Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym

,,Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym"

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia bez papierosa uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie profilaktyczne pod hasłem ,,Nie daj się zniewolić wyrobom tytoniowym". Autorski program opracowany został przez uczniów  i nauczycieli naszej szkoły. W sposób humorystyczny ukazano skutki uzależnienia od nikotyny. Opracowano ulotki i przeprowadzono qiz. Przedstawienie zaprezentowano najpierw uczniom szkoły podstawowej, później gimnazjalistom. Wieczorem rodzice występujących uczniów mogli podziwiać swoje dzieci i cieszyć się nimi. Miłą niespodziankę sprawili nam nasi absolwenci, którzy także przybyli na to spotkanie. Program spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Okazało się, że bawiąc się można się jeszcze czegoś nauczyć.

Zespół Promocji Zdrowia

 

"Baśń o smutnej królewnie"

Dnia 13.05.2015r. nasze przedszkole odwiedził krakowski teatr „Kalejdoskop”, który przeniósł nas w zaczarowany świat, dzięki przedstawieniu pt. „Baśń o smutnej królewnie”. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak ważne jest słuchanie dorosłych i jakie konsekwencje mogą nas dosięgnąć, gdy tego nie robimy. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów, a po występie nagrodziły aktorów gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne występy.

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 27.04-30.04.2015 uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum pod opieką nauczycieli wzięli udział w wycieczce do Wrocławia i w Góry Stołowe. Wyprawę rozpoczęliśmy od kilkugodzinnej marszruty w parku narodowym Gór Stołowych. Tutaj pod czujnym okiem przewodnika gimnazjaliści mieli okazję podziwiać niezwykłe formacje skalne zwane Błędnymi Skałami a także osobiście przemierzyć labirynt wąskich szczelin i zaułków oddzielających wysokie bloki skalne. Kolejnym punktem programu była wizyta w Kudowie Zdrój- malowniczym kurorcie o tradycji sanatoryjnej. Spacer po Parku Zdrojowym i degustacja wody mineralnej w Pijalni wzmocniły nadwerężone w czasie marszu siły. Duże wrażenie zrobiła znajdująca się w pobliskiej Czermnej Kaplica Czaszek. Ten unikatowy obiekt sakralny stanowi rodzaj grobowca ofiar wojen śląskich i epidemii siejących spustoszenie na tym terenie w XVIII w.

Kolejnym etapem zwiedzania Dolnego Śląska była stolica regionu Wrocław. Wizytę rozpoczęliśmy od najstarszej dzielnicy miasta – Ostrowa Tumskiego wraz z wspaniałymi zabytkami architektonicznymi: Katedrą Św. Jana Chrzciciela oraz Kościołem Świętego Krzyża. Po chwili odpoczynku w pobliskim ogrodzie botanicznym przenieśliśmy się do centrum historycznego miasta, które stanowi przepiękny rynek z późnogotyckim Ratuszem i uroczymi kamienicami. Podziwialiśmy słynny Uniwersytet Wrocławski z okazałym, barokowym kościołem uniwersyteckim oraz ogrody Ossolineum. Zwiedzanie miasta umilały nam wrocławskie krasnale, których figurki umieszczono na sąsiadujących z rynkiem ulicach. Zwieńczeniem całodniowej wędrówki był wjazd na 49 -te piętro biurowca Sky Tower i podziwianie panoramy Wrocławia. Niezapomnianym przeżyciem okazał się udział w spektaklu Panoramy Racławickiej.   Dzięki połączeniu obrazu, przestrzeni i zabiegów technicznych sprawiał wrażenie przeniesienia do innej rzeczywistości. Chwile relaksu i dobrej zabawy zapewniła nam wizyta w nowo otwartym afrykarium, które prezentuje florę i faunę Czarnego Lądu. Ostatnim punktem programu był wiosenny spacer w Ogrodzie japońskim, zwiedzanie pergoli, hali Stulecia i Iglicy. Wycieczka nie tylko dostarczyła uczniom mnóstwa wrażeń ale wzbogaciła ich wiedzę o mniej popularnym dotychczas regionie kraju.

Zespół "Mali Radłowianie" - wycieczka do Janowic i Ciężkowic


Zespół”Mali Radłowianie” na wycieczce.
W dniu 13 maja 2015 roku Zespół”Mali Radłowianie”uczestniczył w pierwszej integracyjnej wycieczce. W czasie wyprawy uczniowie spotkali się ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Janowicach. Pan dyrektor szkoły w Janowicach i jego uczniowie pokazali nam malownicze okolice i ciekawe miejsca. Następnie odbyło się wspólne ognisko. Gospodarze szkoły w Janowicach okazali nam swoją gościnność. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach. Tam przeszliśmy szlakiem, obejrzeliśmy skały o ciekawych kształtach i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W drodze powrotnej do Radłowa wstąpiliśmy na lody do Zakliczyna. Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do domów.
Wycieczka mogła się odbyć dzięki wielu wspaniałym ludziom, instytucjom, firmom, którzy wspierają działania naszego zespołu. Pragniemy im wszystkim z serca podziękować, a są to: Fundacja PKO Banku Polskiego w Warszawie, państwo Aneta i Robert Bieryt- Firma Handlowo Usługowa Brukarstwo i Budownictwo”Wiktoria”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS - pan Józef Kuklewicz, pan Zdzisław Kupisz, państwo Agnieszka i Krzysztof Kupisz, państwo Teresa i Marek Podraza, państwo Magdalena i Piotr Kapera, państwo Magdalena i Tomasz Nowak, państwo Marta i Jerzy Kaczówka, pan Tomasz Kędziora, Zakład „Mikron”i Firma „Conteco”.


Konkurs Czytelniczy Klas Pierwszych

Dnia 5. 05. 2015 wśród uczniów klas pierwszych został przeprowadzony konkurs pięknego czytania. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów. Dzieci wylosowały numery kolejności czytania i teksty, z którymi musiały się zapoznać. Następnie odbyła się prezentacja umiejętności uczniów w zakresie czytania. Komisja w składzie pani Ewa Kumięga, pani Danuta Kozioł i pani Urszula Szczupał wybrały najładniej czytające dzieci. Panie oceniały poprawność i płynność czytania, a także dykcję. W klasie 1a wyróżnienia zdobyli Jaś Mikuta, Ola Kowalik i Maciek Golec, natomiast w klasie 1b Gabrysia Kumięga i Kornelka Klich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze, a wyróżnieni uczniowie otrzymali również książki.
Konkurs recytatorski

Dnia 13.05.2015r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Przedstawiciele każdego oddziału przygotowali na ta okazję wiersze o tematyce zdrowotnej, dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się, że aby być zdrowym, należy odpowiednio się odżywiać, przebywać na świeżym powietrzu oraz dbać o higienę. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromnym talentem recytatorskim i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Otrzymali również drobne nagrody. Dziękujemy za piękne występy!!!!

Święto Patrona

Święto Patrona Gimnazjum – spotkanie z Prorektorem AWF w Krakowie Profesorem Edwardem Mleczką

 

7 maja społeczność gimnazjalna przeżywała Święto Patrona Kardynała Stanisława Hozjusza. Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona przez ks. Proboszcza Janusza Maziarkę. W homilii podkreślił znaczenie Bożych przykazań na drodze każdego człowieka oraz rolę Kardynała Hozjusza w niełatwych czasach reform trydenckich  jako dostojnika Kościoła wiernego i odpowiedzialnego, który nie ulegał „ modom” epoki, lecz twardo stał na gruncie Dekalogu. Jego postawa jest  wzorem do naśladowania we współczesnych czasach przez polską młodzież.

Szkolną część uroczystości rozpoczął dyrektor Marek Urbanek, który powitał zebranych.
W szkolnym święcie uczestniczyli: Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera, Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, kierownik ZOSiP Gminy Radłów Konrad Rudziński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Zbigniew Marcinkowski, bratanek Profesora Wiesław Mleczko oraz Joanna Bocoń i Joanna Ryglicka z Rady Rodziców.

Honorowym Gościem był radłowianin, Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego
w Krakowie prof. dr hab. Edward Mleczko, trzykrotny mistrz Polski w biegach na 10000 m, zwycięzca wielu międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych, wybitny uczony, autor ponad 300 publikacji naukowych.

Pan Profesor przedstawił prezentacje multimedialne poświęcone swoim latom szkolnym
w Radłowie, karierze sportowej i naukowej oraz „Fantastyczną podróż. Potęga 10 - zoom od micro  do macro kosmosu” i  „What a Wonderful World” z muzyką Louisa Armstronga. Zebrani z uwagą  wysłuchali wspomnień, obejrzeli skany  osobistych pamiątek Profesora oraz mieli okazję poznać możliwości badawcze współczesnej nauki.

W dalszej części spotkania podsumowano wyniki 7 edycji Gminnego Konkursu Historycznego poświęconego kardynałowi Hozjuszowi i czasom, w których żył. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie zebrani obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Wójcik. Przygotowany na wysokim poziomie artystycznym i merytorycznym spektakl  podkreślał rolę Biblii jako zbióru wskazówek dla młodego człowieka, potrzebę autorytetów, wartości, jak wiara, miłość, godność i odpowiedzialność.

 

25 lat Solidarności

Uczennica naszego gimnazjum Karolina Żurowska została finalistką Małopolskiego Konkursu „Historia Solidarności" organizowanego w ramach II edycji projektu edukacyjnego "Szlakiem Małopolskiej Solidarności". Etap wojewódzki odbył się 29.04 2015 r. w Wadowicach. Młodzież ze szkół z całego województwa zmierzyła się z trudnym testem dotyczącym 25 lat historii Solidarności. Uczestnicy mieli również możliwość zwiedzenie nowej multimedialnej ekspozycji w domu rodzinnym bł. Jana Pawła II. Gratulujemy.

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie.
Weronika Hajdas, Katarzyna Jurczak i Marcin Zwierzyński wykonali piosenkę ’Angel’ i zajęli II miejsce w kategorii uczniowie szkół podstawowych.
Młodzieżowe wybory prezydenckie

W czwartek, 30 kwietnia 2015 odbyły się w naszym gimnazjum szkolne młodzieżowe wybory prezydenckie w ramach programu „ Młodzi głosują”.

Każdy uczeń czekał, by móc zagłosować na prezydenta i poczuć się jak dorosły obywatel naszego państwa.

Wybory zaczęły się o godzinie 13:00. Członkowie komisji szybko uwinęli się z liczeniem głosów. Z przewagą jednego głosu nad Panią Magdaleną Ogórek wygrał Pan Janusz Korwin-Mikke.

Konstytucja 3 Maja

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Losowa Fotka


Święto patrona 2014