Lipiec 17 2019 03:01:11
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Projekty szkolne
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Wycieczka do Krakowa

29.05.2012r Kraków

Dzień piękny. Pogoda idealna. W takim dniu uczniowie klas IV wraz z wychowawcami Paniami  K. Machalską, T. Urbanek i rodzicem Panem R. Klichem odwiedzili Kraków. Celem tego wyjazdu była nauka podróżowania różnymi środkami transportu: pociągiem, tramwajem czy statkiem, a także podziwianie zabytkowego i urokliwego Krakowa,  zobaczenie wystawy ,,Świat Zmysłów" w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Oczywiście przygód nie zabrakło. Okazało się, że podróżowanie to nie lada umiejętność a tym bardziej kiedy robi się to po raz pierwszy. Gapowicze, spóźnialscy, turyści dostarczyli nam wiele wrażeń. Za długie sznurówki na ruchomych schodach utrudniły poruszanie się. Na koniec jednej z pań zabrakło głosu, ale nie dobrego humoru.  Wycieczka  bardzo udana i niezapomniana.

1 czerwca - Dzień Dziecka

Piękna, słoneczna pogoda i bogaty program rozrywkowy zachęciły mieszkańców naszej gminy do odwiedzenia w minioną niedzielę radłowskiego stadionu, na którym świętowaliśmy Dzień Dziecka zorganizowany przez Zespół Szkół w Radłowie, Stowarzyszenie Sportowe „START” oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie organizują

Wśród licznych atrakcji znalazły się m.in.: mecz piłki nożnej nauczyciele – rodzice  (2:0), zabawa taneczna dla dzieci, rozgrywki sportowe, pokaz mody ekologicznej, występy młodych talentów, wesołe miasteczko, przejażdżki bryczką, pokaz strażacki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację święta naszym milusińskim, a także sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami i czynnie włączyli się w grillowanie.

 

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka

Zdzisław Kupisz – właściciel żwirowni „Bazalt”

Krzysztof Kuklewicz – firma „Betoniarnia Krys – Maks”

Ks. Janusz Maziarka – proboszcz parafii Radłów

Marek Podraza – Radny powiatu Tarnowskiego

„Radłowianie” – piłkarze z Orlika

Ksawery Stefańczyk – komendant  OSP Radłów

Kazimierz Urbanek – Przewodniczący Zarządu Osiedla

Władysław Wzorek – właściciel łódki  „Katamaran”

 

 

Wycieczka do Warszawy

            W dniach 6-8 maja bieżącego roku nasi gimnazjaliści zwiedzali Warszawę.

W Stolicy w sposób niezwykły tradycja przeplata się z nowoczesnością. Takie też miało być nasze poznawanie miasta. Plan wycieczki  przewidywał zwiedzanie najważniejszych miejsc związanych z historią Warszawy i Polski, a także nowoczesnych obiektów współczesnej architektury. Zwiedzaliśmy więc Zamek Królewski, piękne i niezwykle nowoczesne Muzeum Chopina. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego, która w sposób syntetyczny i ciekawy pokazała przyczyny i przebieg Powstania. Poznawaliśmy naszą najnowszą historię, zwiedzając Muzeum Księdza Popiełuszki, gdzie znaleźliśmy ślady obecności mieszkańców Radłowa. Bardzo ważnym momentem w naszej wycieczce była wizyta przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej. W chwili ciszy oddaliśmy cześć tym, którzy zginęli w czasie tego tragicznego lotu.

            Warszawa nowoczesna także zrobiła na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy z bliska najnowszy obiekt w stolicy, czyli Stadion Narodowy. Trzeba przyznać, że jest fascynujący! Zachwyciły nas również ogrody na gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Bez wątpienie można nazwać to miejsce cudem współczesnej architektury.

            Wycieczka się skończyła, ale pozostały wspomnienia oraz wdzięczność dla tych, którzy pomogli nam ją zorganizować. Słowa podziękowań kierujemy więc pod adresem Państwa Bojdów z Niwki. Naszą wdzięczność pragniemy też wyrazić Zarządowi Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Dzień Dziecka

Konkurs

Przedszkolaki uczęszczający na zajęcia logopedyczne wzięły udział w VII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Rysujemy rymy – słowem i kredką". Celem tegorocznej edycji było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności oraz zdolności plastycznych. Większość prac dzieci z naszego przedszkola zostało nagrodzonych dyplomami.

Dzień Matki

W dniu 25 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klasy 1a z wychowawcą p. Urszulą Szczupał i uczniowie klasy 1b z wychowawcą p. Danutą Kozioł przygotowali część artystyczną.

Program składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie klasy 1a zaprezentowali rodzicom najpiękniejsze wiersze i piosenki wybrane przez siebie, a także zatańczyli tańce: trojaka i walca wiedeńskiego. W drugiej części uczniowie klasy 1b przedstawili inscenizację Pt. „Bajka z życzeniami”. Rodzice mogli przenieść się w świat ulubionych bajek z dzieciństwa. Dzieci również zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając rodzicom piosenki. Na zakończenie spotkania uczennice kl. 1a Julia Kuczek zatańczyła swój taniec solowy. Julia jest uczennicą Studia Honoraty w Tarnowie.

Dla rodziców uczniowie przygotowali koszyczki z kwiatami i ozdobione pudełeczka ze słodyczami. Uczniowie z wychowawcami zaprosili rodziców na poczęstunek. Gościem spotkania był dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie pan Marek Urbanek.

My już wiemy jak dbać o zdrowie

W drugim półroczu na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie klas drugich pod kierunkiem opiekunów G. Dulian i L. Janickiej przygotowywali projekt„My już wiemy jak dbać o zdrowie”-  zachęcający do aktywności fizycznej i  innych aspektów zdrowego stylu życia nie tylko uczniów ale również ich rodziców. Projekt powstał jako wynik realizowanego przez naszą szkołę ogólnopolskiego programu Trzymaj formę. Jego efekty gimnazjaliści,  wspierani przez rodziców i opiekunów,  przedstawili w maju na forum szkoły . Do prezentacji uczniowie wykorzystali samodzielnie wykonane prezentacje multimedialne, ulotki, hasła oraz prace plastyczne. Miejmy nadzieję, że przynajmniej część uczestników programu zastosuje się do prezentowanych w projekcie zaleceń zdrowotnych ;)  

Konkurs Wiedzy Historycznej

IV Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej „Kardynał Stanisław Hozjusz i jego czasy”-

Z historią czasów, w których żył patron radłowskiego gimnazjum, zmagali się uczestnicy IV Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Kardynał Stanisław Hozjusz i jego czasy”. Organizatorom zależy na popularyzacji wśród młodzieży postaci radłowskiego proboszcza, a także zapoznaniu z dziejami Rzeczypospolitej na tle XVI - wiecznej Europy. Stanisław Hozjusz  poznał prądy i idee renesansu, czego  wyrazem  były jego próby literackie. W młodości był zafascynowany twórczością Erazma z Rotterdamu, spotykał się z  najwybitniejszymi przedstawicielami odrodzenia w Polsce.

Finał konkursu odbył się 22 maja 2012r. w budynku Zespołu Szkół w Radłowie. Na temat epoki renesansu i życia sługi bożego Kardynała Stanisława Hozjusza najwięcej wiedział Aleksander Iskrowicz (Zespół Szkół w Radłowie), kolejne miejsca  zajeli:  Artur Cieśla (Zespół Szkół w Zabawie), Kamil Golonka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej). W nagrodę gimnazjaliści otrzymali dyplomy i pozycje książkowe.

Wschodnia Małopolska na rowerze

Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy na rajd rowerowy „WSCHODNIA MAŁOPOLSKA NA ROWERZE”. Startujemy 1 czerwca z Rynku w Radłowie. Zbiórka o godzinie 9:00. Trasa przejazdu to Radłów – Glów – Biskupice Radłowskie – Zabawa – Wał-Ruda – Wola Radłowska – Brzeźnica – meta Dom ludowy na Brzeźnicy. Na zakończenie napoje chłodzące oraz poczęstunek.

Zapraszamy !

REGULAMIN

RAJD ROWEROWY WSCHODNIA MAŁOPOLSKA NA ROWERZE


ORGANIZATOR

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu „

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sportu „START” w Radłowie

Zespół Szkół w Radłowie

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie

 

   1. Cel: propagowanie turystyki rowerowej wśród młodzieży oraz starszych.

Popularyzacja szlaku turystycznego „WSCHODNIA MAŁOPOLSKA NA ROWERZE „LGD „Kwartet na Przedgórzu”

Zwiedzanie zabytków historycznych, kultu religijnego, podziwianie zabudowy wiejskiej poszczególnych sołectw na trasie przejazdu.

   1. Do rajdu rowerowego zgłaszać się mogą: szkoły podstawowe, gimnazja, organizacje sportowe lub działacze sportowi. Szkoły zabezpieczają opiekunów grupy rowerowej. Grupa może liczyć 5 osób z jednaj szkoły, od klasy IV.
   2. Rajd odbędzie się dnia 01.06.2012 r. Miejsce zbiórki: Radłów – Rynek koło ratusza, godzina 9:00.
   3. W rajdzie uczestniczyć mogą osoby, które mają karty rowerowe oraz rowery sprawne technicznie uprawniające do poruszania się po drogach publicznych.
   4. Trasa przejazdu to: strat – Radłów – Glów – Biskupice Radłowskie – Zabawa – Wał Ruda – Wola Radłowska – Brzeźnica – Dom Ludowy – meta rajdu.
   5. Długość trasy do przejazdu – 25 km.

Czas przejazdu – 5 godz.

   1. Zgłoszenia uczestników rajdu proszę składać do dnia 26.05.2012 r do godz. 15:00 pod numerem tel. 014 6782036.
   2. Każdy niepełnoletni uczestnik rajdu musi posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w rajdzie.
   3. Każdy uczestnik rajdu otrzyma napoje chłodzące oraz poczęstunek na zakończenie rajdu.

10.  Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.

Radłów biega

Po raz pierwszy, w ramach akcji „Polska biega” 19 maja w Brzeźnicy, odbędzie się Mini Maraton Radłowski „Radłów biega”.
Uczestnicy wystartują w następujących kategoriach:
- przedszkolaki – dystans 50 metrów
- szkoła podstawowa, klasy I – III - 200 metrów
- szkoła podstawowa, klasy IV – VI – 400 metrów
- gimnazjum, klasy I – III – 800 metrów
Kategoria OPEN (młodzież klas ponadgimnazjalnych i wyżej) – 4 kilometry
Miejsce startu dla przedszkolaków oraz klas I – III to Dom Ludowy w Brzeźnicy.
Miejsce startu w kategoriach klasy I – IV, gimnazjum oraz kategoria Open to Leśniczówka w Brzeźnicy.

Po zakończonym biegu organizatorzy zapraszają na darmowe napoje chłodzące oraz kiełbasę z grilla.

Godzina 9:30 zbiórka uczestników. Godzina 10:00 Start

Spotkanie z P. Ewą Chotomską

10 maja 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III SP w Radłowie z Panią Ewą Chotomski, autorką tekstów piosenek dla dzieci, między innymi: „Mydło lubi zabawę”, „Moja fantazja”, „Myj zęby”.

Ewa Chotomski to również scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Domowe przedszkole), reżyserka wideoklipów, kierownik zespołu dziecięcego „Fasolki”.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Mikołaj
Wygenerowano w sekund: 0.11 4,945,851 unikalne wizyty