Monitoring
Raport dostępności

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na https://www.facebook.com/szkolaradlow/

Tenis stołowy

Gminny Turniej Piłki Nożnej.

Finały Powiatowe w Szachach Drużynowych

W dniu 17 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie  odbyły się Finały Powiatowe w Szachach Drużynowych w kategoriach Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W zawodach ogólnie uczestniczyło 11 szkół z powiatu tarnowskiego. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim w tempie gry P`15. Sędziami zawodów byli Panowie Wiesław i Paweł Kacperek. Naszą drużynę stanowili: Kinga Jabłoniec, Karol Hajdas, Mikołaj Radzik, Karol Kaczor, opiekę nad grupą sprawował Piotr Malec.

X Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”

9 listopada w naszej szkole odbył się etap gminny 10 edycji konkursu historycznego „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. Etap szkolny konkursu został przeprowadzony dwa tygodnie wcześniej i wyłonił w każdej szkole uczniów, którzy najlepiej poznali dzieje tego konfliktu zbrojnego.

W eliminacjach drugiego etapu wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z  Woli Radłowskiej, Zabawy, Przybysławic i Radłowa. Uczniowie otrzymali arkusze z pytaniami dotyczącymi genezy, przebiegu i skutków I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń na Ziemi Radłowskiej. Poziom wiedzy uczniów był wysoki i wyrównany. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Maria Trytek, drugie Mateusz Rojek, a trzecie Filip Wilk – wszyscy z Radłowa. Pierwsze miejsce w kategorii klas VII – VIII wywalczyła Emilia Kapera z Radłowa, drugie Zuzanna Cegielska
z Radłowa, a trzecie Emilia Ptaśnik z Zabawy. Dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Tokarczyk - Kozioł. Uczestnikom gratulujemy rzetelnej wiedzy,
 a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Koordynatorami konkursu byli nauczyciele historii Marek Urbanek i Piotr Malec

Kino za czytanie?

Tak, to możliwe!

Uczniowie kl.3B  za wzorowe czytelnictwo zostali nagrodzeni biletem do kina.

W Miejskim Centrum Kultury w Radłowie obejrzeli film „Mała Wielka Stopa 2”. Dziękujemy Sponsorowi za ufundowanie miłej i oryginalnej nagrody, która sprawiła nam wiele radości.

Zamknąć w słowie i kadrze.

Innowacja „Zamknąć w słowie i kadrze” dobiegła końca. Najpiękniejsze wiersze i zdjęcia zostały wybrane. To one ozdobią kalendarz na przyszły rok, który będzie swoistego rodzaju sprawozdaniem ze wspólnie podejmowanych działań. Bardzo dziękuję uczniom z klasy 5b za zaangażowanie, sumienność i pomoc w realizacji założonych celów. Dorota Stono

Próbna ewakuacja.

Dnia 29 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja przeprowadzona przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie. Podczas ewakuacji sztucznie zadymiono budynek, aby urealnić warunki, które panują podczas pożaru.  Ratownicy zademonstrowali, jak się postępuje z osobami poszkodowanymi oraz przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Ekoszkoła 2021

„ Ślubowania nadszedł czas…”

Uczniowie klas pierwszych  w Zespole Szkół w Radłowie od początku roku szkolnego przygotowywali się do tej uroczystości  pod okiem wychowawczyń Pani mgr Ewy Kumięgi  i  Pani mgr Iwony Pochroń- Wierzbickiej.

22. 10. 2021 r. nastąpił uroczysty moment ślubowania i pasowania uczniów.  Pani dyrektor mgr Małgorzata Tokarczyk- Kozioł  powitała zaproszonych gości , rodziców i uczniów. Po burzy oklasków dzieci zaprezentowały część artystyczną, po której nastąpił uroczysty akt ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoja szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom.  Po złożeniu  aktu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne oraz upominki od zaproszonych gości. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o codziennej pomocy w szkole.

Do życzeń dołączyła pani dyrektor i zaproszeni goście.  Rodzice pamiętali o święcie dziecii przygotowali  słodkie przyjęcie.

Ewa Kumięga

Iwona Pochroń- Wierzbicka

Zamknąć w słowie i kadrze.

Dobiega do końca  realizacja innowacji pedagogicznej zatytułowanej „Zamknąć w słowie i kadrze”. Uczniowie klasy 5b napisali piękne utwory poetyckie inspirowane naturą, jej zmiennością i cyklicznością. Stali się aktywnymi twórcami i obserwatorami. Atutem innowacji była  sesja fotograficzna, podczas której każdy autor wiersza miał możliwość dointerpretowania tego, co stworzył posługując się słowami.  Efekty naszej pacy będzie można zobaczyć już wkrótce.

Przegląd piosenki angielskiej