Nasi patroni
Zespół Regionalny

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Zebranie rodziców

W wtorek 16.09.2014 odbędzie się zebranie rodziców:

- godz. 16.30 szkoła podstawowa

- godz. 17.30 gimnazjum

Zaproszenie EPITET

ZAPROSZENIE

Szkolna formacja EPITET serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Z pamiętnika prababci”, który opowiada o tragicznych wydarzeniach z września 1939 roku. Przedstawienie odbędzie się 14 września o godz. 17:00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej.

Święto Patrona Szkoły

8 września jest dla społeczności naszej szkoły datą szczególną. W tym to dniu obchodzimy bowiem Święto Patrona Szkoły. By oddać hołd bohaterom poległym w Bitwie Radłowskiej uczniowie należący do szkolnej formacji teatralnej EPITET przygotowali spektakl zatytułowany „Z pamiętnika prababci”. Scenariusz przedstawienia zastał napisany specjalnie z tej okazji przez opiekunów grupy teatralnej. Uczniowie wcielając się w powierzone im role oddali klimat tamtych tragicznych dni i przypomnieli przebieg wydarzeń z września 1939 roku. Program artystyczny w rezultacie przybrał formę rekonstrukcji. Mogliśmy w niej zobaczyć sylwetki bohaterskich obrońców szkoły, ks. Wojciecha Kornausa, ludność Radłowa przeżywającą wojenną traumę oraz bezlitosnych okupantów.

W uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział:

- Ksiądz Janusz Maziarka - Proboszcz radłowskiej parafii,

- władze naszego Miasta z Panem Burmistrzem Zbigniewem Mączką na czele oraz Zastępcą Burmistrza Panem Wiesławem Armatysem,

- przedstawiciele Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnowie
- Pan Pułkownik Edmund Tyszka i Pan Kapitan Zbigniew Babiuch,

- Pan Porucznik Franciszek Kądziela - zangażowany w liczne przedsięwzięcia patriotyczne w naszej gminie,

- Pan Konrad Rudziński - Kierownik ZOSiP Gminy Radłów.

W uroczystościach wzięli także udział uczniowie i nauczyciele z partnerskiej szkoły w Barreiro w Portugalii.

Wizyta w Pszczynie

W 75. rocznicę bitwy pod Pszczyną, 1 września, delegacje z Radłowa , udała się na rocznicowe uroczystości do Pszczyny. Radłowską delegację na uroczystościach w Pszczynie reprezentowali: burmistrz Zbigniew Mączka,  przew. Rady Miejskiej Piotr Kapera, komendant gminny OSP w Radłowie  Ksawery Stefańczyk, kierownik oświaty Konrad Rudziński, dyr. Zespołu Szkół w Radłowie Marek Urbanek, uczniowie z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radłowie z nauczycielką Haliną Winiarską oraz  Alicja Padło z Niwki, której ojciec Karol Środawa poległ w bitwie pod Pszczyną.

Civis et patria

Odblaskowa gmina

PAMIĘTAJ -  NOŚ ODBLASKI !DBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO!

Od 31 sierpnia 2014 roku, już nie tylko dzieci, ale każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym – po drodze gdzie nie ma chodnika lub drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, będzie obowiązany używać elementów odblaskowych.

Lepsza szkoła

Śpieszmy się pomagać

Zakończyła się realizacja rozpoczętego we wrześniu projektu „ Spieszmy się pomagać”, w którym uczennica kl. IIb, P.aulina Marcinkowska, zdobyła I nagrodę. Projekt zorganizował Małopolski Oddział Okręgowy PCK w Krakowie
Rozpoczęcie roku szkolnego

Msza Święta godz. 8:00

Odjazdy autobusów szkolnych do Radłowa na rozpoczęcie roku szkolnego

Niwka 7:40

Biskupice Radłowskie 7:45

Brzeźnica 7:45

Siedlec 7:30 pierwszy przystanek przy Skałce

Podręczniki

W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej bezpłatnych podręczników dla uczniów klas I w roku szkolnym 2014/15 rodzice kupują dziecku tylko podręcznik do religii

klasa

Zajęcia edukacyjne

Tytuł i autor

Wydawnictwo

Numer dopuszczenia

Religia kl. I

Jesteśmy rodziną  Pana Jezusa – Piotr Goliszek

Gaudium

AZ-11-01/10-LU-1/12

Pozostałe podręczniki i ćwiczenia uczniom zapewnia szkoła w ramach otrzymanych dotacji.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Po 10 miesiącach nauki zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Po uroczystej mszy św., a także spotkaniu z dyrektorem szkoły i wychowawcami, uczniowie radośnie rozpoczęli WAKACJE!

e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
Zachować dla przyszłych pokoleń