Sierpień 27 2016 20:40:25
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Wakacje

Całej społeczności naszej szkoły życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych spotkań, trwałych przyjaźni, mnóstwa okazji do uśmiechu, wielu chwil wartych wspomnień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły i pracy!

Wykaz podręczników

Bezpłatne podręczniki do klasy I i II gimnazjum  w roku szkolnym 2016/2017 zostaną przekazane  uczniom w szkole we wrześniu.

wykaz podręczników gimnazjum

Bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do klas I, II, III, IV, V zostaną przekazane uczniom w szkole we wrześniu

wykaz podręczników szkoła podstawowa

wykaz podręczników przedszkole

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 26 czerwca 2016 roku zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016, który był szczególnie ważny dla uczniów klas trzecich, gdyż zakończyli oni kolejny etap swojej edukacji.  Po mszy świętej w  kościele parafialnym i przemarszu do  budynku gimnazjum odbyła się  część oficjalna, którą rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego.

Następnie Pan dyrektor podsumował mijający rok szkolny, przypominając zarówno sukcesy gimnazjalistów, jak również  ich  drobne porażki. Wyróżniającym się uczniom  wręczył  zasłużone nagrody:

-za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie,

- za 100 % frekwencję,

- za zdobyte I miejsca w konkursach o tytuły liderów z poszczególnych przedmiotów,

- za liczne osiągnięcia artystyczne.

Absolwenci zostali także  nagrodzeni:

- za szczególne osiągnięcia w zawodach sportowych,

-za aktywność w działalności SK PTTK,

- za pracę na rzecz środowiska szkolnego, prowadzenie Samorządu Uczniowskiego  oraz aktywność na rzecz  promocji zdrowia, w których to działaniach aktywnie udzielała się Dominika Kukułka,

- za działalność w  zespole muzycznym  Celebrations, który odpowiadał  za oprawę muzyczną wszelkich imprez, akademii i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych.

Gratulujemy wszystkim gimnazjalistom i życzymy  udanych wakacji, przyjemnego wypoczynku , zaś absolwentom trafnych wyborów związanych z dalszą edukacją  i sukcesów w  nauce i życiu osobistym. Słowa podziękowania za całoroczny trud  kierujemy w stronę pedagogów i życzymy im spokojnego wypoczynku.

Lepsza szkoła

Miniatura Kościoła w Radłowie

Największą umiejętnością życia jest: uznanie tego, kim jesteśmy, robienie tego, co umiemy i znalezienie w tym szczęścia. Praca przy budowie kościoła trwała 6 miesięcy. Pracowało 36 uczniów, angażując też swoje rodziny. Zostało wykonane około 50 tysięcy modułów. Nasza wspólna praca powstała w jubileuszowym roku Chrztu Polski. Połączyła pasję z poznawaniem historii naszego kościoła. Jest to drugi kościół w Polsce, ale na pewno największy wykonany techniką origami modułowego. Miniatura wykonana w skali 1:55 została przekazana Ks. Januszowi Maziarce przez SU podczas Mszy Świętej kończącej rok szkolny. Podziękowania: Księdzu Stanisławowi Pazdanowi za dobre rady. Panu Wiesławowi Mleczce za profesjonalnie wykonane fotografie. Panom Stanisławowi Tworkowi i Marianowi Leczowiczowi za dokonanie pomiarów kościoła. Pani Agnieszce Kwiecień za zaangażowanie w budowę miniatury. Pani Urszuli Szczupał i Sabinie Irli za pomoc w ostatnich dniach pracy. Wszystkim uczniom zajęć artystyczno-manualnych w ramach innowacji Arteterapia, czyli terapia przez sztukę. Szczególne słowa podziękowania dla wykonawcy konstrukcji budowli. Teresa Padło

Koło Łowieckie Łoś

21 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyło się podsumowanie zbiórki żołędzi „Jesień 2015”. Myśliwi z Koła Łowieckiego „Łoś” w Tarnowie na czele z p. Ryszardem Cierpichem zaprezentowali dzieciom pokaz wabienia zwierzyny łownej, naśladując głosy różnych zwierząt ku uciesze całej dziatwy szkolnej. Głównym punktem programu było oczywiście wręczenie nagród wszystkim uczniom zbierającym żołędzie i kasztany jesienią 2015 r. Ogólnie wraz z uczniami zespołu Szkół w Zabawie zebrano 1,5 tony żołędzi. Rekordzistą, po raz kolejny okazał się Bartłomiej Bieryt, uczeń klasy szóstej SP w Radłowie.
Dzieci oprócz dyplomów, otrzymały piękne albumy o tematyce przyrodniczej oraz tabliczki czekolady.
Pożegnanie klas 6
Certyfikat Lepsza Szkoła

Ekoszkoła 2016
Zdrochec

Uczniowie Amelia Sroka z klasy IV b i Kacper Filarski z klasy IV a wzięli udział w
I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej dla dzieci w Zdrochcu.
Amelka Sroka zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Muzeum lalek

Zachować dla przyszłych pokoleń