Nasi patroni
Zespół Regionalny

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” dla Zespołu Szkół w Radłowie

17 listopada 2014 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się XVII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Tytoń albo Zdrowie”, w której wziął udział m.in. wybitny specjalista w zakresie zdrowia publicznego prof. Witold Zatoński. Konferencja została zorganizowana przez Małopolskie Kuratorium Oświaty we współpracy z Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej -Curie w Warszawie , Szpitalem Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. W jej trakcie 30 placówkom oświatowym z Małopolski zostały wręczone certyfikaty przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Szkół w Radłowie. Jest to już drugi certyfikat dla radłowskiego gimnazjum; pierwszy szkoła otrzymała w 2004 r. Te dokumenty są oficjalnym potwierdzeniem wysokiej jakości działań w zakresie promocji zdrowia i zdrowego stylu życia podejmowanych w szkole podstawowej i gimnazjum w Radłowie.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami 20.11.2014r.

szkoła podstawowa 16:30

gimnazjum 17:30
Mali Radłowianie

Dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie zaprasza na występ Zespołu ludowego „Mali Radłowienie”, który odbędzie się 20 11.2014 o godzinie 16:30 w sali gimnstycznej szkoły podstawowej.
Spektakl Cenne rady

17.11.2014 w szkole podstawowej odbył się spektakl pt: „Cenne rady”. Przestawienie teatru lalek „Bajka” uczy dzieci jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych, aby uchronić swoje życie i zdrowie.
Przyjaciel pies

Dnia 14.11.2014 r. zawitali do nas niecodzienni goście. Sympatyczny piesek rasy border collie, razem ze swoją opiekunką, zademonstrowali zgromadzonym na sali gimnastycznej przedszkolakom swoje umiejętności. Dzieci z zachwytem obserwowały popisy posłusznej Iwy. Sympatyczna Iwa pokazała nam wspaniałe sztuczki, które spotkały się z ogromnym entuzjazmem najmłodszych-biegała za krążkami, wykonywała komendy typu : „Leż”, „turlaj się”. Posłuszny i grzeczny piesek od razu reagował na polecenia opiekuna. Najwięcej radości sprawiała dzieciom możliwość pogłaskania Iwy, przytulenia jej. Mamy nadzieję, że jeszcze się z nią spotkamy. Dzięki temu spotkaniu zrozumieliśmy, że opieka nad zwierzęciem to odpowiedzialne i trudne zadanie.
W ośrodku zdrowia

Dnia 13.11.2014 r. „starszaki” odwiedziły gabinet stomatologiczny, gabinet zabiegowy oraz gabinet pani doktor Marty Kaczówki. Dzieci zapoznały się z pracą lekarza pediatry, stomatologa oraz pielęgniarek. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zdrowe smakołyki i podziękowały pani doktor za zaproszenie.
„Alicja w zaczarowanej krainie”

Dnia 12.11.2014 roku przedszkolaki z oddziałów: II, III, IV i V wzięły udział w wyjeździe do Dąbrowy Tarnowskiej na spektakl „Alicja w zaczarowanej krainie” w wykonaniu Zespołu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzięki fascynującej scenografii, grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogomnaleźliśmy się w zaczarowanym świecie wyobraźni i magii. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały niesamowite przygody Alicji, a po skończonym spektaklu nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Do przedszkola wracaliśmy pełni wrażeń i w świetnych nastrojach.
Święto Niepodległości

12 listopada w Zespole Szkół w Radłowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzała program artystyczny poświęcony Błogosławionej Karolinie przygotowany pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego Danuty Sygnarowicz i Doroty Stono. Następnie odbył się etap finałowy III edycji Gminnego Konkursu Historycznego „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 4 szkół podstawowych: z Biskupic Radłowskich, Woli Radłowskiej, Zabawy i Radłowa oraz z 3 gimnazjów: z Woli Radłowskiej, Zabawy i Radłowa. Zebrani byli pod wrażeniem rzetelnej wiedzy zwycięzców części pisemnej, którzy na forum szkoły udzielali odpowiedzi na pytania ustne.
Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka.

Ostateczne wyniki konkursu:
szkoły podstawowe:
I miejsce – Anna Karnas z Biskupic Radłowskich,
II miejsce – Jakub Trela z Radłowa,
III miejsce – Dominik Radamski z Radłowa.
gimnazja:
I miejsce – Justyna Gołas z Zabawy,
II miejsce – Michał Nowak z Zabawy,
III miejsce – Małgorzata Janicka z Radłowa.
W uroczystości wzięli udział: Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera, Radni Rady Miejskiej - Jan Rudziński, Jan Kordela i Paweł Jachimek, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Radłów Konrad Rudziński oraz kpt. Zbigniew Babiuch z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Radłowie włączyli się także w inne przedsięwzięcia patriotyczne, których celem było uczczenie 100 rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny:
- licznie uczestniczyli w rocznicowych obchodach w Radłowie 11 listopada,
- brali udział w XXVI Małopolskim Złazie Patriotyczno – Turystycznym „Szlakami Legionów” do Łowczówka,
- zespół wokalno – muzyczny zajął I miejsce w X Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Legiony to żołnierska nuta” w Pleśnej,
- uczniowie gimnazjum zajęli IV miejsce w X Konkursie Wiedzy Historycznej „Od Oleandrów do Łowczówka” w Tuchowie.

Marek Urbanek
dyr. ZS w Radłowie