Marzec 30 2020 07:15:31
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Zbiórka harcerska
Ostatnia zbiórka naszej drużyny miała nietypowy charakter. Rozpoczęliśmy ją od poprowadzenia Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży. Następnie, w ramach przygotowań do niedzielnej uroczystości z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych , poćwiczyliśmy w terenie musztrę, Na koniec czekała na harcerzy niespodzianka - relaks na kręgielni. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu, bo naprawdę można tutaj odpocząć i aktywnie spędzić czas. Panu Jerzemu bardzo dziękujemy za opiekę i cierpliwość.
„ Mali Radłowianie”

Dnia 16 lutego 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie odbyła się uroczystość Jubileuszy Małżeńskich oraz wręczenia srebrnych medali za „Zasługi dla Obronności Kraju” rodzicom synów służących w szeregach wojska polskiego.
Parom świętującym Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego odznaczenia w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy wręczył Pan Burmistrz Zbigniew Mączka.
Medale za „Zasługi dla Obronności Kraju” wręczył ppłk. Piotr Waręcki Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie. Zespół Ludowy „ Mali Radłowianie” wziął udział w tej pięknej uroczystości i swoim występem ubogacił ją. Grupa młodzieżowa zatańczyła oberka i tańce żywieckie, natomiast grupa dziecięca zaprezentowała poloneza i krakowiaka. Zespołowi towarzyszyła Kapela „Radłowianie” działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.
Jubilaci przyjęli życzenia od władz samorządowych, a Pary świętujące Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego zostały odznaczone „Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie” – aktu dekoracji w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy dokonał Pan Burmistrz Zbigniew Mączka.
`
`
.
Zbiórka karmy dla zwierząt

Spotkanie z książkami i …ptakami.
20 lutego do biblioteki przybyła grupa uczniów z II klasy Szkoły Podstawowej w Radłowie wraz ze swoją wychowawczynią - panią Danutą Grabską. W kolorowej scenerii ptasiej wystawy zapoznali się z pracą biblioteki, zasadami wypożyczania książek. Z ciekawością zwiedzili wszystkie zakamarki wypożyczalni i czytelni. Dociekliwsi zadawali paniom bibliotekarkom pytania dotyczące ich pracy. Druga część tej przyjemnej lekcji bibliotecznej poświęcona została obejrzeniu  wystawy pt. PTAKI  W DREWNIE, autorstwa niedawno zmarłego twórcy ludowego ze Zdrochca - Stanisława Domareckiego. Dzieci z uwagą oglądały kolorowe ptaki, próbując jednocześnie odgadnąć ich nazwy. Należy przyznać, że szło im całkiem dobrze. A ponieważ wszystko odbywało się w książnicy, nie mogło zabraknąć literatury, choćby w postaci krótkich humorystycznych wierszyków. W odpowiedni nastrój wprowadzały wszelkiego rodzaju świergoty, klekoty, gęgania dobiegające z głośników. Nie zabrakło ciekawostek ornitologicznych, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Dziękujemy gospodarzom Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie  za miłe przyjęcie oraz za wspaniałą lekcję biblioteczną wprowadzającą uczniów w świat literatury oraz bogaty świat przyrody i sztuki.

"Nasza Planeta - Moje Życie"

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Nasza Planeta - Moje Życie" i działań PCK odbyła się w dniu 20.02.2020 r. szkolna debata pod hasłem "Warto jest żyć". Wzięli w niej udział zaproszeni goście.
Uczniowie przedstawili argumenty i kontrargumenty za życiem ludzkim. Goście zachęcali młodych ludzi do dobrego życia, podkreślali znaczenie żywej rozmowy z drugim człowiekiem, zachęcali do ograniczenia korzystania z social media. Zachęcano również do prowadzenia zdrowego stylu życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na problem otyłości.
Przekazano uczniom informacje gdzie szukać pomocy, podkreślając przy tym szczególną rolę rodziców.
Wiktoria Polak omówiła wyniki ankiety "Walka z otyłością" przeprowadzonej w naszej szkole.
Na zakończenie wszyscy obecni zostali poczęstowani marchewkowym ciastem, a zaproszeni goście kwiatami wykonanymi przez p. Teresę Padło.
Opiekunowie: Lucyna Janicka, Halina Winiarska, Beata Maciaszek, Teresa Urbanek.

Dni Myśli Braterskiej
Harcerki z drużyny harcerskiej działającej przy ZS w Radłowie (z opiekunkami A. Dziodzio i E. Gibałą) wzięły udział w 2-dniowym biwaku (21.02. -22.02.2020r.) z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Ta data przypomina o więzi braterstwa i przyjaźni, która łączy wszystkich harcerzy niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Najważniejszym punktem programu była gra terenowa po Brzesku z wykorzystaniem aplikacji Actionbound, w której harcerki poza sprawnością poruszania się w terenie musiały wykazać się znajomością historii ZHP, symboli, prawa , historii DMB oraz umiejętnościami z szeroko pojętych technik harcerskich, tj. pionierki, samarytanki i terenoznawstwa. Na 15 patroli nasze druhny zdobyły trzecie miejsce. Gratulujemy!

Spotkaniu z podróżnikiem firmy „Trzask”
12 lutego 2020r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem firmy „Trzask”. W tym roku mieli okazję bliżej poznać dwa kraje Bliskiego Wschodu: Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Bliski Wschód kojarzy się nam z islamem, kulturą arabską, pustynnym gorącym klimatem oraz ropą naftową nazywaną czarnym złotem. Podróżnik przybliżył zwyczaje obowiązujące w tradycyjnej rodzinie arabskiej. Chętni mieli okazję przymierzyć tradycyjne stroje mieszkańców tego regionu. Największe zainteresowanie wzbudził jednak Dubaj, miasto na pustyni z najwyższym budynkiem świata Burdż Chalifa i licznymi atrakcjami turystycznymi. Pokaz slajdów z wyprawy wzbogacony został prezentacją pamiątek i rekwizytów. Była również możliwość wykazania się wiedzą w konkursach z nagrodami. Uczniowie oceniali spotkanie jako ciekawe i wzbogacające ich wiedzę o tym rejonie świata.
Kiedy dzwonię po straż pożarną
20 lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z rówieśnikami z innych szkół w remizie OSP w Radłowie. Wszyscy zgromadzili się tam, by poznać  wyniki gminnego konkursu plastycznego, który oceniany był w 3 kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III tworzyli prace na temat: „ Kiedy dzwonię po straż pożarną?”,  klas IV-VI pod hasłem: „ Nie wypalaj suchych traw”, a klas VII-VIII pt. ”Strażak w akcji”. Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku OSP w Radłowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek – ramkę i album na zdjęcia. Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów.  Praca Wojtka Czekańskiego  zajęła I miejsce w kategorii klas trzecich i tym samym zakwalifikowała się  do etapu powiatowego konkursu. Po rozdaniu nagród był słodki poczęstunek. Potem uczniowie naszej szkoły spotkali się z Prezesem OSP p. Mirosławem Plebankiem, Komendantem p. Mieczysławem Prosowiczem oraz ze strażakami, którzy w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy. Pokazali dzieciom remizę strażacką, centrum dowodzenia, salę ćwiczeń, wozy strażackie i ich wyposażenie, umundurowanie strażaka oraz  przekazali instrukcję prawidłowego zgłaszania wypadku lub niebezpiecznego zdarzenia. Zachęcali chłopców i dziewczynki do wstąpienia w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz Gminnej Orkiestry Dętej.  Panom Strażakom dziękujemy za ciekawą lekcję i przekazanie cennych informacji. Wojtkowi życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Zakończenie roku szkolnego
Wygenerowano w sekund: 0.13 5,927,430 unikalne wizyty