Marzec 21 2018 15:39:59
Szkoła
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Podręczniki
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Teatrzyk

W środowe przedpołudnie po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził teatr Eden z Wieliczki. Tym razem przedszkolaki miały okazję oglądać spektakl pt. „Ukryty skarb”, dzięki któremu dowiedziały się, że bogactwo nie jest w życiu najważniejsze. Największym skarbem jest bowiem rodzina.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Dnia 2.02.2018r w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niwce odbył się Międzyszkolny konkurs Matematyczny " Łamigówki Sówki ", oparty na rozwiązaniu głowołamaczy i innychłamigówek matematycznych.

W konkurencji grupowej nasza szkoła zdobyła 1 miejsce , była reprezentowana przez nastepujących uczniów :

kl. 7a Kacper Gawron
kl. 6a Kacper Filarski 
kl. 5a Małgorzata Szklanny 
kl. 4a Zuzanna Cegielska 

konkurencja indywidualna

1 miejsce - Kacper Filarski
2 miejsce - Kacper Gawron

 

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

19 stycznia 2017 r w Zespole Szkól w Radłowie odbył się Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych pod hasłem I KNOW THE USA. Konkurs był ostatnim etapem serii zajęć edukacyjnych poświęconych tematyce Stanów Zjednoczonych i Polonii amerykańskiej. Oprócz lekcji kulturowych  przeprowadzono także  konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Jego uczestnicy mieli za zadanie namalować symbole Stanów Zjednoczonych różnymi technikami. Na miejscu pierwszym uplasowała się Emilia Głowacka, drugie miejsce zajęła Julia Kluza, miejsce trzecie przypadło Zuzannie Patulskiej. Wyróżnienia zdobyli: Mateusz Nawrot oraz Zuzanna Wantuch.

Najwięcej emocji towarzyszyło zmaganiom w finałowym Konkursie Wiedzy skierowanym do starszych uczniów z klas 5-7 Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Szczegółowe pytania z zakresu historii, geografii, kultury oraz polskich akcentów w kulturze amerykańskiej wymagały dogłębnej wiedzy i znajomości realiów życia w USA. Po zakończeniu części oficjalnej, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, odbyły się drużynowe rozgrywki w układaniu puzzli przedstawiających podział terytorialny Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie zwycięzcą konkursu wśród gimnazjalistów okazał się Dawid Konieczny. Miejsce drugie zajęła Paulina Lechowicz,  a kolejne ex aequo Aleksandra Gołas i Wiktoria Ptasznik. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej pierwsze miejsce zdobył Karol Kuczek, na miejscu drugim znalazł się Mikołaj Suda , zaś na trzeciej pozycji Kacper Filarski.  Laureaci konkursu otrzymali upominki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Składamy serdeczne podziękowanie Polonii amerykańskiej za oryginalne gadżety i pomoce dydaktyczne, które pomogły stworzyć prawdziwie amerykański nastrój oraz posłużyły jako nagrody. Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok. 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

29 stycznia 2018 roku przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Radłowie uczciły Święto Babci i Dziadka. Po raz pierwszy w uroczystości wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Program artystyczny przygotowały wychowawczynie: Renata Patulska, Renata Pochroń, Renata Trytek, Bernadeta Oleksy, Maria Kosiarska, Marta Szyncel i Iwona Pochroń-Wierzbicka. Było to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne, a dla przedszkolaków na pewno wielkie przeżycie. Jak się później okazało dla Gości – również.

Babciom i Dziadkom złożyliśmy podziękowania za obecność, wrażliwość, poświecenie oraz trud wkładany w wychowanie wnuków. Wyraziliśmy wdzięczność za zrozumienie i bycie wzorem dla przyszłych pokoleń. Życzyliśmy Czcigodnym Gościom, aby każdy dzień dostarczał Im pociechy z wnucząt, a zdrowie służyło jeszcze przez długie lata, aby miłość wnucząt napełniała Ich młodzieńczą energią i radością. Z kolei wnukowie swoje życzenia wyrazili wierszem, piosenką oraz tańcem.

Festiwal piosenek świątecznych w języku angielskim

W ubiegły wtorek 23 stycznia w szkole podstawowej odbył się festiwal piosenek świątecznych w języku angielskim. W festiwalu wzięły udział klasy I – VI oraz uczennica drugiej klasy gimnazjum. Zaprezentowane zostały zarówno tradycyjne kompozycie świąteczne, jak i utwory mniej znane. Na koncercie przedstawiono utwory o Mikołaju „Father Christmas i „Santa Claus is Coming to Town”, a także piosenki z klasycznymi  życzeniami świątecznymi, w tym „We Wish you a Merry Christmas” i hiszpańsko-angielską kompozycję „Feliz Navidad”. Pojawiły się też świąteczne klasyki, które przeniosły nas w bajkową, zimową krainę – „Jingle Bells”, „Snow is Falling”, „Rocking around the Christmas Tree”, Falalala” oraz „Christmas Eve in the Dark Forest”, a także tradycyjna kompozycja świąteczna „Auld Lang Syne”. Dodatkowo Kamila Witek z klasy drugiej gimnazjum zaprezentowała dwa utwory – kolędę „Silent Night”, którą zaśpiewała po angielsku i niemiecku oraz przebój świąteczny „Mary did you know”. Publiczność reagowała żywiołowo na skoczne, wesołe piosenki. Występy uczniów zostały nagrodzone głośnymi brawami. Gratulujemy naszym artystom wspaniałych występów.

Ponadto uczniowie z klasy 6b przygotowali pokaz slajdów ilustrujący zwyczaje świąteczne w różnych krajach na świecie. Na koniec zaprezentowano montaż życzeń świątecznych w formie krótkich filmów przygotowanych przez uczniów z klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach konkursu wybrano klasę, która przedstawiła życzenia w najciekawszy sposób – wygrali uczniowie z klasy 2a.  

Niech od Bałtyku aż do Tatr żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!

22 stycznia 2018 roku w murach naszej szkoły dzieci z klasy III B witały kochane Babcie i czcigodnych Dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i Dziadków. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tegoż  zimowego dnia stycznia do szkoły podstawowej im. Bohaterów Września 1939 Roku w Radłowie licznie przybyli zaproszeni seniorzy, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również burmistrz miasta i gminy Radłów Zbigniew Mączka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Barbara Marcinkowska, redaktor naczelna lokalnego kwartalnika informacyjnego ziemi radłowskiej ,, RADŁO” Anna M. Kędzior, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Radłowie Piotr Malec. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek, wspaniały program artystyczny oraz mnóstwo upominków własnoręcznie przygotowanych przez dzieci. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności wokalne, taneczne, recytatorskie. Wzruszeniom nie było końca. W niejednych oczach widać było radość i szczęście. Oklasków nie brakowało. Gorące słowa podziękowań należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy również panu burmistrzowi Zbigniewowi Mączce oraz panu dyrektorowi Piotrowi Malcowi, którzy również złożyli życzenia drogim solenizantom oraz wyrazili słowa uznania dla perfekcyjnie przygotowanej imprezy.

 

Uroczystość przygotowała nauczycielka Danuta Grabska.

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Radłowie. W tym roku szkolnym ta miła uroczystość odbyła się 19 stycznia 2018r, a organizowana była przez uczniów klas drugich wraz z wychowawczyniami: p. Krystyną  Mikuś,

 p. Urszulą Sroka.  

Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitał dyrektor szkoły p. Marek Urbanek, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze, inscenizacje, piosenki, scenki humorystyczne oraz tańce. Warto zaznaczyć, iż każdy z uczniów  wziął czynny udział w przedstawieniu. Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

Obecny na uroczystości burmistrz miasta i gminy Radłów p. Zbigniew Mączka zwrócił uwagę na duży wysiłek i czas pracy jaki musieli włożyć uczniowie w przygotowanie tak bogatego programu artystycznego oraz dołączył swoje życzenia dla wszystkich babć i dziadków.

 W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia i pociechy z wnucząt.

 

 

Edukacyjna gra terenowa

Regulamin edukacyjnej gry terenowej

„Tropem Niezłomnych Radłowian”

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 12.01.2018 r. ratownicy medyczni z Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie spotkali się z uczniami klasy 7a, 7b oraz szkolnymi wolontariuszami. W trakcie dwugodzinnych zajęć zaproszeni specjaliści przybliżyli wiadomości dotyczące wykonywania zawodu ratownika medycznego oraz opowiedzieli o swojej drodze zawodowej. Przedstawili prezentację multimedialną zawierającą  procedury postępowania w momencie zagrożenia życia lub zdrowia człowieka. Podzielili się także swoimi doświadczeniami dotyczącymi  zabezpieczania działań na poligonie.  W drugiej części spotkania przeprowadzili instruktaż dotyczący udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzieli na pytania uczniów. Nasi uczniowie wykazali się merytoryczną wiedzą, znajomością zasad postępowania i działaniami praktycznymi.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy ratownikom za przekazanie tak istotnych treści.  

Wizyta policjanta

16.01.2018 szkole gościliśmy aspiranta Grzegorza Kubackiego. Pan policjant przypominał uczniom jak należy bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Duzy nacisk kład na wypoczynek na stoku narciarskim, lodowisku. Przestrzegał przed zabawami na zamarzniętych akwenach wodnych. 

Kolędowanie w Żabnie

17 stycznia uczniowie radłowskiego gimnazjum wzięli udział

w XXII Regionalnym Konkursie Kolęd zorganizowanym przez
Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

W kategorii wiekowej 13-16 lat wyróżnienie otrzymała solistka Łucja Seremet , a wśród zespołów II miejsce zajął zespół wokalno-instrumentalny w składzie Daria Żurowska, Natalia Kołpa, Marcin Zwierzyński, Wiktor Krupa, Adrian Kowal i Daniel Kukułka.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali także : solistka Weronika Hajdas i zespół wokalny w składzie Kamila Witek, Julia Strzesak, Julia Kosiarska.
Do konkursu naszych uczniów przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Patulski.

 

 

 

 

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Losowa Fotka


Teatr
Wygenerowano w sekund: 0.10 3,049,020 unikalne wizyty