwyciężył Maciej Nowak z klasy I a

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i życzę sukcesów w przyszłym roku szkolnym, a pozostałych uczniów zachęcam do nauki programowania.

Teresa Padło

Zakończenie roku szkolnego po mszy świętej o godz. 8.00

Odjazdy autobusów:

Niwka - 7.40

Skałka - 7.30

Biskupice - 7.30

Brzeżnica - 7.45

KRAKOWSKI BANK SPÓDZIELCZY SPONSOREM WYCIECZKI NASZYCH GIMNAZJALISTÓW!!!

KBS

Trzydniowa wycieczka naszych gimnazjalistów do Warszawy wpisuje się w cykl zdarzeń, które mają upamiętnić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Miło mi poinformować Państwa, że KBS przekazał pewną kwotę na organizację tej wycieczki. To nie pierwszy raz, kiedy Bank wspiera naszą szkołę. W imieniu własnym oraz w imieniu uczniów pragnę za to bardzo serdecznie podziękować!!!

Marek Urbanek

Konkurs Matematyczny

Pieniński Park Narodowy

Dnia 14 czerwca 2018 roku  uczniowie , którzy przez cały rok brali  udział w zajęciach projektowych  „W Gminie Radłów uczymy się na 6!” wraz z opiekunami:  Agatą Urbanek, Sabiną Irlą, Barbarą Chrzanowską,  i Piotrem Malcem uczestniczyli w wycieczce do Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzali:  Zamek w  Czorsztynie, Szczawnicę, płynęli statkiem po Zalewie Czorsztyńskim i spływali  tratwami Przełomem Dunajca.

„Kreatywna noc w szkole”

W naszej szkole przez cały rok  realizowany jest projekt „Dobre zachowanie”.

Celem tego projektu jest wypracowanie u uczniów właściwych nawyków oraz

utrwalenie poprawnych zachowań. Zgodnie z założeniami projektu zostało zrealizowanych wiele działań. Przeprowadzony został dwuetapowy plebiscyt „Dama i dżentelmen szkoły”, na korytarzu szkolnym wykonana została gazetka tematyczna, a w ramach lekcji wychowawczych przeprowadzone zajęcia dotyczące dobrego wychowania. Kolejnym punktem było zorganizowanie  wieczornych zajęć w szkole dla uczniów klas starszych. „Kreatywna noc w szkole” rozpoczęła się od wspólnej kolacji i zajęć dotyczących dobrego zachowania. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Jak zostać animatorem?”, które prowadzone były przez Panią Katarzynę Owsiankę. Pod koniec spotkania uczniowie wspólnie zaprojektowali plakat „Dobre maniery”.

W trakcie czterogodzinnego, wieczornego spotkania uczniowie wykazali się znajomością zasad dobrego wychowania i pomysłowością wykonywanych zadań, a przy tym wspaniale bawiąc się.

W Gminie Radłów uczymy się na 6!

Dnia 7 czerwca 2018 roku  naszej szkoły  uczniowie , którzy przez cały rok brali  udział w zajęciach projektowych „ W Gminie Radłów uczymy się na 6!” wraz z opiekunami: Agatą Urbanek, Sabiną Irlą, Barbarą Chrzanowską, Teresą Urbanek i Pawłem Jachimkiem uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzali:  Zamek w Pieskowej Skale, Zamek kazimierzowski w Ojcowie, Jaskinię Łokietka i Bramę Krakowską.

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dnia 9 czerwca, grupa IV gościła mamę Ewelinki, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, wprowadziła nas w tajemniczy świat legend. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas :)

Ogródek wokół przedszkola

W ramach projektu „Babcia kocha mnie, dziadek wszystko wie – dlatego wspólnie tworzymy ogródek wokół naszego przedszkola”, odwiedzili nas dziadkowie, którzy posadzili wokół naszego ogrodu piękne krzewy. Każda z grup posadziła również kwiaty, dzięki którym zrobiło się bardzo kolorowo.

Piknik geograficzny

7 czerwca 2018r. odbył się XVIII Piknik Geograficzny, którego głównym organizatorem był ZSO i T im. J. Szczepanika oraz miasto  Tarnów. W pierwszej części dwuosobowe reprezentacje szkół rozwiązywały test  geograficzny. W części drugiej rywalizowały w turnieju topograficznym w centrum Tarnowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III:  Paulina Lechowicz i Norbert Szyszka. Paulina i Norbert pokonali ponad 50 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich  zajmując pierwsze miejsce za najlepiej napisany test geograficzny. I miejsce zajęli również w turnieju topograficznym wśród szkół podstawowych i gimnazjum. Gratulujemy uczniom sukcesu i życzymy powodzenia w szkole średniej.

Spotkanie z policjantem

8.06.2018 r. w szkole gościliśmy sierżanta Krzysztofa Nowaka z Komisariatu Policji w Żabnie. Pan policjant przypomniał o zasadach bezpiecznego wypoczynku i zagrożeniach, ktore czyhają na dzieci i młodzież podczas letniego wypoczynku.

Nasz misja to tradycja

Marzanna 2017