Nasi patroni

23 kwietnia część humanistyczna godz. 9

24 kwietnia część matematyczno-przyrodnicza godz. 9

25 kwietnia język obcy godz.9

Gimnazjalisto życzymy powodzenia !

Rodzice w przedszkolu - zdrowe odżywianie

15 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów”. Tym razem gościliśmy panią doktor Teresę Szklany, która przypomniała dzieciom o konieczności zdrowego , racjonalnego odżywiania się. Wyjaśniła również, że ważnym elementem zdrowia są szczepienia profilaktyczne, ruch na świeżym powietrzu oraz ograniczanie czasu spędzonego przed telewizorem. Jak zwykle spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez miłego gościa.

Konkurs plastyczny

Dnia 11.04.2014 r. dzieci z oddziału III wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez nasze przedszkole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały prace nt. „Zdrowy  przedszkolak”. Prace były odzwierciedleniem ich wiadomości nt. zdrowego stylu życia.

Kolory mojej miejscowości

Dnia 14.04.2014 r. w Przedszkolu Publicznym w Radłowie został rozstrzygnięty konkurs   „ Kolory mojej miejscowości”. Przedszkolaki z oddziałów IV i V , za pomocą dowolnych technik plastycznych, wykonały prace przedstawiające Radłów i okolice. Za trud włożony w wykonanie tychże prac, dzieci otrzymały piękne upominki.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów

Dnia 11 kwietnia 2014 r. w ramach cyklu „Rodzice w przedszkolu – prezentacja pasji i zawodów”, odbyło się spotkanie z panią Bożeną Cielibałą ( właścicielką salonu kosmetycznego ). Pani Bożena w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyła dzieciom zagadnienia dotyczące higieny, pielęgnacji ciała oraz zasad zdrowego żywienia. Spotkanie uatrakcyjniła literatura dziecięca J.Brzechwy i wspólnym wykonaniem piosenki.

Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane kolorowanką  i żelem do mycia , a przedszkole otrzymało kremowe mydło do mycia rąk.

Projekt edukacyjno-społeczny

Dyplom Kulthura

Wyjazd do kina

8 kwietnia 2014 roku uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w wyjeździe do kina na film pt. ,,Karol, który został Papieżem”. Film przypomniał nam postać wielkiego Polaka, Jana Pawła II, który już 27 kwietnia zostanie kanonizowany. Po seansie udaliśmy się na oczekiwane drugie śniadanie do MacDonalda, gdzie wszyscy wzmocnili swoje siły, ponieważ czekały nas jeszcze chwile zabawy. Z restauracji przeszliśmy pieszo do Parku Strzeleckiego. Tutaj uczniowie mieli okazję podziwiać piękną wiosnę i spędzić miłe chwile na zabawach i spacerach. Opiekę na grupą 56 uczniów sprawowały panie Dorota Stono, Sabina Irla, Danuta Sygnarowicz i Anna Dziodzio,  a sponsorem za przejazd autokarem był ks. proboszcz Janusz Maziarka.

Poznaj Świat z misiem Haribo

Dzieci z oddziału  III – 5- latki  wzięły udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Misia Haribo „ Poznaj Świat z misiem Haribo”. Dzieci wraz z nauczycielką Marią Kosiarską wykonały prace plastyczna przedstawiającą wizytówkę Polski, Pt: „ Zapraszamy do Radłowa na spacer z Panią Wiosną.”

Pomoc najuboższym

Szkoła Podstawowa wzięła udział w Akcji „Czysty  Aniołek”, gdzie zbierano środki czystości dla najuboższych dzieci z naszej gminy.

e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
Zachować dla przyszłych pokoleń