Listopad 27 2015 23:38:13
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

VIII Międzygimnazjalny Turniej Matematyczno- Przyrodniczy

 

Dnia 26 listopada 2015r. odbył się międzyszkolny turniej matematyczno-przyrodniczy ,którego organizatorem było Publiczne Gimnazjum w Zaborowie. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Wielkości, które mierzymy na co dzień”. Uczestnikami konkursu była 3-osobowa drużyna w składzie: Natalia Rojek, Jakub Kuczek i Mateusz Baran, która zajęła III miejsce. Laureaci turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. 

Andrzejki w przedszkolu

Dnia 24 listopada 2015 r. nasze przedszkole odwiedzili harcerze z Zespołu Szkół w Radłowie, którzy wprowadzili nas w magiczny świat andrzejkowych wróżb. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach, które przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. „Andrzejki” okazały się wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dziękujemy harcerzom za rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji :)

zajęcia otwarte gr. II

Dnia 19 listopada 2015 r. w oddziale II (czterolatki) odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „W deszczowej krainie”. Dzieci utrwalały wiadomości o jesiennej pogodzie, ćwiczyły pojęcia matematyczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz kolorowały parasol według określonego kodu. Rodzice natomiast mieli możliwość obserwowania swojego dziecka i postrzegania go na tle grupy. Zajęcia tego typu uświadamiają, jak ważne są wspólne działania (nauczyciel – rodzic) w osiąganiu sukcesu edukacyjnego dziecka.

Wizyta u stomatologa

Dnia 17 listopada 2015 r. przedszkolaki z oddziałów IV i V odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Radłowie, gdzie miały okazje zapoznać się z pracą stomatologa i pań pielęgniarek. Dzieci bez najmniejszego strachu siadały na fotelu dentystycznym i przyglądały się urządzeniom wykorzystywanych do naprawiania ząbków. Dowiedziały się też, w jaki sposób należy dbać o to, aby zawsze mieć piękny uśmiech. Na zakończenie tej miłej wizyty, przedszkolaki otrzymały niespodzianki – jabłuszka, naklejki i kolorowanki. Bardzo dziękujemy za to miłe spotkanie!:)

Zajęcia otwarte w przedszkolu

W dniu 13 listopada rodzice sześciolatków mieli okazje uczestniczyć w zajęciu otwartym prowadzonym przez p. Renatę Trytek. Wiodącym tematem zajęcia było układanie kalendarza według metody prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Celami zajęcia było natomiast doskonalenie sprawności manualnej lewej ręki, doskonalenie orientacji w schemacie ciała oraz wzmocnienie świadomości lewej strony w zabawie ruchowej „ Ludzie do ludzi” W trakcie zajęcia dzieci układały kalendarz pór roku wykorzystując przygotowane specjalnie dla tego celu pomoce. W końcowej części zajęcia przedszkolaki uczestniczyły w grze, podczas której ćwiczyły sprawność rachunkową oraz utrwalały nazwy figur geometrycznych. Dzieci miały wspaniałą okazję, zaprezentować swoim rodzicom, dzielenie słów na sylaby i głoski oraz umiejętność globalnego czytania. Zajęcia otwarte w radłowskim przedszkolu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z Rodzicami i umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych itp. Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców do uczestniczenia w tego typu zajęciach

Gra miejska dla przedszkolaków

 

Edukację patriotyczną warto rozpocząć od najmłodszych lat, zwłaszcza, gdy znajdziemy interesującą, dostosowaną do wieku formę przekazu. Nauczycielki  Publicznego Przedszkola w Radłowie, p. Renata Trytek i p. Renata Pochroń, zaproponowały przedszkolakom, z  grupy sześciolatków udział w grze miejskiej „Radłów moja mała Ojczyzna”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci oraz wzbogacenie wiedzy o naszym mieście i jego historii, a także wyrabianie postawy szacunku dla tradycji i historii. Ponad to dzieci uczyły się orientacji w przestrzeni, doskonaliły  sprawność manualną i ruchową  oraz ćwiczyły logiczne myślenie. W dniu 12 listopada, tuż po Święcie Niepodległości, przy sprzyjającej pogodzie, podzieleni na 3 grupy wychowankowie radłowskiego przedszkola, w towarzystwie opiekunów i wspomagajacych ich harcerzy z ZS w Radłowie wyruszyli na trasę gry. Pierwszą grupę poprowadziła p. Renata Trytek, drugą p. Anna Dziodzio w trzecią p. dyrektor Ewa Tomaszewska. W wybranych punktach naszego miasta: przy kościele parafialnym, na placu wokół pomniku „Bohaterów Września 1939r.” oraz  obok pałacu, w parku, na uczestników gry czekało troje „agentów”.

O histori  miasta i kościoła, w nawiązaniu do wydarzeń z pierwszej wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości, opowiedział przedszkolakom Józef Trytek. W tym etapie gry dzieci miały odpowiedzieć na kilka pytań dotyczacych, między innym dotyczacych herbu Radłowa oraz  porachować elementy i zbudowć z podełek gmach kościoła. Przy pomniku na grupy czekała ze zniczem p. Bernadeta Hajduk; tutaj harcerze zapoznali uczestników gry z historią miejsca i zaproponowali uczniom kolejne zadania, między innym układanie napisu. Następnie dzieci odśpiewały Hymn Polski i uczono pamięć poległych zapaleniem znicza.  W parku,  obok pałacu Dolańskich, na przedszkolaków czekała jako „agent” p. Katarzyna Baran – starszy kustosz radłowskiej Biblioteki. W tym punkcie gry dzieci zapoznały się z historią pałacu na tle wydarzeń historcznych, ogladając przygotwoane w tym celu fotografie. Jako zadanie dzieci miały policzyć kolumny oraz okna na frontonie pałacu. Po „zaliczeniu” każdego z etapów kolejne grupy otrzymywały potwierdzenie od agenta, w postaci naklejki na kartę gry oraz zestaw puzzli i woreczek z guzikami. Etapem kończonym grę miejską były zajęcia w przedszkolu. Tutaj poszczególne grupy z zebranych puzli musiały ułożyć trzy historyczne orły. W dalszej kolejności dzieci uczestniczyły w grach

i zabawach zręcznościowych przygotowanych przez drużynę harcerzy z radłowskiego Gimnazjum. Na zakończenie każdy przedszkolak biorący udział w grze został udekorowany medalem małego patrioty. Gra miejska dla przedszkolaków była ważnym i ciekawym wydarzeniem, które obok walorów edukacyjnych i wychowawczych przyniosło dzieciom dużo radości i dobrą zabawę.

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Radłowie

 

            Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się uroczysta akademia połączona z przyrzeczeniem harcerskim 15 uczniów szkoły podstawoweji gimnazjum. Ślubowanie w obecności harcmistrza Adama Zydronia z Hufca ZHP  w Brzesku zakończyło okres próbny, w którym przyszli harcerze wykazali się niezbędnymi sprawnościami oraz poznali historię skautingu i jego symbolikę. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Ewy Gibały i Anny Dziodzio przedstawili montaż słowno – muzyczny z elementami inscenizacji poświęcony polskiej tradycji walk niepodległościowych i współczesnemu pojmowaniu patriotyzmu.

W dalszej części uroczystości  rozstrzygnięto i podsumowano  wyniki IV Gminnego  Konkursu Historycznego "I wojna światowa na Ziemi Radłowskiej" zorganizowanego przez dyrekcję Zespołu Szkół w Radłowie –  Marka Urbanka  i Piotra Malca. Patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka. Trudne i bolesne doświadczenia naszych przodków z czasów Wielkiej Wojny zgłębiali uczniowie  z 3 gimnazjów i 4 szkół podstawowych  z terenu naszej gminy. Uczestnicy konkursu wykazali się rzetelną wiedzą historyczną.

 

Wyniki gimnazjalistów:

I miejsce – Małgorzata Janicka (Publiczne Gimnazjum w Radłowie )

II miejsce – Dominik Radamski (Publiczne Gimnazjum w Radłowie)

III miejsce -  Monika Łazarz ( Publiczne Gimnazjum w Zabawie)

 

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Łucja Baj (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niwce)

II miejsce – Joanna Kocoń (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupicach Radłowskich)

III miejsce  - Filip Iwaniec (Szkoła Podstawowa w  Radłowie)

 

Miłym akcentem kończącym uroczystość było wręczenie Srebrnej Odznaki za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dyrektorowi Zespołu Szkół w Radłowie Markowi Urbankowi. W uroczystości patriotycznej brały udział władze naszego miasta z Burmistrzem Zbigniewem Mączką i Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Kaperą na czele. Przybyli  radni Rady Miejskiej w Radłowie, radny powiatowy Marek Podraza,  Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, przedstawiciele Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnowie z prezesem Zarządu pułkownikiem Edmundem  Tyszką, władze OSP w Radłowie, kierownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta, dyrektorzy szkół oraz licznie reprezentowani rodzice.

Zabawa w teatr

Zabawa w teatr to ulubiona forma aktywności i ekspresji twórczej uczniów klasy III b. Opracowywana na zajęciach lektura Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk dratewka” zainspirowała „małych aktorów” do wystawienia sztuki pod tym samym tytułem. Jak wiadomo nic tak nie integruje zespołu klasowego jak wspólne przedsięwzięcie, więc szybko i sprawnie przygotowali scenariusz, scenografię, podzielili role. zintegrowali zarówno swoje siły, jak i swoich rodziców, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowania.
W poniedziałkowy ranek zaprezentowali się zaproszonym gościom, pierwszoklasistom, a także dzieciom z przedszkola. Gromkie brawa i słodki poczęstunek od rodziców sprawiły małym aktorom wiele radości i zachęciły do dalszej twórczej aktywności.

wychowawczyni Urszula Sroka
Śniadanie Daje Moc

Po raz drugi uczniowie klas I – III, rodzice i nauczyciele włączyli się do Programu Edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”.
Dnia 06.11.2015 r. uczniowie na sali gimnastycznej usiedli przy pięknie udekorowanych stołach, na których znajdowała się zdrowa żywność.
Każdy uczeń sam przygotowywał sobie śniadanie wybierając ulubione produkty.
Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców klas młodszych.
Grupa uczniów klas starszych przygotowała program artystyczny .
Program „Śniadanie Daje Moc” przyczynia się do:
• zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka;
• obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia;
• zaangażowania rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
XI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

5 listopada w Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna odbył się XI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Legiony to żołnierska nuta”. W konkursie udział wzięło 14 szkół z powiatu tarnowskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Łucja Seremet, Marcin Zwierzyński, Weronika Hajdas, Adrian Kowal, Wiktor Krupa, Justyna Kołpa, Natalia Kołpa i Damian Łoboda. Uczniowie zaprezentowali dwie pieśni z czasów I i II wojny światowej. W swojej kategorii zespół zajął pierwsze miejsce. Warto podkreślić, że już po raz czwarty z rzędu uczniowie reprezentujący naszą szkołę mogą pochwalić się takim sukcesem. Uczniów do udziału w przeglądzie przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Patulski.

Szkolna Kasa Oszczędności

Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy Szkole Podstawowej w Radłowie przystąpiła do konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym „Talenty dodajemy” w ramach Programu Talentowisko.Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością, szcunku do pracy, a także wspieranie aktywności związanej z oszczędzaniem. Rozwijanie i uzupełnianie działań wynikającychz Programu Talentowisko – związanych z promowaniem i rozwijaniem talentów wśród dzieci poprzez edukację finansową. Propagowanie pracy zespołowej w tym szacunku do drugiego człowieka i umiejętności podziału zadań.

 

 

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Mały mistrz
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Losowa Fotka


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,110,631 unikalne wizyty