Grudzień 17 2017 11:05:50
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Zebrania i konsultacje dla rodziców
Stołówka
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Przegląd Pieśni Patriotycznej

 

Spotkanie z leśniczym

Dnia  8.11.2017r radłowskie przedszkolaki odwiedził pan  Karol Blicharz, leśniczy z Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska,który przedstawił dzieciom wiele ciekawych eksponatów przyrodniczych, bardzo interesującą prezentację multimedialną,oraz w ciekawy sposób przybliżył świat zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się również jak umiejętnie dokarmiać zwierzęta zimą i obiecały o tym pamiętać.

Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po odśpiewaniu hymnu państwowego płk Edmund Tyszka w imieniu Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odznaczył sztandar Szkoły Podstawowej Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZŻWP”. Złote odznaki XXXV – lecia ZŻWP otrzymali: Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka oraz nauczyciele j. polskiego Danuta Sygnarowicz i Dorota Stono. Odznaczenia są potwierdzeniem rzetelnej pracy szkoły na rzecz kształtowania postaw patriotycznych dzieci i  młodzieży.  Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pawła Jachimka. Zebrani czynnie włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. Gościem Honorowym uroczystości był Pan Mieczysław Barys, który przekazał szkole cenne pamiątki rodzinne po swoim ojcu i dziadku, oficerach Wojska Polskiego, uczestnikach kampanii wrześniowej.  W swoim wystąpieniu przypomniał ich wojenne losy i związki z Ziemią Radłowską.

Następnie odbyło się podsumowanie etapu finałowego VI edycji Gminnego Konkursu Historycznego „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych: z Biskupic Radłowskich, Woli Radłowskiej, Zdrochca, Przybysławic i Radłowa. Ostateczne wyniki konkursu:

szkoły podstawowe kl. IV - VI:

I miejsce – Amelia Sroka z Radłowa,

II miejsce – Jan Kapera z Radłowa,

III miejsce – Jakub Tracz z Biskupic Radłowskich.

klasy gimnazjalne i kl. VII:

I miejsce – Filip Iwaniec z Radłowa,

II miejsce – Dominik Radamski z Radłowa,

III miejsce – Joanna Kocoń z Biskupic Radłowskich.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka.

Na zakończenie spotkania zebrani udali się  do nowej Szkolnej Izby Pamięci, która została poświęcona przez Ks. Proboszcza Janusza Maziarkę i uroczyście otwarta.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Zastępca Burmistrza Wiesław Armatys, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, płk Edmund Tyszka, ppłk Jerzy Konieczny  i  kpt.  Zbigniew Babiuch z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Jacek Skrabot ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 1939 r.”Jarosław Jop, rekonstruktor i znawca historii 16 pp Ziemi Tarnowskiej w historycznych mundurach oraz Joanna Bocoń i Joanna Ryglicka z Rady Rodziców i Teresa Szklanny, prezes Stowarzyszenia „Radłowskie Orły”.

 

 

Przedszkolaki w Szkolnej Izbie Pamięci

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu były nowoczesne urządzenia elektryczne oraz te, które kiedyś były ich pierwowzorami. W związku z tym przedszkolaki z oddziałów III i IV  zwiedziły  Szkolną Izbę Pamięci.  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały eksponaty, które się w niej znajdują, m. inn. lampy naftowe, stare żelazka. 

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się w środę 15.11.2017r. o godz. 17.00

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

 

Pamiętamy…

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju”

         Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach...

         Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego wraz z grupą wolontariuszy rankiem 1. XI. odwiedzili radłowski cmentarz. Na kwaterach żołnierskich zapłonęło kilkaset zniczy, które zostały zebrane w ramach akcji przeprowadzonej na terenie naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie oraz zaangażowanie w nasze działania.

Wolontariat

 

W dniach od 02.10. 2017 r. do 03.11. 2017 r. uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji zadań Szkolnego Klubu Wolontariusza przyłączyli się działań organizowanych przez Centrum Wolontariatu „Empatia”. Celem XIII akcji charytatywnej „Przemów ludzkim gestem” było zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt oraz zebranie karmy i pieniędzy na ich leczenie. W wyniku podjętych działań udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej karmy oraz kilkanaście puszek i saszetek mięsnych. Zebrano też 173,89 zł na leczenie zwierząt. Wszystkim darczyńcom (uczniom, rodzicom i nauczycielom) serdecznie dziękujemy. 

Pod Słońcem Hiszpanii

 

  W dniach 22-29.10.2017 uczniowie oddziałów gimnazjalnych w Radłowie uczestniczyli w kolejnej wymianie europejskiej. Tym razem naszym celem była trzecia co do wielkości metropolia Hiszpanii, Walencja - miasto sztuki, zabytków i wspaniałej kuchni, urzekające piękną piaszczysta plażą i temperaturą, która nawet w zimie rzadko spada poniżej 15 stopni. Jej motto brzmi „niewiarygodne, ale prawdziwe”. Istotnie, większość rzeczy, które zobaczyliśmy lub doświadczyliśmy tutaj była niewiarygodna. 

Dzięki niezwykłej życzliwości i otwartości Hiszpanów nasza grupa bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowych warunkach. Uczniowie polscy i hiszpańscy wspólnie uczestniczyli w lekcjach geografii, techniki i doświadczeniach chemicznych, odkrywali lokalne osobliwości w trakcie gry miejskiej a także mieli okazję wykazać się swoim talentem muzycznym i tanecznym na zajęciach z profesjonalnym muzykiem i tancerzami.

Po dniach spędzonych w szkole przyszła kolej na zapoznanie się z bogatą historią i zabytkami miasta, które za czasów królestwa Aragonii było bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym i handlowym. To tutaj tworzyli poeci i malarze, bankierzy finansowali wyprawę Krzysztofa Kolumba, kwitł handel winem, oliwą, owocami i jedwabiem. Z tych czasów pozostała jedna z najwspanialszych budowli Walencji wpisana na Listę Dziedzictwa UNESCO - Giełda Jedwabiu. Naprzeciw niej wznosi się największa hala targowa w Hiszpanii - Mercado Central, z misternymi zdobieniami i ceramiką. Najważniejsza chrześcijańska świątynia Walencji – La Seu de Valencia mieści niezwykły skarb. Przechowywany jest w niej zgodnie z tradycją legendarny Święty Graal, czyli kielich którego używał Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy. Duże wrażenie zrobiły na nas wnętrza kościoła Świętego Mikołaja. Niepozorny z wyglądu budynek w całości pokryty jest wewnątrz barokowymi freskami. Dumą Walencji jest Miasto Nauki i Sztuki – wyjątkowy kompleks futurystycznych budynków utrzymanych w bieli i błękicie, stanowiących centrum kulturalno-rozrywkowo-edukacyjne. Znajduje się w nich planetarium, Muzeum Nauki i Techniki, kino IMAX, sale koncertowe i największe oceanarium w Europie, gdzie spędziliśmy kilka godzin spacerując między groźnymi rekinami, płaszczkami, morsami i oglądając pokazy delfinów. W Walencji nie brak wspaniałych terenów rekreacyjnych usytuowanych w dawnym korycie rzeki Turii. O każdej porze można spotkać tu ludzi uprawiających sport lub spacerujących po parku. Wśród dzieci sporym zainteresowaniem cieszy się Park Guliwera. Jego gigantyczna postać przywiązana linami do ziemi przez liliputy stanowi rozległy plac zabaw. Wielką frajdą było wspiąć się na jego ręce i zjechać po połach marynarki.

Region Walencji słynie z żyznych gleb na których uprawia się ryż i owoce cytrusowe. Na nich też opiera się lokalna kuchnia. Dzięki gościnności rodzin hiszpańskich degustowaliśmy tradycyjną paellę, stanowiącą wizytówkę regionu, niewielkie przekąski tapas i charakterystyczny, dostępny tylko w tym miejscu napój orchata. Ostatni dzień poświęciliśmy na zwiedzanie portu i wypoczynek na plaży przy „niewiarygodnej, lecz prawdziwej” o tej porze roku temperaturze blisko 30 stopni. Nic dziwnego, że czas rozstania był dla nas szczególnie trudny. Czekamy więc z niecierpliwością na rewizytę naszych hiszpańskich przyjaciół w Polsce. Mamy nadzieję, że wyniosą z pobytu w Radłowie równie przyjemne wspomnienia.

 

Opiekunowie wymiany

Marta Maślak i Joanna Małek

Podziękowanie

Turniej

2 Listopada

Dzień 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbywać się będą zajęcia świetlicowe w godz. 6.30 - 16.00.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
Losowa Fotka


Otwarcie Orlika
Wygenerowano w sekund: 0.11 2,800,998 unikalne wizyty