Sierpień 22 2019 15:31:43

Zakończenie roku szkolnego 2018/19
Konkurs literacki

Gminny Konkursu o Janie Pawle II

17 maja 2019 roku w przeddzień 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej XIII edycję Gminnego Konkursu o Janie Pawle II.
Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół w Zabawie polegał na opisaniu zdjęcia na którym znajdował się św. Jan Paweł II w otoczeniu dzieci.
Umiejętności literackie naszych uczennic zostały oceniono bardzo wysoko przez komisję konkursową.

Zaszczytne I miejsce przypadło Julii Chmurze, Jagoda Tracz zajęła III miejsce.

Gratulujemy szóstoklasistkom sukcesu i życzymy wytrwałości w procesie rozwijania warsztatu pisarskiego. Uczestników do konkursu przygotowała p. Danuta Sygnarowicz.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Społeczności szkoły w Zabawie za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.
Konkurs fotograficzny

Czytaj i rozwiń skrzydła wyobraźni

„Czytaj i rozwiń skrzydła wyobraźni” to hasło patronowało tegorocznej edycji konkursu czytelniczo – fotograficznego zorganizowanego przez Zespół Szkół w Zabawie. Kilkoro uczniów naszej szkoły przygotowało zdjęcia, na których znajdowała się osoba wystylizowana na ulubioną postać literacką lub które zawierały elementy pozwalające powiązać je z tematyką książki i bohatera.
Szacowne jury w składzie: p. Zbigniew Marcinkowski, p. Daniel Kopacz, p. Bogdan Bujak, p. Wioletta Dzik, p. Tatiana Szwiec wyłoniło zwycięzców.
Miło nam ogłosić, że
uczennica klasy 6a Oliwia Kuczek
zajęła II miejsce
w kategorii kl. IV-VI.
Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Wiktoria Cichońska, również uczennica kl. 6a.
W Kategorii kl. VII-VIII Zuzanna Latawska otrzymała również II zaszczytne miejsce.

Serdecznie gratulujemy laureatkom konkursu i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali zdjęcia na konkurs.
Nagroda

Nasz uczeń na Uniwersytecie Jagielońskim.
Kacper Gawron 18 czerwca odebrał nagrodę za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2019". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Podsumowanie roku szkolnego 2018/19
Pokaz programowania i robotyki

W maju w Szkole Podstawowej w Radłowie rozpoczęły się zajęcia z projektu „Zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci i dorosłych”, którego realizatorem jest Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Projekt napisany został przez panią Teresę Szklanny w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
Dnia 14 czerwca odbył się pokaz robotów wykonanych przez uczestników projektu. Swoją pracę zaprezentował Bartosz Nowak, robota układającego kostkę Rubika. Damian Kołpa wykonał robota w kształcę ręki, który dobrze radził sobie z butelką nalewając wodę do szklanki. Kolejne roboty wykonali Jakub Kuczek i Filip Szewczyk ze szkoły w Zabawie. Był to dźwig portowy służący do rozładowywania towaru i łazik.
Na pokaz zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami młodzieży.
Szkoła z Prawami dziecka IV edycjD

Jak rozumieć edukację o prawach dziecka?
Czy niesie ona ze sobą jakieś korzyści?
W jaki sposób włączać ją w pracę z uczniami?
Kim jest Szeryf Praw Dziecka?
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

Pani Halina Winiarska była koordynatorem działań w ramach projektu Unicefu Szkoła z Prawami Dziecka.
Na lekcjach plastyki uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Seremet przygotowali plakaty informujące mieszkańców Gminy Radłów o organizowanej w szkole uroczystości.
W trakcie spotkań Rady Samorządu Uczniowskiego przewodniczący klas wytypowali lokalnych bohaterów – 8 osób, które w szczególny sposób wsławiły się swoimi działaniami na rzecz najmłodszych.
Gwiazdę szeryfa otrzymali:
Pani Teresa Szklanny
Pani Joanna Ryglicka
Pani Joanna Bocoń
Pani Kinga Biel – Dubiel
Pan Zbigniew Mączka

Podziękowania za podjęte działania na rzecz poszanowania praw dziecka otrzymali:
Pani Barbara Marcinkowska
Pani Teresa Patulska
Pan Rafał Traczyk

W akcję szkolną mocno zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. Inscenizacja została przygotowana przez Panią Danutę Sygnarowicz i uczniów klasy 6a. Inscenizację poprzedził wiersz Apel autorstwa Jagody Tracz. Utwór powstał w ramach innowacji pedagogicznej Poezja lustrem rzeczywistości.
W trakcie przedstawienia odczytano wiersze: Dzieckiem być… i Ważny obywatel, które napisała Julia Chmura.

Zespół Zielony Jawor

Zespół Regionalny
„Zielony Jawor”
w Zespole Szkół w Radłowie.

Dnia 10 czerwca 2019 roku Zespół „Zielony Jawor” wystąpił gościnnie w radłowskiej szkole podstawowej. Zespół przyjechał na zaproszenie „Małych Radłowian” i ich opiekuna pani Urszuli Szczupał. Wraz z zespołem przyjechała kapela i oczywiście pani Maria Wnęk, która gościła w swoim Gospodarstwie Agroturystycznym „Małych Radłowian” będąca choreografem tego zespołu.
„Zielony Jawor” zaprezentował tańce z regionu Spisza i tańce węgierskie. Uczniowie naszej szkoły podziwiali taniec i ich piękne stroje. Po południu członkowie obu zespołów wzięli udział w warsztatach tanecznych.
„Mali Radłowianie” mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków tańców spiskich, a także wraz z panią choreograf opanowali cały układ taneczny.
We wtorek tancerze zespołu „Zielony Jawor” odwiedzili „ Malowaną wieś” w Zalipiu.
Konkurs na najładniejszy zeszyt

Spotkanie z P. Kwapniewskim