Grudzień 10 2016 21:19:19
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Mikołaj w przedszkolu
08. 12. 2016 r. był najbardziej wyczekiwanym dniem przez wszystkie przedszkolaki. Dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Najpierw wystąpił w przedstawieniu pt. "Wakacje Mikołaja". Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały jego przygody, a potem nastała najważniejsza dla nich chwila - Święty obdarował je prezentami. Każde dziecko miało też okazję zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Przedszkolaki długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
Mikołaj 2016
Klubowicze na zamku i w obserwatorium astronomicznym

Niepołomice – miasto nowych możliwości- przywitały Młodych Pasjonatów Książki z Radłowa otwierając przed nimi podwoje Zamku Królewskiego.
Spacerowi po dziedzińcu, krużgankach i zamkowych komnatach towarzyszyły niezwykle ciekawe historie z czasów króla Kazimierza Wielkiego i jego następców z rodu Jagiellonów.
Dzięki znakomitym opowieściom przewodnika p. Grzegorza Goryckiego wzięliśmy udział w polowaniach na dzikiego zwierza i ptactwo, utrwaliliśmy na zdjęciach łowieckie trofea; wraz z archeologami przekopaliśmy tereny, po których obecnie biegnie autostrada A4 i podziwialiśmy prastare wykopaliska, by na końcu zamkowej wędrówki kupić mini egzemplarz armaty zdobiącej zamkowy dziedziniec – bez obaw, armata będzie zdobić biurko, nie zostanie użyta do innych celów.
Następnie przemierzyliśmy niepołomicki rynek kierując się do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. Na zwiedzających duże wrażenie zrobiły doświadczenia prowadzone w stanie nieważkości, podróż do gwiazd, obserwowanie kwadr Księżyca i zaćmienia Słońca.
Poglądowa lekcja astronomii pozwoliła, chociaż w drobnej mierze, zrozumieć fascynację kosmosem u wielu twórców literatury science fiction, wszak oni swymi dziełami zainspirowali nas, by odbyć podróż do planetarium.
Niepołomice uczą jak wykorzystać z dobrym skutkiem potencjał tkwiący w ludziach. Miasteczko, mimo niesprzyjającej aury, tętniło życiem. Spotykaliśmy po drodze grupy młodzieży, które podobnie jak nasza przyjechały przeżyć edukacyjną przygodę. Jak mówi przysłowie: podróże kształcą, a edukacja jest podróżą…
Opiekunami grupy były nauczycielki Anna Dziodzio i Agnieszka Seremet oraz Zbigniew Marcinkowski z radłowskiej biblioteki. Miejski Klub Młodych Pasjonatów Książki składa podziękowania wszystkim osobom, które umożliwiły transport i wsparły finansowo tę edukacyjną wyprawę.
\Agnieszka Seremet
Cała Polska czyta dzieciom

"Za górami, za lasami" - taki tytuł nosiła książka, z którą 5 grudnia pojawiła się w grupie "starszaków" mama Nadii, pragnąca wziąć udział z akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Posługując się baśnią "Słowik" H. Ch. Andersena przekonała dzieci o tym, że żadna, nawet najbardziej kolorowa zabawka mechaniczna nie jest w stanie zastąpić tego, co może nam dać prawdziwy, choć czasem niepozornie wyglądający przyjaciel. Nie wolno sądzić po pozorach. Bajka o przygodach św. Mikołaja rozbudziła w dzieciach radość i nastrój oczekiwania, w przeddzień wizyty upragnionego Gościa. Bardzo dziękujemy za to miłe i pouczające spotkanie.

„Audycja o polce”

Dnia 29.11.2016 r. w szkole podstawowej odbyło się spotkanie z Panem Józefem Gąsawskim, który przedstawiła audycję o „polce”. Utwór był grany na akordeonie (polka sądecka, polka czeska, polka rzeszowska), a pomiędzy utworami Pan Józef opowiadał o historii tańca, ciekawych wydarzeniach związanych z daną polką.
Andrzejki w Szkole Podstawowej
"Zakręcona akcja"

Przedszkole Publiczne w Radłowie na początku roku szkolnego zorganizowało „Zakręconą akcję”w ramach której poprzez zbiórkę plastikowych zakrętek pomagamy Adasiowi z Tarnowa.. Przez kolejne tygodnie przedszkolaki , które poznały historię Adasia, z wielkim zaangażowaniem przynosiły do przedszkola worki pełne zakrętek . Właśnie dziś przekazano ich pierwszą partię koordynatorom akcji. Dziękujemy rodzicom i przedszkolakom za wrażliwość, za okazane serce i przypominamy, że „Zakręcona akcja „ ciągle trwa. RAZEM PRZECIW SMA- WTEDY ADAŚ RADĘ DA !

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Dzisiaj dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi kochanymi i ulubionymi pluszakami. Misie były: białe, brązowe, małe, średnie, duże, chude, grube itd. Każdy był wyjątkowo piękny.Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię pluszowego misia, tańczyły z pluszakami w rytm piosenek. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe spotkanie pozostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Z pewnością ten uroczysty dzień wzbudził w naszych wychowankach wiele pozytywnych emocji, których przejawem był uśmiech na ich twarzach.

Konkurs "Rozśpiewane przedszkole"

Dnia 17 listopada 2016 r. w Przedszkolu Publicznym w Radłowie odbył się konkurs muzyczny pt. „Rozśpiewane przedszkole”. Każda grupa zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę. Ponieważ wszystkie dzieci odważnie zaprezentowały się na scenie, i każde wykonanie otrzymało gromkie brawa, w nagrodę p. Dyrektor rozdała słodycze oraz nagrody rzeczowe dla poszczególnych grup. Konkurs przygotowały nauczycielki z gr. III – p. M. Solak i p. K. Machalska.

Święto Niepodległości

W przeddzień oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczystość,  w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście. W tym roku program artystyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne EPITET różnił się dotychczasowych. Szeroko pojmowana tematyka patriotyczna została ujęta w sposób nowatorski i humorystyczny zarazem. Widz mógł zobaczyć, że 11 listopada to czas radości, a nie cierpienia i rozdrapywania ran przeszłości. Dopełnieniem poruszonych przez uczniów treści był wywiad przeprowadzony przez reporterkę – uczennicę z zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi, którzy opowiedzieli o swojej wizji patriotyzmu i o tym, co oznacza dla nich teraz w XXI wieku.       

Następnie odbył się etap finałowy V edycji Gminnego Konkursu Historycznego „I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych: z Biskupic Radłowskich, Woli Radłowskiej, Zabawy, Niwki i Radłowa oraz z 3 gimnazjów: z Woli Radłowskiej, Zabawy i Radłowa. Zebrani byli pod wrażeniem rzetelnej wiedzy zwycięzców części pisemnej, którzy z kolei na forum szkoły udzielali odpowiedzi na pytania ustne. Ostateczne wyniki konkursu:

szkoły podstawowe:

I miejsce – Wiktoria Rusin z Radłowa,

II miejsce – Łucja Baj z Niwki,

III miejsce – Karolina Chojna z Niwki.

gimnazja:

I miejsce – Filip Nadolski z Woli Radłowskiej,

II miejsce – Aleksandra Małek z Zabawy,

III miejsce – Dominik Dulian z Radłowa.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka.

W uroczystości wzięli udział: Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera,  Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Radłów Konrad Rudziński, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie Zbigniew Marcinkowski, płk dr Marek Jasiak i  kpt.  Zbigniew Babiuch z Tarnowskiego Oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Zbigniew Burnat ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

 

Zajęcia otwarte w przedszkolu

W dniu 15 listopada 2016 roku odbyło się zajęcie otwarte w grupie dzieci 5 letnich, prowadzone przez p. K. Machalską. Zajęcia otwarte to forma współpracy przedszkola z rodzicami, podczas której mają oni możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela i ich dzieci.Tematem zajęć było''Zdrowo się odżywiamy"-nazywanie posiłków spożywanych przez dzieci w ciągu dnia,tworzenie zbiorów,klasyfikowanie pojęć matematycznych.Celem zajęć było doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 5, zachęcanie dzieci do codziennego spożywania owoców i warzyw. Na wstępie dzieci rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat spożywania posiłków, ustalały co jest zdrowe do jedzenia, a co nie. Później nazywały posiłki spożywane w ciągu dnia, dopasowywały potrawy. W trakcie zabawy ruchowo-muzycznej "Produkty do garnka"- klasyfikowały produkty według określonej cechy, przeliczały, reagowały na tempo.W czasie pracy indywidualnej "Zdrowo się odżywiamy" nazywały posiłki spożywane przez siebie w ciągu dnia, rysowały na talerzach, ozdabiały obrusy. Na zakonczenie zajęć, dzieci przygotoway smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki.
Spotkanie stanowiło dla wszystkich źródło miłych przeżyć i doświadczeń. Dwoje z rodziców wręczyło dzieciom słodkie upominki. 
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Losowa Fotka


Czas na zdrowie
Wygenerowano w sekund: 0.05 1,906,324 unikalne wizyty