Nasi patroni

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Rozpoczęcie roku szkolnego

Msza Święta godz. 8:00

Odjazdy autobusów szkolnych do Radłowa na rozpoczęcie roku szkolnego

Niwka 7:40

Biskupice Radłowskie 7:45

Brzeźnica 7:45

Siedlec 7:30 pierwszy przystanek przy Skałce

Pożegnanie klas VI

25 czerwca w szkole podstawowej odbyło się pożegnanie klas szóstych. W nastrojowym programie po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie klas szóstych. Program artystyczny przygotowały wychowawczynie  P. Sabina Irla i P. Beata Maciaszek. Rodzice uczniów wyróżniających się w nauce otrzymali Listy Gratulacyjne i Podziękowania za współprace ze szkołą. Podziękowano uczniom zaangażowanym w  samorządzie uczniowskim, sklepiku szkolnym, szkolnej kasie oszczędzania oraz reprezentującym szkołę w zawodach sportowych i poczcie sztandarowym. Następnie podsumowano wszelkie zbiórki i konkursy jakie odbyły się w roku szkolny.

Zbiórka butelek PET  - I miejsce Małgorzata Szklanny

Zakrętki – I miejsce Gabriela Mikłas

Zbiórka makulatury – I miejsce Tomasz Zawiślak

Zużyte baterie – I miejsce Wiktoria Bieryt.

Miejski Klub Młodych Pasjonatów Książki udał się do królewskiego miasta Krakowa, by zwiedzić najstarszą książnicę akademicką w Polsce - Bibliotekę Jagiellońską.

Klubowicze zaprosili w podróż uczniów ze Szkoły Podstawowej w Radłowie i Biskupic Radłowskich. Wspólnie zwiedzili ponadto: krakowski Rynek, Kościół Mariacki i Katedrę Wawelską. Atrakcją pobytu w Krakowie był też godzinny rejs statkiem po Wiśle. Organizatorzy wycieczki dziękują opiekunom grupy: mgr Elżbiecie Miś, mgr Janinie Padło i Katarzynie Błażej z Biskupic Radłowskich oraz mgr Agnieszce Seremet, mgr Teresie Urbanek i mgr Annie Dziodzio, za bezpieczną podróż i efektywne zwiedzanie królewskiego Krakowa.

Uczestnicy edukacyjnej wycieczki dziękują też Konradowi Rudzińskiemu - kierownikowi Zespołu Szkół i Obsługi Gminy Radłów, za wszelką pomoc i życzliwość podczas planowania uczniowskiej podróży. Słowa uznania należą się też kierowcy autokaru – Zenonowi Ściankowi, za bezpieczną i rozważną podróż autokarem.

Gimnazjada 2015 w radłowskim gimnazjum

23 czerwca 2015r. w Publicznym Gimnazjum w Radłowie kolejny już raz odbyła się Gimnazjada. Uczniowie rywalizowali między sobą w kilku konkurencjach sportowych:

Pchnięcie kulą – 1. miejsce Irena Pająk, Jakub Kosman

Bieg na 100 metrów – 1. miejsce Klaudia Mruk, Tomasz Kita

Skok obunóż z miejsca – 1. miejsce Aleksandra Żaba, Mateusz Drwiła

Piłka nożna- 3b

Piłka siatkowa – dziewczęta z klasy 2a

Rzut do tarczy – 1. miejsce Korneliusz Ziobrowski, Irena Pająk

Pomimo że pogoda nie sprzyjała, gimnazjalistów nie opuszczał dobry humor i duch walki.

W organizację Gimnazjady włączyła się Rada Rodziców, która zadbała o zaplecze gastronomiczne imprezy, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt "Na gruzach wspomnień"

Historia solidarności

EPITET

23 czerwca w szkole podstawowej  grupa teatralna „EPITET”  pod kierunkiem p. Danuty Sygnarowicz i p. Doroty Stono wystawiła przedstawienie pt:  „Lampa Aladyna”. Bogata scenografia, barwne stroje i pokaz gry aktorskiej przypadły do gustu zgromadzonej publiczności. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów szkoły podstawowej w Niwce i grupę naszych przedszkolaków wraz z nauczycielkami. Młodzi aktorzy przenieśli widzów w świat orientu, kultury arabskiej.

Aktualny wykaz podręczników

Podręczniki darmowe w ramach dotacji ministerialnej klasa I gimnazjum, szkoła podstawowa klasa I, II, IV.

gimnazjum

szkoła podstawowa

Pożegnanie starszaków
Dnia 19.06. 2015r. w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste pożegnanie starszaków. Występy

rozpoczęły dzieci z oddz. II, które piosenkami, tańcami i wierszykami pożegnały starszych kolegów.

Kolejnym punktem programu były występy dzieci z gr. III, IV i V, które już od września przekroczą szkolne

progi. Przedszkolaki oklaskiwali dumni rodzice. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor. Podziękowała

rodzicom za wspaniałą współpracę ,a absolwentom życzyła samych sukcesów w szkole. Na zakończenie

przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki oraz słodki poczęstunek.
Duży sukces Zespołu „Mali Radłowianie”

Dnia 16 czerwca 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się I Małopolski Przegląd Szkolnych Zespołów Regionalnych pod hasłem „To, co u nas najpiękniejsze”. Organizatorem etapu rejonowego była Delegatura Kuratorium Oświaty w Tarnowie. Do pierwszego etapu zgłosiło się 8 szkół. Wśród tej ósemki był również Zespół „Mali Radłowianie”. Prowadzącym przegląd był pan wizytator Ryszard Ostrowski, który powitał serdecznie wszystkich uczestników przeglądu, nauczycieli, opiekunów zespołów, a także jurorów. Zachęcał dzieci i młodzież do poszukiwania i pogłębiania wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu. Oceny występów dokonała komisja, która następnie wytypowała 2 zespoły do udziału w etapie wojewódzkim I Małopolskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Regionalnych w Nowym Targu. Ten dzień okazał się bardzo szczęśliwym dla dzieci z Zespołu „Mali Radłowianie”, gdyż to im przypadło jedno z wyróżnień. To „Mali Radłowianie” wystąpią w Nowym Targu. Radość bardzo duża, ponieważ jest to pierwszy udział tego zespołu w takim przeglądzie, a do tego zakończony sukcesem
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
Zachować dla przyszłych pokoleń