Luty 25 2020 00:41:41

MŁODY EKOLOG
WYLOGUJ MÓZG DZIECKA
GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Radłowscy drugoklasiści świętują Dzień Babci i Dziadka.
24 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Tegoroczna uroczystość została przygotowana tradycyjnie przez uczniów klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń p. Danuty Grabskiej i p. Iwony Wierzbickiej.
Na wstępie prowadzący akademię oraz dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie pani Małgorzata Wójcik, powitały zaproszonych gości, wyrażając radość z tak licznej ich obecności. Dyrektor Szkoły podkreśliła ogromną rolę babć i dziadków w procesie wychowania młodego pokolenia. Uczniowie podczas godzinnego występu zaprezentowali przed gośćmi swoje umiejętności poprzez wzorową recytację wierszy, inscenizacje, pięknie zaśpiewane piosenki. Nie zabrakło też występów tanecznych. Uczniowie poprzez przygotowany program artystyczny, własnoręcznie wykonane upominki, wyrazili kochanym babciom i dziadziom swoją miłość oraz wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły przyłączyła się do życzeń składanych przez dzieci babciom i dziadziom oraz pogratulowała uczniom wzorowego występu. Pani Danuta Grabska podziękowała rodzicom za wspieranie pracy szkoły oraz duże zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków tak, jak w tym dniu.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Karnawał to czas zabaw tanecznych, balów. W szkołach odbywają się zabawy, zwane choinkowymi. W naszej szkole też takowa się odbyła w ostatni czwartek, czyli 23 stycznia 2020 roku . Do południa bawili się uczniowie klas 1-4. Zabawę taneczną poprowadził pan Mirosław Patulski. Wszystkie dzieci były fantazyjnie poprzebierane, co jeszcze bardziej podkreślało atmosferę karnawałowej radości. W godzinach popołudniowych bawili się uczniowie klas starszych. Dla nich oprawę muzyczną zapewnił absolwent naszej szkoły Klaudiusz Klich. Dyskoteka była naprawdę udana, a uczniowie nie chcieli opuszczać parkietu. Cała społeczność szkolna pragnie podziękować Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji zabawy. Szczególnie gorące słowa podziękowań pragniemy skierować do Rady Rodziców, która przygotowała dla wszystkich napoje, popcorn oraz fontannę czekoladową.
BEZPIECZNE FERIE, BEZPIECZNY WYPOCZYNEK
Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zawitało w progi naszej szkoły w trosce o bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych. Zamarznięta rzeka, staw, wyrobisko to potencjalne zagrożenie dla dzieci i młodzieży które nie przestrzegają zasad bezpiecznego wypoczynku. Jazda na łyżwach i sankach w miejscu niedozwolonym, spacery i połów ryb na zamarzniętych stawach to potencjalne zagrożenie dla naszego życia.
POGADANKA Z POLICJANTEM
Rozdanie dyplomów za udział w konkursie plastycznym z okazji 100- lecia PCK
PODZIĘKOWANIA
,, Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”
Po raz dwudziesty w Zespole Szkół w Radłowie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. W tegorocznym jubileuszowym konkursie wzięło udział 150 uczestników , którzy oceniani byli w czterech kategoriach. Konkurs zorganizowała szkoła wraz z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.
Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. W kategorii pierwszej jurry postanowiło wyróżnić zespół wokalno – instrumentalny z grupy sześciolatków , przygotowany przez p.R.Trytek. Skład zespołu: Maja Kucemba , Eliza Klimczak , Hanna Mączka , Elżbieta Marmol, Anna Borowiecka, Kamila Brońska, Laura Tulicka oraz Adrianna Filińska.
W kategorii klas I – III wyróżnienie otrzymał zespół wokalno – instrumentalny z klasy IIIB, w składzie: Ignacy Kijak , Mateusz Kania , Przemysław Kania i Bartłomiej Nalepa. Do występu uczniów przygotowała p. Danuta Kozioł.
W kategorii klas IV– VI wyróżniony został zespół wokalno –instrumentalny w składzie: Karolina Cegielska, Natalia Więcek, Kinga Jabłoniec, Zuzanna Smolik, Judyta Gorczyca, Julia Kędzior, Zuzanna Cegielska i Milena Suda.
W kategorii klas VII-VIII jurry doceniło występ zespołu wokalno – instrumentalnego w składzie: Martyna Kuklewicz, Zuzanna Radzik, Aleksandra Kowlik, Wiktoria Frysztak, Wiktoria Magoń i Aleksandra Małek. Nagrodzone zespoły do konkursu przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Patulski.
„Odyseja wigilijna”
W tym roku szkolnym w ramach poranku świątecznego uczniowie przygotowali program artystyczny pt. „Odyseja wigilijna”. Opierał się on na współczesnym spojrzeniu na święta Bożego Narodzenia, rodzinę, przyjaciół oraz dom. Wszystko tu miało swój kontekst i symbolikę. Spektakl miał wzbudzić w widzu emocje, zmusić do refleksji nad sobą oraz uświadomić co, tak naprawdę, jest w życiu istotne.

Dzień Babci 2a