Monitoring
Raport dostępności

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na https://www.facebook.com/szkolaradlow/

Wycieczka przedmiotowa.

WIZYTA W REDAKCJI KWARTALNIKA „RADŁO”

W ramach realizacji projektu unijnego Edukacja to moja przyszłość, uczennice kl.3a odwiedziły siedzibę redakcji kwartalnika „Radło” w Miejskim Centrum Kultury i spotkały się z Panią Anną Kędzior - redaktor naczelną  oraz Panią Moniką Piekarz.

Celem wizyty było przeprowadzenie wywiadu oraz zapoznanie się z warsztatem pracy redaktora. Miłym akcentem ze strony Pań  była propozycja napisania przez dziewczynki artykułu do Radła o sobie, swoich zainteresowaniach, marzeniach, postępach w edukacji; szczególnie tych, ukierunkowanych na kształcenie dziennikarsko - literackie.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, upominki i życzymy sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Klasa 4A poleca.

Podróż pociągiem po Europie.

Super chłopak.

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji SU zorganizował plebiscyt na Superchłopaka. Koleżanki w klasach głosowały na najsympatyczniejszego kolegę, który jest uprzejmy, kulturalny, przyjacielski i ma poczuciem humoru. Plebiscyt wygrali:

Ia - Tymoteusz Kluza

Ib - Szymon Hołysz

IIa - Kacper Gawełek

IIb - Maksymilian Stoch

IIIa - Mikołaj Pławecki

IIIb – Piotr Pabian i Tomasz Sumara

IVa - Przemysław Flik

IVb - Szymon Bocoń

Va - Maciej Nowak

Vb - Jakup Nalepa

Via - Karol Ligęza

VI - Mikołaj Radzik

VIIa - Szymon Bibro

VIIb - Karol Kaczor

VIIIa - Marcin Pojasek

VIIIb - Filip Krupa

Chłopcy otrzymali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców i pamiątkowe dyplomy.

Dzień chłopaka.

Wycieczka do Zamościa.

Order Uśmiechu dla Ks. Tomasza Fajta

W dniu 23.09.2021 r. odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Tokarczyk- Kozioł i Księdza Proboszcza Andrzeja Krajewskiego przybył do szkoły nasz rodak, Ksiądz Tomasz Fajt, który od kilku lat przebywa na misji w Boliwii.

Ksiądz Tomasz opowiadał o swojej pracy, jej urokach, ale także o wielu problemach, z którymi musi się borykać. Przybliżył nam życie tamtejszej ludności, opowiadał o jej zwyczajach, tradycji i pięknie boliwijskiej ziemi.

Następnie, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyła się szczególna uroczystość. Uczniowie z zachowaniem pełnego ceremoniału wręczyli Księdzu Tomaszowi Fajtowi Order Uśmiechu. Odznaczenie to jest bardzo cenne, ponieważ przyznawane dorosłym przez dzieci, za ich działalność przynoszącą radość dzieciom. Ksiądz Tomasz w pełni zasłużył na to odznaczenie.

Uczniowie wręczyli także pamiątkowy obraz, przedstawiający kościół radłowski, którego autorem jest nasz kolega Kacper Wałaszek.

Na ochronie środowiska nasze zdrowie zyska!

24 września 2021r . uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2021", która w tym roku przebiegała pod hasłem: "Myślę, więc nie śmiecę". Celem przedsięwzięcia jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zaopatrzeni w worki i rękawice ruszyliśmy w teren, aby zadbać o najbliższe otoczenie. Akcja zakończyła się sukcesem - w rezultacie uzbieraliśmy kilkanaście worków śmieci.

Pamiętać jednak musimy, że o czystość należy dbać codziennie, a rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska będzie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja odpadów i umiejętne gospodarowanie nimi.

Auschwitz-Birkenau.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas ósmych po opieką wychowawców odwiedzili były nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Auschwitz-Birkenau. Wydarzenie to miało miejsce 16 września 2021 r.
W trakcie ponad trzygodzinnej trasy zwiedzania z edukatorem mogliśmy zobaczyć wystawy i obiekty położone na terenie obozu macierzystego Auschwitz oraz zapalić znicze pod ścianą straceń. Zdjęcia więźniów, rzeczy osobiste, które zabierali ze sobą oraz pozostałości krematorium zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do oddalonej o 3 kilometry Brzezinki, gdzie mieściła się druga część obozu – Birkenau. To właśnie tutaj, w komorach gazowych miała miejsce masowa eksterminacja Żydów. Zwiedziliśmy baraki więźniarskie, rampę rozładowczą i obejrzeliśmy wagon, jakim transportowano więźniów.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy nowoczesne muzeum multimedialne w przebudowanym domu Jana Pawła II w Wadowicach. Podzielona na strefy ekspozycja ukazała nam szczegóły życia rodzinnego i pontyfikatu tego niezwykłego Papieża Polaka. Wizyta w rodzinnym mieście Jana Pawła II nie mogła się odbyć bez degustacji słynnych „papieskich kremówek”. Po całodziennym zwiedzaniu udaliśmy się więc do pobliskich kawiarni aby skosztować miejscowych specjałów. Wycieczka była dla wszystkich uczestników „żywą lekcją historii”, a wrażenia z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

Jaskinia Raj