Październik 15 2019 10:48:58

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

„ Odblaskowa szkoła”

Dnia 10.października 2019 roku uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców pani D. Kozioł, pani U. Szczupał i pani pedagog H. Winiarskiej wzięli udział w X Edycji „ Odblaskowa szkoła”, której głównym organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niwce. Spotkanie odbyło się na płycie radłowskiego rynku. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście m.in. skoczek narciarski Jakub Wolny, Kapitan Jawor, śląska legenda wyścigów Wrak Race i wiceburmistrz pan Wiesław Armatys. Uczniowie otrzymali ulotki na temat bezpieczeństwa. Mieli możliwość pojeżdżenia sobie na rowerach po przygotowanym miasteczku rowerowym. Obejrzeli zgromadzone pojazdy: wraki, crossy, quady, mogli posiedzieć w tych samochodach, przejechać się quadami pod opieką właścicieli pojazdów. Obserwowali pracę policjantów, którzy zatrzymywali przejeżdżające samochody, kontrowali kierowców i udzielali rad na temat bezpiecznej jazdy. Dzieci mogły posiedzieć w koszu balonu, poznały sposób uruchamiania go. Na koniec spotkania obserwowały popisowa jazdę quadem.
Wyniki konkursu plastycznego 'Uśmiechnięta Emotka'

Daria Szkarłat klasa 2a – I miejsce
Zuzanna Kobos klasa3b – II miejsce
Emilia Curyło klasa 5b – III miejsce
Gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie pomysłowych
i pięknych prac.Wasze Emotki wywołują uśmiech!!!
Moje miasto bez elektrośmieci.

W dniach 14 i 15 października 2019 roku Publiczne Przedszkole w Radłowie organizuje po raz kolejny zbiórkę elektrośmieci.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy.Prosimy o wsparcie naszej akcji. Sprzęty należy składać w wyznaczonym miejscu na parkingu przy przedszkolu.

Chłopcy ze SP w Radłowie Mistrzem Gminy w halowej piłce nożnej chłopców w Igrzyskach Dzieci

9 października 2019 roku na sali gimnastycznej w Radłowie odbyły się gminne zawody w piłce halowej chłopców. Do Radłowa przyjechało 6 szkół z terenu gminy: Przybysławice, Zabawa, Wola Radłowska, Zdrochec, Biskupice Radłowskie i Radłów. Uczniowie SP w Radłowie nie mieli sobie równych, pewnie wygrywając wszystkie swoje spotkania i uzyskując awans do zawodów powiatowych.
Skład: Paweł Jonak, Hubert Ogar, Jan Mikuta, Mikołaj Sygnarowicz, Karol Patuła, Karol Nowak, Igor Gajdur, Patryk Ligęza
Opiekunem drużyny był pan Rafał Kijak.
Światowy Dzień Uśmiechu 4 październik 2019

Z okazji tego sympatycznego święta Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły miłe niespodzianki. Wszyscy mogli liczyć na darmowe komplementy i piękne szczere uśmiechy. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy oraz bańki mydlane. W klasach czwartych przeprowadzono konkurs ''Strasznego Śmiechu'' – zwycięskimi rozśmieszaczami okazali się Marysia Trytek z klasy 4a
i Mikołaj Radzik z klasy 4b. Dużą popularnością cieszył się konkurs plastyczny pt. 'Uśmiechnięta Emotka'. Wyniki ogłosimy niebawem.

gm_swiatowy_dzien_usmiechu
Dzień Chłopaka

30 września świętowano Dzień Chłopaka. Z tej okazji w szkole odbył się plebiscyt na ”Najsympatyczniejszego chłopca w klasie”. Wyborów dokonywały dziewczynki. Zwycięzcami zostali:
Mikołaj Pławecki, Jan Sosin, Kajetan Mróz, Jakub Wybraniec, Maciej Nowak, Ignacy Kijak, Mateusz Cielibała, Filip Wilk, Szymon Bibro, Bartek Bocoń, Marcin Pojasek, Krystian Jewuła, Jan Kapera, Wiktor Kwiecień, Karol Kuczek i Olaf Miczołek.
Wszyscy otrzymali dyplomy i lizaki.
Koleżanki podarowały chłopcom drobne upominki.
Chłopakom życzymy samych radosnych chwil w życiu i spełnienia marzeń.
WARSZTATY LITERACKIE I SPOTKANIE AUTORSKIE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach literackich i spotkaniu autorskim z Panią Joanną Wachowiak pisarką i autorką książek dla dzieci m.in. „Opowiastki dla małych uszu”, „Kot kameleon”, „Historyjki dla małych uszu”, „Najlepszej książki na wiosnę”. W roku 2019 ukazała się najnowsza książka pt: „Awaria” a dzieci zainteresowane prelekcją zadawały szereg ciekawych pytań szczególnie o tematyce relacji „człowiek – robot-maszyna”. Szczególne podziękowania składamy również Dyrekcji Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie za zaproszenie i zorganizowanie warsztatów.
NOC NAUKOWCÓW

27 września 2019r. uczniowie klas ósmych i siódmych uczestniczyli w 13 edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Uczniowie uczestniczyli w pokazach, konkursach, prezentacjach i eksperymentach przygotowanych przez III LO, Zespół Szkół im. Szczepanika oraz PWSZ w Tarnowie. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne zaprezentowane przez studentów tarnowskiej uczelni wyższej poprzedzone wykładem o pojazdach hybrydowych. Noc Naukowców pozwala na codziennie obserwowane zjawiska spojrzeć w sposób naukowy.
Opiekę sprawowały p. B Fudalej i p. L Janicka
Pan Mieczysław Barys z małżonką - zaszczytni goście w naszej szkole.

20 września 2019 w naszej szkole gościliśmy Pana Mieczysława Barysa z małżonką. Państwo Barys wraz z dyrekcją zwiedzili naszą Izbę Pamięci i przywieźli do niej kolejne eksponaty militarne. Nasi darczyńcy wyrazili uznanie dla działalności szkoły w propagowaniu historii i krzewieniu wśród młodzieży postaw patriotycznych. Po Szkolnej Izbie Pamięci gości oprowadzał Pan Piotr Malec.
Międzynarodowa Interaktywna Wystawa Robotów

Uczniowie klas 1-3 zobaczyli ponad 70 robotów z całego świata. Rozmawiające roboty-promotorzy, roboty ze znanych bajek i filmów i prawdziwe robozoo. Dereviak jako gość specjalny opowiedział o przyszłości. Podziwiali pierwszy teatr robotów i taniec robotów, fascynującą bitwa błyskawic, przemieszczanie przedmiotów siłą umysłu, 8 stref wirtualnej rzeczywistości i uczestniczyli w trzech mistrzowskich warsztatach dla dzieci.
SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA