Październik 19 2017 07:19:41
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Sukces uczniów SP w Radłowie w Otwartych Mistrzostwach Tarnowa w Lekkoatletyce

       28 września reprezentacja Szkoły Podstawowej w Radłowie pod opieką p. Rafał Kijaka uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Tarnowa w Lekkoatletyce. Zawody były połączone z otwarciem zmodernizowanego stadionu TOSiR w Tarnowie. Patronat nad zawodami sprawował Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

       Zawody te zakończyły się ogromnym sukcesem uczniów z Radłowa, którzy zdobyli łącznie 10 medali. Medale złote wywalczyli: Jakub Molczyk w biegu na 1000m (rocznik 2002), Łucja Seremet w biegu na 300m (rocznik 2002), Emilia Wojdak w pchnięciu kulą (rocznik 2002), Konrad Łącki w biegu na 100m (rocznik 2002), Nikodem Miśtak w biegu na 100m, w biegu na 300m i w skoku w dal (rocznik 2003). Medale srebrne wywalczyli: Kamil Gębski w pchnięciu kulą (rocznik 2003), Konrad Kuczek w biegu na 100m (rocznik 2003). Medal brązowy wywalczył Konrad Kuczek w biegu na 300m (rocznik 2003). Warto dodać, że Konrad startował z zawodnikami starszymi o rok. 

Toksyczne słodycze

Pragniemy uwrażliwić rodziców na niebezpieczeństwo związane z rozprowadzaniem w pobliżu szkół toksycznych „tabletek”, które swoim kształtem i kolorem przypominają słodycze.

Bardzo prosimy uświadomić dzieciom, że nie wolno przyjmować słodyczy od osób nieznajomych.

 

Bal Przedszkolaka

Dnia 28 września w naszym przedszkolu odbył Bal Przedszkolaka, który poprowadził pan Józef Gąsawski. Tańcom i zabawom nie było końca, a dzieci z wielką radością w nich uczestniczyły.  Po zakończonej zabawie przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek.

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 27 września oddział IV gościł tatusia Mikołajka, pana Zbigniewa Łąckiego, który w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przeczytał naszym przedszkolakom kilka utworów z klasyki dziecięcej literatury. Dziękujemy za to miłe spotkanie i  poświęcony nam czas. Pamiętajmy, że wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych, dlatego czekamy z niecierpliwością na kolejnych ochotników.

 

 

 

Zuchy w bibliotece

Zuchy odwiedziły bibliotekę

W środę 27 września „Zuchy” z radłowskiego Przedszkola wraz z wychowawczynią odwiedziły Miejsko- Gminną Publiczną Bibliotekę w Radłowie. Podwoje radłowskiej książnicy odtworzyła przed dziećmi pani Katarzyna Baran. Na samym początku pani Kustosz pokazała dzieciom czytelnię i działy biblioteczne, w tym dział z literaturą dziecięcą. Szybko okazało się, że liczna grupa przedszkolaków ( 4 i 5 latków) bardzo dobrze zna bibliotekę, a niektórzy z nich są już nawet jej czytelnikami, mają swoje imienne karty. Nic więc dziwnego,że wszystkie dzieci bezbłędnie rozwiązały zagadki przygotowane przez organizatorów spotkania. Mali czytelnicy bez trudu odgadli, jakie są prośby książki? Czego książka nie lubi i jak należy szanować książkę? Dzieci wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci z bajek. Na zakończenie była zabawa w kole przy muzyce oraz niespodzianka, czyli magiczne pudełko w kształcie książki, a w nim słodycze. Radłowskie Zuchy podziękowały za bardzo miłe spotkanie pani kustosz Katarzynie Baran oraz panu dyrektorowi Zbigniewowi Marcinkowskiemu, prosząc o kontynuowanie spotkań tego typu. 

Wizyta pana policjanta

25 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Żabnie, panem Grzegorzem Kubackim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przybliżenie przedszkolakom pracy policjanta. Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

Warsztaty z robotyki.

Budujemy i programujemy roboty.
Stowrzyszenie Radłowskie Orły

 

Zaplanowano przeprowadzenie dwudniowych warsztatów z robotyki.Zajęcia przeprowadzone będą w dniach 09-10.10.2017na terenie Szkoły Podstawowej w Radłowie.Uczestnikami zajęć będą uczniowie klas II-VII w wieku lat 8-13. Planowana ilośc uczestników dwudniowych warsztatów to 188 uczniów. Zajęcia przeprowadzi firma zewnętrzna .Zajęcia będą odbywać się w grupach 12-20 uczniów i trwać 45 minut dla każdej grupy.Zajęcia polegają na zbudowaniu robota ,zaprogramowaniu go zgodnie z założeniami oraz sprawdzenie efektu pracy w postaci prezentacji wykonanego robota i jego działania.

Marzycielska Poczta w przedszkolu

Dnia 20 września, w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, dzieci z Przedszkola Publicznego w Radłowie wzięły udział w akcji „Marzycielska Poczta”. Przedszkolaki poznały historie Lenki, Nikolki oraz Wikusi – dziewczynek, które zmagają się z ciężkimi chorobami. To właśnie z myślą o nich, każda z grup przygotowała piękne kartki z życzeniami. Mamy nadzieję, że kiedy dotrą one do adresatek, wywołają uśmiech na ich dziecięcych twarzach. Cieszymy się, że choć w taki sposób możemy przekazać im nasze wsparcie. 

Spotkanie z policjantem

18.09.2017 szkole gościcliśmy aspiranta Grzegorza Kubackiego. Pan policjant przypominał uczniom jak należy zachować się w drodze do i ze szkoły,jak należy zachowywać się w szkole oraz jakie zagrożenia czyhają na dzieci w internecie. 

Obchody Bitwy Radłowskiej

Tegoroczne obchody upamiętniające 78 rocznicę Bitwy Radłowskiej oraz wybuch II wojny światowej  uatrakcyjniła rekonstrukcja historyczna „Bitwa o Radłów – walki uliczne”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Dla wszystkich jej uczestników z pewnością była to niezapomniana lekcja historii. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów.

Święto Patrona Szkoły

8 września  w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej - Bohaterów Września 1939 r. W 78 rocznicę walk na Ziemi Radłowskieji bohaterskiej obrony szkoły zebrani obejrzeli program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas piątych pod kierunkiem nauczycieli Danuty Sygnarowicz i Doroty Stono. W refleksyjnym spektaklu połączono recytację, dialogi i pieśni patriotyczne z „Rotą” Marii Konopnickiej na czele. Autorski scenariusz był mocno osadzony w realiach kampanii wrześniowej i wydarzeniach radłowskich. Uczniowie przygotowali stroje z epoki, ubrani byliw mundury wojskowe, a całość  odbywała się na tle fotoobrazu spalonej we wrześniu 1939 r. radłowskiej szkoły. Prezentacja artystyczna spotkała się  z ciepłym przyjęciem i uznaniem zgromadzonej publiczności – zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka, Zastępca Burmistrza Wiesław Armatys, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, płk Edmund Tyszka i  kpt.  Zbigniew Babiuch  z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Pan Mieczysław Barys, dyrektor  Miejskiego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie  Barbara Marcinkowska oraz Joanna Bocoń i Joanna Ryglicka z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Radłowie.

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Losowa Fotka


Dzień Ziemi
Wygenerowano w sekund: 0.07 2,643,909 unikalne wizyty