Czerwiec 03 2020 03:16:38
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wsparcia w sytuacjach trudnych i skomplikowanych.
Drodzy Uczniowie, przekazujemy Wam informację dotyczącą wsparcia w sytuacjach trudnych i skomplikowanych. Od 1 marca 2020 roku Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzony od 11 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, działa całą dobę. Dzwoniąc pod 116 111, uzyskacie wsparcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
WESOŁYCH ŚWIĄT
MASZ TĘ MOC - walka z koronawirusem - akcja profilaktyczna
Kochani! Bardzo miło oddać w Wasze ręce darmową książkę elektroniczną, którą stworzyło wiele wspaniałych osób całkowicie za darmo. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Jednocześnie mamy do Was prośbę, drodzy Czytelnicy, Rodzice, Nauczyciele - wszyscy! Zależy nam, by książka poszła w świat i by absolutnie każda osoba, która jej potrzebuje, miała świadomość, że istnieje taka inicjatywa. Można ją pobrać ze strony: Wydawnictwo Olesiejuk lub pod tym linkiem:
https://drive.google.com/open?id=1K2UWIHOHzPqmjHc_NZSDc0ZDg-P_hRT3


Dzieci się uczą i młodzież się uczy.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Teatr Lalek „Tomcio”z Nowego Sącza
10 marca uczniowie klas I-III oglądali przedstawienie Teatru Lalek „Tomcio”z Nowego Sącza pt.:”Jaś i Małgosia w krainie ekologii. W fabułę tradycyjnego spektaklu zostały wplecione pojęcia związane z ochroną przyrody. Przedstawienie było lekcją proekologicznych zachowań, podczas której mogliśmy obejrzeć barwne postacie i posłuchać wesołych piosenek.
,,Akcja Mural"
Uczniowie kl. IVa naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Akcja Mural".
13 stycznia 2020r. odbyło się posiedzenie komisji jurorskiej konkursu dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych. Zadaniem dla zespołów było przygotowanie projektu muralu promującego bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. ,,Akcja Mural" jest jednym z działań Kampanii Kolejowe ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Kordynatorką szkolnego etapu konkursu była Agnieszka Seremet.
Dzieci uczą rodziców w domu!
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

APEL POŚWIĘCONY UPAMIĘTNIENIU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1marca w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W naszej szkole też uczciliśmy pamięć tych, którzy ginęli, by Polska była prawdziwie suwerennym krajem. W czasie apelu, przebiegającego pod hasłem; „Chcieli być wolni”, podano kilka podstawowych informacji o tym, kim byli Żołnierze Wyklęci. Zostały też zaprezentowane wiersze i piosenki poświęcone bohaterce tamtych dni – Danucie Siedzikównie „Ince”. Apel poprzedziło uroczyste odśpiewanie Hymnu państwowego, który stale nam towarzyszy w czasie patriotycznych uroczystości.
Do MCK w Radłowie, by zagrać w kręgle
4 marca 2020r. trzecioklasiści z wychowawczynią p. D. Kozioł wybrali się do MCK w Radłowie, by zagrać w kręgle. Zasady gry objaśnił im p. J. Żurowski. Podzieleni na 2 zespoły, zdobywali punkty dla siebie. Początkowo gra szła im niezdarnie, ale za każdym rzutem było coraz lepiej. Współzawodnictwu na torze towarzyszyły uśmiechy na twarzach i satysfakcja z ilości zdobytych punktów. Do szkoły wrócili zadowoleni i podekscytowani swoimi osiągnięciami. Zamierzają znów tam powrócić, by na nowo poczuć smak rywalizacji.
Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Jednym z ważniejszych elementów harcerskiej służby jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich poprzez udział  w uroczystościach środowiskowych i obchodach świąt państwowych. 1 marca uczestniczyliśmy w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".  Po Mszy Świętej udaliśmy się  przed tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, przy której pełniliśmy wartę honorową oraz zapaliliśmy znicze. Następnie wzięliśmy udział w części artystycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym.  
KOLEJOWE ABC
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Wizyta Gości z Ćwiklic
Wygenerowano w sekund: 0.10 6,060,655 unikalne wizyty