Sierpień 22 2019 16:28:23
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Projekty szkolne
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Ślubowanie klas I

18 października w Zespole Szkół uroczyście przyjęto nowych uczniów do grona szkolnej społeczności. Tego dnia panował wyjątkowy klimat, który udzielał się każdemu z uczestników, a szczególnie pierwszoklasistom. Uczniowie przedstawili barwny program artystyczny składający się z prezentacji wierszyków, piosenek i współczesnego tańca, przygotowany przez Ewę Komięgę i Danutę Grabską. Uczniom, w tej szczególnej chwili, towarzyszyli rodzice, dyrekcja zespołu szkół, ks. Janusz Maziarka, kierownik ZOSiP Konrad Rudziński, nauczyciele i uczniowie klas starszych. Uczestniczący w uroczystości wiceburmistrz Wiesław Armatys wręczył pierwszoklasistom okolicznościowe dyplomy, a przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera pogratulował 30 nowym uczniom i obdarował ich słodkościami.

Dzień Papieski

Z okazji XII Dnia Papieskiego odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona dziedzictwu Jana Pawła II. Motywem przewodnim było hasło tegorocznych obchodów "Jan Paweł II - Papież Rodziny"

Odblaskowe dzieci

Dzień nauczyciela

 

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Wizyta w szkole partnerskiej we Francji

W dniach od 30 września do 6 października b. r. grupa radłowskich gimnazjalistów wraz z opiekunami przebywała we Francji. Była to już czwarta wizyta naszych uczniów w zaprzyjaźnionym gimnazjum w uroczej miejscowości Le Teil. W pierwszym dniu w obecności wszystkich uczniów powitał nas dyrektor szkoły oraz mer miasta, który potem spotkał się z nami jeszcze raz. To kolejne spotkanie miało miejsce w siedzibie mera, gdzie zostaliśmy obdarowani prezentami. Kolejne dni pobytu to wspólna nauka oraz zwiedzanie atrakcji regionu. Katedra w Viviers, Pałac Papieży w Awinionie oraz słynny Most Benezeta w tym samym mieście, cudowna jaskinia D’Orgnac, ruiny teatru rzymskiego w Alba la Romaine czy przełom rzeki Ardeche z niezwykłymi cudami natury to niektóre tylko miejsca, które mieliśmy okazję podziwiać. Centralnym punktem naszego pobytu było wspólne świętowanie z francuskimi przyjaciółmi dziesięciolecia Klubu Polskiego istniejącego w partnerskiej szkole w Le Teil. Wzruszające spotkania, wspomnienia i biesiada wypełniły ten czarujący wieczór. Z bagażem doświadczeń wróciliśmy do swoich obowiązków. Będziemy z niecierpliwością czekać na kolejną wizytę Francuzów w Radłowie, by móc się zrewanżować za ich niezwykłą gościnność.

Paweł Jachimek

Sukces naszego ucznia

Sukces naszego ucznia.

      28 września 2012 roku odbył się finał powiatu tarnowskiego w biegach przełajowych w Tarnowie.  W zawodach tych doskonale spisał się uczeń naszej szkoły Michał Gostek , który zajął drugie miejsce (na 60 osób startujących) w kategorii klas drugich i awansował do finału województwa małopolskiego. Michał jest uczniem drugiej klasy, której nauczycielem wychowania fizycznego jest mgr Rafał Kijak, gra również w drużynie juniorów LUKS Radłovia Radłów, prowadzonej przez pana Kijaka. Ogromna wola walki, zaangażowanie we wszystko co robi i wielka determinacja pozwoliły osiągnąć mu duży sukces indywidualny jakiego nie było w naszej szkole i naszej gminie od kilku lat. W finale wojewódzkim  w Nowym Targu Michał zajął 29 miejsce na 142 osoby startujące, pozycja mogła być dużo wyższa, gdyby nie upadek na starcie i strata kilku cennych sekund. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku z pomocą nauczycieli i trenerów uda się naszemu uczniowi powtórzyć wyczyn z tego roku, a może nawet przy odrobinie szczęścia poprawić. Serdeczne gratulacje dla Michała Gostka od dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły.

Inwałd

Dnia 5 X 2012 roku uczniowie klas 3a, 3b, 2a, 6a z wychowawcami p. K.Mikuś, U.Sroka, p.U.Szczupał oraz rodzicami odwiedzili Inwałd, gdzie znajduje się Park Miniatur Architektonicznych .Podczas międzykontynentalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję i Meksyk uczniowie podziwiali miniaturowe budowle charakterystyczne dla tych państw. W czasie wycieczki uczniowie korzystali z urządzeń w lunaparku, odwiedzili Zielony Labirynt ,obejrzeli bajkę o ostatnim smoku i dzielnym rycerzu Groszku, zwiedzili Park Ruchomych Smoków. Na zakończenie wycieczki uczniowie dotarli do średniowiecznej osady. Tam w drewnianych chatach spotkali się z kowalem, powroźnikiem, tkaczami, garncarzami i łucznikiem. Uczniowie mogli się przekonać jak była ciężka praca tych ludzi, ponieważ sami tkali na krosnach, lepili z gliny garnki, skręcali sznurki u powroźnika, a u kowala wykuwali ozdoby z metalu.

Rajd Górski "Złoty Liść"

Jubileuszowy XXV Rajd Górski „Złoty Liść”, który odbył się w dniach 4 – 6 października 2012 r.  gościł kolejny raz uczniów radłowskiego gimnazjum.  Trasa rajdu wiodła pasmami Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin. Nasza trasa wyglądała następująco :

1 dzień   :  Sucha Dolina – Obidza – Jaworki – Durbaszka z ogniskiem i noclegiem

2 dzień   : Durbaszka – Szczyt Wysoka ( 1050 m. n.p.m.) – Rezerwat Biała Woda – Rezerwat Wąwóz Homole – Jaworki – Durbaszka

3 dzień   : Durbaszka – Palenica, Szczawnica

Zapraszamy również nowych członków, którzy rządni są przygód i pięknych widoków,  do szkolnego koła PTTK, którego opiekunami są Barbara Chrzanowska i Piotr Malec.

 

Fauna Radłowa

Uwaga

Konkurs

1. Zbieramy żołędzie na dokarmianie zwierząt w zimie-

2. Fotografujemy zwierzęta i ich tropy.

Nagrody funduje

Koło Łowieckie „Łoś” w Tarnowie

Szczegóły konkursu:

Żołędzie zbieramy przez cały październik i przechowujemy pod dachem w suchym przewiewnym miejscu, rozsypane cienką warstwą na papierze. W ostatnim tygodniu października zebrane żołędzie przynosimy do szkoły (żołędzie nie mogą być spleśniałe )

Zdjęcia dzikich zwierząt oraz  ich tropów (ślady na gruncie lub śniegu)  robimy do końca maja 2013r.  i  na płycie CD  przynosimy do szkoły.

Wszelkie szczegóły u p. Janiny Kucharskiej

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach 28-30.09.2012r. 60 uczniów z klas V-VI i III gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Telewizję Polską, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki a w nim Muzeum Ewolucji i tarasy widokowe, Stadion Narodowy, a także Centrum Nauki i Techniki Kopernik. Spacer po Warszawie, widok Maratonu Warszawskiego, dobre humory i piękna pogoda ubogaciły wycieczkę. Warto było spędzić ten czas w tym miejscu, gdyż były to te momenty i te chwile których się nie zapomina. Dziękujemy kś. proboszczowi za pokrycie kosztów opłaty przewodników po Zamku Królewskim i Panu Markowi Podrazie za zapłacenie kosztów wycieczki jednemu z uczniów. Opiekunowie: S. Irla, K. Mikuś, U. Sroka, B. Maciaszek i T. Urbanek.

Odblaskowa szkoła

 III Edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła"

 

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy,  ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat  z elementów odblaskowych
i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Dołącz do nas !

Noś odblaski !

Szkoła Podstawowa w Radlowie od września2012r. przystepuje do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatytułowanej "Odblaskowa Szkoła". Akcja ma na celu wyposażenie uczniów w akcesoria odblaskowe i wyrobienie nawyku noszenia ich.

PAMIĘTAJ! Po zmroku, bez żadnych odblasków i w ciemnym ubraniu jesteś widoczny dopiero z odległości 20m. Nosząc odblaski chronisz swoje życie!

 

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Promocja zdrowia
Wygenerowano w sekund: 0.13 5,168,263 unikalne wizyty