Grudzień 07 2019 04:51:30

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

„Czarownica 2”
Uczniowie klas czwartych w ramach mikołajek klasowych wybrali się do kina na film pt: „Czarownica 2” wytwórni Disneya. Opiekę sprawowali Pan Piotr Malec i Pan Mirosław Patulski.

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ

Gościem tegorocznego spotkania była p. Katarzyna Kuczek - Instruktor Aqua Fitness. Przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego stylu życia, właściwej diety i wpływu ruchu na zdrowie człowieka. Na sali gimnastycznej poprowadziła zajęcia ruchowe. Następnie uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami zjedli wspólnie przygotowane śniadanie. W ramach podziękowania p. Katarzynie uczniowie wręczyli kosz pełen owoców.
Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu ogólnopolskiej akcji.
Halina Winiarska

GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM
Gminny Konkurs Historyczny
7 listopada odbył się po raz ósmy Gminny Konkurs Historyczny „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów i dorosłych wiedzy o I wojnie światowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń regionalnych. 20 uczniów ze szkól publicznych i niepublicznych z terenu naszej gminy, którzy wygrali eliminacje szkolne, przystąpiło do drugiego etapu konkursu. W kategorii klas 4-6 najbardziej rozległą wiedzą wykazali się uczniowie naszej szkoły – Hubert Rusin, Emilia Kapera i Zuzanna Cegielska. W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajął Jan Kapera z Radłowa, drugie Jakub Baran z Przybysławic, a trzecie Karol Wielbłąd z Zabawy. W kategorii otwartej jedynym uczestnikiem był przewodniczący Rady Miejskiej w Radłowie Piotr Kapera, który po raz drugi brał udział w konkursie i zaprezentował gruntowną znajomość problematyki ogólnej i regionalnej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii Marek Urbanek i Piotr Malec.
SZKOŁA PAMIĘTA
"BAJKA O SZCZĘŚCIU"
15 listopada uczniowie klas I-III oglądali spektakl Teatru Lalek TOMCIO z Nowego Sącza pt.:"Bajka o szczęściu"
USTĄP! NIE BĄDŹ DZBAN!

Spektakl ekologiczny
13 listopada 2019 roku uczniowie klas drugich z Zespołu Szkół w Radłowie pod baczną opieką p. Danuty Grabskiej oraz p. Pawła Jachimka obejrzeli spektakl ekologiczny ,,Czerwony Kapturek” przygotowany przez Studio Teatralne ,,Sztuka” z Trzebini. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy, a przy tym ważny element edukacji ekologicznej o tym jak należy zachować się w lesie, jak szanować środowisko przyrodnicze oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo.
Aktorzy Studia Teatralnego przybyli do szkoły na zaproszenie Urzędu Miasta i Gminy Radłów. Dziękujemy!
„Szlakami Legionistów Łowczówek 2019”
XXXI Małopolski Złaz Patriotyczno-Turystyczny „Szlakami Legionistów Łowczówek 2019”
8 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na szlak prowadzący na Cmentarz Legionistów w Łowczówku. Celem tego złazu było uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości i oddanie hołdu żołnierzom poległym w Boju pod Łowczówkiem. Bitwa ta była jedną z pierwszych, którą stoczyli legioniści Józefa Piłsudskiego. Na cmentarzu odbyła się uroczysta modlitwa za poległych, zapalenie zniczy oraz gawęda o boju I Brygady Legionów. Przy pięknej i słonecznej pogodzie ponad 50 uczestników złazu wędrowało z Pleśnej do Łowczówka. Młodzież z Radłowa od 17 lat jest co roku w tym ważnym dla Polaków miejscu. Opiekę nad zdyscyplinowaną i wesołą grupą sprawowali: Teresa Padło, Agata Urbanek, Marek Urbanek i Piotr Malec.
SZS

Mikołaj na przedgórzu