Grudzień 10 2018 05:46:27
Spotkanie integracyjne

27 października 2011r.

W dniu 27 pażdziernika uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami: B.Fudalej , A.Urbanek , L. Zych już po raz drugi wzięli udział w integracyjnym spotkaniu z podopiecznymi placówki opiekuńczej w Siedlcu. Nasi uczniowie pomogli w przygotowaniu ogniska i zabaw towarzyszących imprezie. Wspólnie z podopiecznymi, ich wychowawcami i kolegami z gimnazjum w Woli Radłowskiej uczestniczyli w pieczeniu kiełbasek i ziemniaków. Po poczęstunku rozpoczęły się wspólne zabawy ;dużo radości wywołało przeciąganie liny, w którym brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. Wspólny czas umilił występ  zespołu instrumentalnego naszej szkoły i solistki Marzeny Rendak pod kierownictwem pana Mirosława Patulskiego. Spotkanie to pozwoliło ukazać uczniom potrzebę pomocy ludziom niepełnosprawnym i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby innych ludzi.

Szkolenie PCK

W dniach 20 i 26 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs prowadziła p. W. Pyzik z Zarządu Rejonowego PCK w Tarnowie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący udzielania pierwszej pomocy, a następnie sprawdzali swoją wiedzę wykonując ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Projekt - Etnolog

18 października 2011 r. uczestnicy projektu „EtnoLog – zaloguj się na ludowo” wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez panią Anetę Żurek. Dziewczyny nauczyły się robić ludowe kwiatki z bibuły.  Dziś takie ozdoby są zapomniane, dawniej cieszyły się dużą popularnością i były przygotowywane przez młode dziewczyny w  wolnych chwilach.

Ślubowanie

17 września 2011 r. w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Zbigniew Mączka, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera,  ks. proboszcz Janusz Maziarka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Zbigniew Marcinkowski, kierownik ZOSiP Konrad Rudziński, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Mikuta, dyrekcja zespołu, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny przygotowany wraz z wychowawcami: p. U. Szczupał i D. Kozioł, oraz złożyli uroczyste ślubowanie .

Pasowania na ucznia dokonał dyrektor zespołu p. Marek Urbanek. Wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy a uczniowie kl. 4 czekolady i słodkości od pana burmistrza. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Razem spędzone chwile upłynęły w miłej atmosferze, w blasku fleszy. Zdjęcia mają udokumentować ów niezwykły dzień.

Ognisko w Zabawie

22 września 2011r uczestnicy projektu „EtnoLog” pod kierunkiem p. Mirosława Patulskiego i p. Angeliki Klimek spotkali się w Zabawie na ognisku. Atrakcją, oprócz pieczonej kiełbaski , były tańce w wykonaniu p. Patulskiego i wybranych uczniów. Uczestnicy spotkania mogli także dowiedzieć się , jak będzie wyglądać praca nad projektem.

Wycieczka w Pieniny

W dniach 5 i 6 października, klasy szóste wraz z wychowawcami, wyjechały na wycieczkę w Pieniny.

Pierwszego dnia wycieczki, przy pięknej pogodzie, odbyliśmy uroczy spacer Wąwozem Homole, a następnie wspięliśmy się na Trzy Korony. Mile widziana kolacja i wypoczynek czekały na nas w leżącym u stóp zdobytej przez nas góry schronisku.

Drugiego i zarazem ostatniego dnia naszej wyprawy czas upłynął nam na pływaniu gondolą oraz zwiedzaniu zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Było ciekawie i miło. Około godziny 18 –tej bezpiecznie dotarliśmy do domu.

Wybory

28 września 2011 r. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Poprzedzała je kampania wyborcza, na której przygotowanie  uczniowie mieli 2 tygodnie czasu. Najczęściej plakaty zachęcające do oddanie głosu na kandydata pojawiały się na drzwiach klasy. Najaktywniejsza była klasa II b, której kandydat Jakub Jackowski, bezkonkurencyjnie wygrał wybory. Członkowie jego  komitetu wyborczego przygotowali dużo plakatów, rozwiesili po całej szkole ulotki, dodatkowo agitowali w klasach rozdając kolorowe balony.  Jakub odniósł zasłużone zwycięstwo. Gratulujemy!!!

Wyniki:

Jakub Jackowski   – 86 głosów

Sławomir Kukuczka  – 16 głosów

Gabriela Majcher  –  14 głosów

Karol Zachara - 14 głosów

Wycieczka do Ojcowa

W ramach nagrody za uczestnictwo w IV Gminnym Przeglądzie Twórczości Dziecięcej pod hasłem „Strażak potrafi”, który odbył się w minionym roku szkolnym, uczniowie szkół podstawowych z Radłowa, Biskupic Radłowskich oraz Niwki wzięli udział we wspólnej wycieczce do Ojcowa. Pomimo pochmurnej, wrześniowej pogody dzieci zwiedziły renesansowy zamek w Pieskowej Skale, Muzeum Przyrodnicze i Jaskinię Nietoperzową.
Ta krajoznawczo – turystyczna wycieczka zapewne na długo pozostanie we wspomnieniach, gdyż nie tylko mieliśmy okazję zwiedzić Ojcowski Park Narodowy, ale także nawiązać nowe przyjaźnie. Nie zabrakło oczywiści śpiewu, muzyki i wspólnych zabaw. Opiekunami uczniów były panie: K. Machalska i T. Urbanek.
Wycieczkę tę ufundowało Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Serdecznie dziękujemy.

Wycieczka do zamku promiennego

Wycieczka do Zamku Promiennego

21 września klasy pierwsze i trzecie pod opieką wychowawców: p. U. Szczupał, p. D. Kozioł, p. E. Kumięgi i p. D. Grabskiej uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Zamku Promiennego w Tarnowie. Wyjazd wypełniły niezapomniane atrakcje i wspaniałe zabawy. Każde dziecko zostało obdarowane balonikiem. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

Nasz misja to tradycja

Ślubowanie