Listopad 21 2018 09:01:26

W dniach 21-22.11.2011r. 47 uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami
S.Irlą, A. Dziodzio i T. Urbanek wzięło udział w wycieczce di
najstarszej kopalni soli w Bochni. Wycieczka ta miała charakter
edukacyjno- integracyjny. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia unikalnej
w skali światowej ekspozycji multimedialnej, udziału w dyskotece i grach
sportowych, a także skorzystać z noclegu w kopalni z leczniczym
mikroklimatem. W powrotnej drodze zwiedziliśmy renesansowy zamek w
Dębnie, który z roku na rok staje się bardziej atrakcyjny dla turystów.
Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, bogatsi w nową wiedzę i doświadczenie.

Konkurs fotograficzny

KONKURS FOTOGRAFICZNY

pt. „RADŁÓW W CZTERECH PORACH ROKU

Celem konkursu jest ukazanie piękna przyrody Radłowa i okolic.

Konkurs całoroczny, adresowany jest do uczniów klas IV-VI.

Zdjęcia przyrody Radłowa i okolic (rośliny, zwierzęta, krajobraz itp.) wykonane telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym należy przesłać e-mailem na adres: radlowzs@op.pl

Rozstrzygnięcie konkursu – czerwiec 2012 r.

Autor zdjęcia roku otrzyma nagrodę!

Szczegółowe informacje można uzyskać w świetlicy szkolnej u p. Janiny Kucharskiej

Łowczówek 2011

XXIII Złaz Patriotyczno - Turystyczny Szlakami Legionistów „Łowczówek 2011”
10 listopada 2011r.

Spotkanie z p. Andrzejem Kwapniewskim

Pan Andrzej Kwapniewski był kolejnym  gościem zaproszonym przez uczestników projektu „EtnoLog – zaloguj się na ludowo”. 14 listopada 2011 r. odwiedził naszą szkołę i pokazał uczniom kolekcję ptaków, które sam wyrzeźbił.  Oprócz tego opowiedział o tajnikach sztuki ludowej – rzeźbieniu w drewnie.

Spotkanie z policjantami

Spotkanie uczniów szkoły podstawowej z policjantami.

Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości 11 listopada

10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, odbyła się w naszej szkole uroczystość patriotyczna, na którą złożyły się: montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów, wystąpienia kombatantów i władz miasta oraz otwarcie Szkolnej Izby Pamięci i Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Pamiętając o naszej trudnej historii, uczestnicy spotkania pragnęli złożyć hołd tym, którzy oddali życie za ojczyznę. Jesteśmy do tego zobowiązani jako Polacy, ale przede wszystkim jako społeczność Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. Staraliśmy się uroczyście uczcić wszystkich obrońców Ojczyzny, oddać hołd poległym, a żyjącym jeszcze raz podziękować oraz przybliżyć ich sylwetki i dokonania naszym uczniom.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

- Pan Pułkownik Zdzisław Baszak - prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów, uczestnik zbrojnej konspiracji  z czasów II wojny światowej, w tym Akcji III Most,

- Pan Karol Kaczocha z małżonką, więzień obozu w Mauthausen w latach 1944 - 1945, mieszkaniec pobliskiego Siedlca,

- Ksiądz Janusz Maziarka - Proboszcz radłowskiej parafii,

- władze naszego Miasta z Panem Burmistrzem Zbigniewem Mączką na czele oraz Zastępcą Burmistrza Panem Wiesławem Armatysem,

- Pan Ryszard Żądło - dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie,

- przedstawiciele Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnowie
- Pan Pułkownik Józef Wójcikowski i Pan Kapitan Zbigniew Babiuch,

- Pani Anna Błażej - zasłużony animator kultury z Biskupic Radłowskich, od lat związana z naszą szkołą,

- Pani Grażyna Czekańska - emerytowany dyrektor i nauczyciel naszej szkoły,

- Pan Porucznik Franciszek Kądziela - zangażowany w liczne przedsięwzięcia patriotyczne w naszej gminie,

- Pani Joanna Ryglicka i Pan Adam Radamski z Rady Rodziców Zespołu Szkół w Radłowie,

- Pan Konrad Rudziński - Kierownik ZOSiP Gminy Radłów,

- Pan Zbigniew Marcinkowski - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie i redaktor naczelny kwartalnika "Radło".

Spotkanie integracyjne w gimnazjum

8 listopada 2011 r. w gimnazjum odbyło się spotkanie integracyjne w ramach projektu edukacyjnego "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Wzięli w nim udział podopieczni i wychowawcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu oraz Panie z radłowskiego Klubu Seniora. Uczestnicy spotkania obejrzeli miniaturę teatralną "Drewniany talerz" oraz wysłuchali koncertu instrumentalno - wokalnego w wykonaniu gimnazjalistów.

Konkurs plastyczny o W. Witosie

6 listopada 2011 r. w wierzchosławickim Centrum Kultury Wsi Polskiej uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w podsumowaniu konkursu plastycznego zorganizowanego przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Muzeum W. Witosa pt. "Widokówka z Muzeum Wincentego Witosa - z Wierzchosławic do Wiednia. W 100 rocznicę wyboru Wincentego Witosa do wiedeńskiej Rady Państwa." Wyróżnienie w konkursie otrzymały Klaudia Cnota (kl. IV)  i Joanna Urbanek (kl. V). Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył laureatom konkursu wicepremier Waldemar Pawlak.

9 listopada 2011 r.  odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „EtnoLog”. Tym razem młodzież została zapoznana przez Pana Józefa Ziecinę z  tajnikami  wyplatania koszyków z wikliny.  Okazało się to bardzo pracochłonne ale na szczęście niezbyt trudne.  Uczestnikom spotkania udało się wypleść kilka koszyków, które mogli zabrać do domu.

Wycieczka do Krakowa

Dnia 27.10.2011 r. uczniowie klas pierwszych , trzecich i czwartej „b” pod opieką p. U. Szczupał,
p. E. Kumięgi i p. D. Grabskiej pojechali na wycieczkę do Krakowa. W Aquarium i Muzeum Przyrodniczym uczestnicy wycieczki spotkali niezwykłe rybki, tropikalne gady i płazy, niebezpieczne
i przerażające pająki i insekty oraz parę wyjątkowo rzadkich małpek.
W najmniejszej fabryce cukierków „Ciucia” wzięli udział w pokazie produkcji słodyczy. Pokaz zakończył się degustacją jeszcze ciepłego cukierka i wręczeniem każdemu  uczestnikowi paczki cukierków.
Uczniowie obejrzeli również niezwykłe zabytki Krakowa tj. Sukiennice i Kościół Mariacki. Zadowoleni
i uśmiechnięci, z ciekawymi pamiątkami wrócili do domów.

Nasz misja to tradycja

Ślubowanie