Luty 19 2019 03:24:27
Konkurs Recytatorski

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”

X Międzygminny Konkurs Recytatorski

W dniu 20 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole X Międzygminny Konkurs Recytatorski. Zainspirowani szczególną atmosferą i klimatem Świąt Bożego Narodzenia zaprosiliśmy uczniów do recytowania poezji o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”.

Miło nam było gościć uczniów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych oraz gimnazjów z Woli Radłowskiej, Zabawy, Zdrochca, Przybysławic i Szczurowej. W konkursie wzięły także udział przedstawicielki naszej szkoły Natalia Liro i Joanna Jachimek - uczennice klasy Ic.

Recytatorów oceniało jury, w skład którego wchodzili: kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie Pan Zbigniew Marcinkowski  oraz wybitny artysta Ziemi Radłowskiej Pan Tadeusz Kowal.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Wiktoria Grabka ze Szkoły Podstawowej w Radłowie, a drugie miejsce zajął Michał Nowak ze Szkoły Podstawowej w Zdrochcu. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Artur Cieśla z Publicznego Gimnazjum w Zabawie, a drugie miejsce zajęła Joanna Łoboda z Publicznego Gimnazjum w Szczurowej.

Świąteczny nastrój przywołały nie tylko recytowane wiersze, ale także śpiewane kolędy. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten dzień i mamy nadzieję, że przyszłoroczne spotkanie również pozwoli nam wspólnie zachwycić się pięknem słowa.

Przegląd kolęd

XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

12 stycznia w Zespole Szkół w Radłowie odbył Przegląd Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś...". Przegląd został zorganizowany we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa. Wzięło w nim udział 135 uczestników - przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Starannie dobrany repertuar,  stroje kolędnicze, własna oprawa muzyczna wzbudziły powszechne uznanie dla uczniów i ich opiekunów.

W radosnym nastroju kolędowym nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali prezentacji muzycznych, które oceniało jury w składzie: Pani Anna Błażej, Pani Barbara Marcinkowska, Pan Tadeusz Patulski. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Goście: Pan Burmistrz Zbigniew Mączka, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, Pan Kierownik ZOSiP Konrad Rudziński oraz licznie zebrani rodzice. Sponsorem przeglądu była Piekarnia "U Michała" z Przybysławic, która zapewniła dla wszystkich uczestników drożdżówki.

Turniej szachowy

Dnia 9 stycznia w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się Turniej Szachowy o puchar Burmistrza Radłowa,  Starosty Tarnowskiego i Dyrektora ZSP w Radłowie. W kategorii gimnazja I miejsce zajęła Maria Frysztak natomiast w kategorii szkoły podstawowe I,II i III miejsce zdobyli odpowiednio Mateusz Ruman, Mateusz Kordela i Michał Szwiec.

Teatr "Kalejdoskop"

Dnia 05.01.2012 nasze przedszkole odwiedzili aktorzy krakowskiego teatru "Kalejdoskop". Dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej obejrzały sztukę "Promyk Słońca"

Jasełka

Jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli Sabiny Irli,Agnieszki Seremet i Mirosława Patulskiego.

Wspólna Wigilia

Caritas-stroiki świąteczne

Członkowie gimnazjalnego koła Caritas pod opieką nauczycieli matematyki przygotowali stroiki świąteczne, które sprzedawali przed kościołem w Radłowie. Kwota ze sprzedaży w wysokości 716zł została przekazana ks. proboszczowi na potrzeby misji.

Dekoracje świąteczne

Samorząd  Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszy wystrój drzwi klasowych. Tematyka dotyczyła oczywiście  świąt Bożego Narodzenia.  Do konkursu zgłosiły się klasy pierwsze i drugie. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych dekoracji!

Góra Grosza

Jak co roku, nasza szkoła przyłączyła się do akcji Góra Grosza.  Każda z klas przez 2 tygodnie zbierała grosiki, które zostaną przeznaczone dla domów dziecka. Najwięcej uzbierała klasa III d  - 91,05, następnie I a – 29,23 oraz  II a - 25,30.

W sumie udało się uzbierać ponad 200 zł. W imieniu dzieci, które otrzymają pieniążki, dziękujemy.  Samorząd Uczniowski.

Lodowisko

Uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami na sztucznym lodowisku w Tarnowie.

Wigilia na Radłowskim rynku

Podczas pierwszej "Radłowskiej Wigilii" zorganizowanej przez ks. proboszcza Janusza Maziarkę i burmistrza pana Zbigniewa Mączkę na scenie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie.

W jasełkach wystąpili uczniowie szkoły podstawowej, którzy przedstawili cud narodzin Zbawiciela. Na scenie wystąpiła także orkiestra, która zagrała kilka kolęd.

Rada Rodziców sprzedawała ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Radłowie.

Zdrów jak ryba