Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Jeżdżę z głową

 

„JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” – PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO


Gmina Radłów po raz kolejny przystąpiła do projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą „Jeżdżę z głową”. W programie uczestniczy 24 uczniów klas III-IV z dwóch szkół podstawowych z terenu Gminy Radłów- szkoła w Radłowie i Woli Radłowskiej, nie umiejących jeździć na nartach na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w Projekcie.

Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy
w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych. Projekt ten zostanie sfinansowany ze środków gminnych jak również ze środków Województwa Małopolskiego, który jest inicjatorem projektu. Łączna wartość projektu to 16 800 zł, z czego środki z Województwa Małopolskiego to 7 000 zł, a środki własne gminy 9 800 zł. Rodzice uczniów biorących udział w projekcie poniosą częściowy koszt realizacji zajęć w wysokości 100,00 zł za 1 ucznia. Grupy  pobierają naukę od profesjonalnych instruktorów nauki jazdy na nartach. Zajęcia będą się odbywać w dniach 16.02.2015 r. do 31.03.2015 r. Nauka jazdy na nartach będzie się odbywać na stoku narciarskim „JURASÓWKA” w Siemiechowie.

 

 

Terminy zapisów do Zespołu Szkół

Termin zapisów dzieci

 

Deklaracje dla dzieci już uczęszczających do przedszkola-23.02. do 28.02. 2015 r.

Wnioski zapisu do przedszkola-1 III  - 31 III 2015 r.

Szkoła podst.- 1 III  -31 IV 2015 r.

Gimnazjum -  23 III – 19 VI 2015 r. dla kandydatów klas I zamieszkałych poza obwodem

gmin.

Spotkanie klubowiczów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radłowie

Drugie noworoczne spotkanie klubowiczów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radłowie poświęcone było 5. rocznicy nadania praw miejskich Radłowowi. Gościem specjalnym spotkania był Józef Trytek, autor popularnej legendy o herbie naszego miasta. W spotkaniu z autorem, jedynej legendy o radłowskim herbie, uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radłowie wraz z dyrektorem Piotrem Malcem i nauczycielami: Agnieszką Seremet, Jadwigą Ryndak, Małgorzatą Wójcik i Danutą Grabską. W czasie spotkania zaprezentowano młodej publiczności symbole naszego miasta oraz fotoreportaż z dotychczasowej działalności Miejskiego Klubu Młodych Pasjonatów Książki. Gość specjalny spotkania Józef Trytek przedstawił humorystyczną, pełną uroku legendę „Rycerz Radło”,  opowiadającą historię powstania herbu naszego miasta. Zaprezentował też swoje wiersze, jak również książeczkę „Karolinka” poświęconą postaci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Zadawał dzieciom też pytania dotyczące historii naszego miasta, nagradzając je swoimi autorskimi książeczkami.Spotkanie znakomicie uświetnił zespół „Rachamim” działający przy Publicznym Gimnazjum im. kard. St. Hozjusza w Radłowie. Klubowicze wraz z opiekunką A. Seremet podziękowali J. Trytkowi kwiatami i własnoręcznie wykonanymi laurkami z… walentynkowymi życzeniami.

Spotkanie z podróżnikiem

Akcja w szkole podstawowej„Wszystkie kolory świata”

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką –będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana      i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci  uzupełnią „akt urodzenia” laleczki.  Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Wizyta policjanta

Pan policjant przypomniał zasady ruchu drogowego, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe i co robić w razie zaistniałego wypadku.

Przedstawienie „Zimowe smutki i radości”
Dnia 10.02.2015 r. odbyła się premiera przedstawienia pt. „Zimowe smutki i radości” w wykonaniu dzieci z oddziału IV pod opieką pani Marty Szyncel.
Na scenie pojawili się m. in.: leśniczy, listonosz oraz wróbelki i sikorka. Przedszkolaki przypomniały nam, jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą – nawet tych najmniejszych. Za pouczający występ serdecznie dziękujemy!
RADŁOWSKI WEHIKUŁ CZASU

04.02.2015 r. uczniowie klasy IIc oraz IIIb przygotowali i przeprowadzili grę miejską pt. „Radłowski wehikuł czasu”. Gra była wynikiem projektu edukacyjnego w ramach programu Młody obywatel prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie przez ostatnie miesiące od podstaw opracowali i przygotowali przebieg gry.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie (Konrad Ankow, Łukasz Rędzina, Arkadiusz Tomaszek pod opieką p. M. Orkisz), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej (Weronika Jarosz, Natalia Patulska, Sylwia Zaleśna pod opieką p. M. Pająk), Zespół Szkół w Zabawie (Justyna Gołas, Jakub Nowak, Michał Nowak pod opieką p. M. Woźniak) oraz Zespół Szkół w Radłowie (Jakub Kuczek, Dominika Kukułka, Tomasz Łoboda pod opieką p. P. Jachimka).

Plan Radłowa został potraktowany jako plansza do gry. Każdy zespół otrzymał kartę, na której zaznaczone były punkty kontrolne w których otrzymywano zadania do rozwiązania. Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami w wyszukiwaniu informacji. W finałowej rozgrywce trzy najlepsze zespoły odpowiadały na pytania związane z naszym miastem. Po podliczeniu wszystkich punktów I miejsce zdobyły uczennice z Woli Radłowskiej, II miejsce zespół naszego gimnazjum a III miejsce zespół z Zabawy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zebranie z rodzicami
Dnia 10 lutego 2015 r. odbędzie się zebranie z rodzicami:
szkoła podstawowa godz. 16.00
gimnazjum godz. 17.00
Pokaz programowania robotów w szkołach w Brzozowej i Janowicach

Dnia 4 lutego Bartosz Nowak przeprowadził pokaz programowania robotów Lego Mindstorms w dwóch szkołach podstawowych.
Zaprezentował zbudowanego przez siebie robota, który wykonywał różne czynności w oparciu o napisane przez Bartka programy.
W pokazach uczestniczyli uczniowie klas I – III i klas IV – VI oraz przedszkolaki.
W obu szkołach było ogromne zainteresowanie - po raz pierwszy uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach z robotyki.
Od dyrektorów szkół Bartosz otrzymał podziękowanie, książki i rzeźbę wykonaną przez miejscowego artystę.
Bartosz serdecznie dziękuje dyrektorom szkól i nauczycielom za zaproszenia, a uczniom za entuzjastyczne przyjęcie.

Bartosz Nowak zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu Baltie 2015 zajmując pierwsze miejsce w powiecie tarnowskim. Będzie on jedynym reprezentantem powiatu tarnowskiego w finale konkursu w Krakowie.
Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu wnukowi kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim , co najlepsze. Dnia 29. 01.2015 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Ich święta. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać występy swoich wnuków. Wesołe i humorystyczne wiersze oraz piosenki sprawiły seniorom wiele radości, a taniec wzbudził podziw dla ich umiejętności. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków dał szansę na dodatkowe miłe chwile spędzone z ukochanymi wnukami. Był to dzień pełen uśmiechu i wzruszeń.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Losowa Fotka


Szczucin 2014