Wrzesień 25 2016 14:11:34
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Wycieczka do Dębna

Dnia 16 września przedszkolaki z oddziałów III i IV, wraz z wychowawczyniami p. M. Solak. p. K. Machalską i p. M. Szyncel, odwiedziły malowniczo położony zamek w Dębnie, gdzie otrzymały wspaniałą lekcję historii. Dzieci przebrane w piętnastowieczne stroje zwiedzały piękne sale, ale i tajemnicze zakamarki zamku, poznawały dawne obyczaje tam panujące , jak również legendy związane z tym miejscem. Przedszkolakom najbardziej spodobała się ta o duchu królewny, który przechadza się po komnatach  w każdą księżycową noc. Wycieczka ta dostarczyła nam mnóstwa wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.

„Mali Radłowianie” w Pieninach i Limanowej

„Mali Radłowianie” wraz z opiekunką panią Urszulą Szczupał uczestniczyli w wycieczce do Wąwozu Homole, Krościenka i Limanowej. Podziwiali wysokie, kolorowe skalne ściany, głazy zbudowane z białego i czerwonego wapienia. Aktywnie spędzali też czas w parku linowym. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, gdzie rozpoczął się JUBILEUSZOWY ODPUST MARYJNY z okazji 50 rocznicy koronacji figury. Tancerzom towarzyszyli uczniowie z innych klas. Słowa podziękowanie dla ks. proboszcza Janusza Maziarki, pani Teresy Padło i rodziców uczestniczących w wycieczce.

Wycieczka do Wierzchosławic

14 września sześciolatki z oddziału V, wraz z nauczycielkami M. Mękarską i P. Patulską, udały się do Muzeum W. Witosa w Wierzchosławicach. Przedszkolaki wzięły udział w ofercie programowej w ramach projektu "DOM KULTURY". Dzieci przeniosły się na wieś do tradycyjnego domu krytego strzechą, gdzie poznały dawne warunki życia na wsi. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tradycją wypieku chleba, etapami jego produkcji oraz naczyniami, jakich używano do przygotowania ciasta na chleb. Następnie samodzielnie ugniatały ciasto i wkładały bochen chleba do pieca chlebowego. Na zakończenie zajęć, każde dziecko wykonało "stróża udanych wypieków" - anioła ze słomy, którego zabrały do domu na pamiątkę pobytu w Muzeum.

Policjant w przedszkolu

Dnia 12 września nasze przedszkole odwiedził Funkcjonariuszy Policji, który przybliżył dzieciom temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, m. in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, jak zachowywać się, kiedy zostajemy w domu sami. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszym gościem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Pan policjant chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Następnie dzieci miały okazję pooglądać samochód policyjny i sprzęt, jaki się w nim znajduje. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jaki wykonuje.

Święto Patrona Szkoły

8 .IX. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w akademii poświęconej patronowi szkoły – Bohaterom Września 1939 roku. Krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Agnieszkę Seremet i panią Beatę Maciaszek przypomniał uczniom o dramatycznych wydarzeniach sprzed 77 lat.
Następnie pani Urszula Szczupał i pani Teresa Padło zdały relację z pobytu zespołu „Mali Radłowianie” na Węgrzech.
Choć na pozór odległe od siebie, wydarzenia te można łatwo sprowadzić do wspólnego mianownika, którym jest okupiona walką i poświęceniem kiedyś, zaś pięknie spożytkowana dzisiaj - WOLNOŚĆ.
Zaproszeni goście:
Burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka
Zastępca burmistrza - Wiesław Armatys
Ks. Proboszcz - Janusz Maziarka
Pułkownik Józef Wójcikowski
Bożena Rodak – wdowa po oficerze Armii Krajowej
Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli - Konrad Rudziński

Zebranie z rodzicami
W dniu 13.09.2016 r. w Zespole Szkół w Radłowie odbędzie się zebranie z rodzicami.
Szkoła Podstawowa – godzina 16.30
Gimnazjum – godzina 17.30
O godzinie 18.10 spotkanie rad klasowych rodziców w sali komputerowej gimnazjum.
Czyste powietrze wokół nas

Znajdź właściwe rozwiązanie

Certyfikat WF z klasą
Certyfikat "Nie pal przy mnie"