Luty 24 2017 13:29:59
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
PRZETARGI
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Warsztaty z programowania
Warsztaty z lekcją pokazową zostały zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
W pierwszym spotkaniu w Krakowie uczestniczyła Małgorzata Szklanny z klasy czwartej, a w drugim w Tarnowie Amelia Klich z klasy trzeciej.
Zajęcia prowadził Bohumir Soukup twórca programu Baltie.
Konkurs "Łamigłówki Sówki"

Dnia 22.02.2017 r. w Szkole Podstawowej w Niwce odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Łamigłówki Sówki”.
Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły:
1. Gawron Kacper kl. VI a, Filarski Kacper kl. V a, Szklanny Małgorzata kl. IV a;
2. Patulski Hubert kl. VI a, Kuczek Karol kl. V a, Babło Artur kl. IV a;
3. Patulska Natalia kl. VI a, Polak Wiktoria kl. V a, Kozioł Eliza kl. IV b.
Zespół 1 zdobył I miejsce.
Zespół 2 zdobył III miejsce.
Indywidualnie:
I miejsce – Kacper Gawron kl. VI a
II miejsce – Kacper Filarski kl. V a
Poranek muzyczny w SP
17.02.2017 w Szkole Podstawowej gościliśmy na poranku muzycznym Pana Józefa Gąsawskiego, który zaprezentował tym razem walca. Była krótka historia tańca, objazd po krajach europejskich, gdzie jest grany walc. Na zakończenie chłopcy prosili dziewczyny do walca wiedeńskiego.
Pokochaj ciszę

„Pokochaj ciszę”
Od listopada 2016 r. na terenie szkoły podstawowej podjęte zostały działania w ramach akcji „Pokochaj ciszę”. Celem tej akcji było:
• uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka;
• upowszechnianie ciszy jako zasady kształtowania kultury zachowania;
• uświadomienie uczniom konieczności ograniczenia hałasu na przerwach;
• wdrażanie dzieci do uczestniczenia w zabawach wyciszajacych;
• kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne i cudze zdrowie.
W ramach akcji we wszystkich klasach przeprowadzone zostały zajęcia „Szkodliwość hałasu w szkole”, w trakcie których starano się wyjaśnić dzieciom czym jest hałas i uświadomić potrzebę ograniczenia krzyku. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość zmierzyć poziom głośności dżwięku przy pomocy analizatora hałasu. Dla uczniów klas I-III na korytarzach w czasie przerw organizowane były wspólne zabawy. Wykonana została także ścienna gazetka tematyczna. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili szkolny konkurs plastyczny i poetycki dotyczący tej tematyki.
W konkursie plastycznym wzięło udział dwudziestu uczniów, a w konkursie poetyckim pięciu uczniów z klas I-VI. Z prac plastycznych i napisanych wierszy została wykonana wystawa na korytarzu szkolnym. Uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym i poetyckim nagrodzeni zostali dnia 14.02.2017 r. książkami, dyplomami i słodyczami.
Planeta Energii
Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami panią Danutą Kozioł i Urszulą Szczupał realizowali program edukacyjny" Planeta Energii". Celem było propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego Użytkowania energii elektrycznej, w tym źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu, niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych czy nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych. Ponadto kształtowano proekologiczne postawy związane z oszczędzaniem energii oraz uczono jak postępować w sytuacji porażenia prądem. Zorganizowano w klasach i na szkolnym korytarzu tematyczne gazetki. Przeprowadzono liczne eksperymenty i doswiadczenia. Pod kierunkiem nauczyciela fizyki pana Jacka Gołasa uczniowie budowali i badali obwody elektryczne. Rysowali też plakaty zachęcające do oszczędzania energii i korzystania z jej odnawialnych źródeł. Pisali test sprawdzający zdobytą wiedzę. Tworzyli wiersze, rymowanki i opowiadania. Dla młodszych koleżanek i kolegów przygotowali tematyczne przedstawienie. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa w projekcie.
Uczniowie i rodzice z gimnazjum ratują dzieci w Afryce!

 

Nasze gimnazjum bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF, której j celem  jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie, Członkowie Szkolnego Koła  PCK,  własnoręcznie zaprojektowali i uszyli  szmaciane laleczki. Każda z nich  ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się wystawa laleczek. W tym dniu odbyło się zebranie z rodzicami i każdy z rodziców  mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez udział w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za wsparcie naszej akcji.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

Dzień jabłka


Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany „Dzień jabłka”. W tym roku szkolnym w akcje włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Uczennice  gimnazjum Weronika Hajdas i Łucja Seremet przygotowały i wygłosiły prelekcję na temat jabłek. Zawierała ona informacje dotyczące wartości odżywczych i zdrowotnych jabłek. Uczennice cytowały także przysłowia związane z jabłkami i tłumaczyły do czego i w jaki sposób wykorzystywane są jabłka. Zachęcały do ich jedzenia. W tym samym czasie rodzice i nauczyciele krzątali się, aby przygotować pyszną niespodziankę dla dzieci. Od godziny siódmej rano Pani Teresa Patulska i Pani Renata Szara zapiekały w piekarnikach jabłuszka ze smacznym dżemem i cynamonem.  Zapach pieczonych jabłek przyciągał uczniów, nauczycieli, a także dyrektora szkoły i rodziców. Uczniowie bardzo chętnie częstowali się tym przysmakiem, zachwalali wyjątkowy smak i prosili o dokładkę. Upieczono ponad trzysta jabłek, którymi poczęstowane zostały wszystkie chętne osoby. 

PCK

Choinka w szkole podstawowej

28.01.2017 r. w szkole podstawowej odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów klas I – III (godz. 1000- 1300), uczniów klas IV – VI (godz. 1600- 1900).

Wielkie podziękowanie składamy rodzicom, którzy mocno zaangażowali się w przygotowanie imprezy.

Dzień Babci i Dziadka

                W dniu 26 stycznia 2017 r. w ZS w Radlowie odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klasy II a i wychowawcę p. Ewę Kumięgę

Wdzięczność, szacunek i miłość do babć i dziadków uczniowie zawarli w wierszach, piosenkach, inscenizacjach i życzeniach. Po odśpiewaniu symbolicznego „Sto lat” babcie
i dziadkowie zostali obdarowani kwiatami i drobnym upominkiem. Najserdeczniejsze życzenia przyjęli również od dyrektora ZS w Radłowie p. M. Urbanka.

Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem i miłymi wspomnieniami zaproszonych osób.

Wszystkie Kolory Świata w SP
Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka W listopadzie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do światowego projektu UNICEF – u „Wszystkie Kolory Świata”. Celem projektu jest: • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne, • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. W dniu ostatniego zebrania rodziców uczniowie naszej szkoły sprzedawali szmaciane laleczki, które uszyli w czasie lekcji techniki pod opieką pani Agnieszki Seremet. Udało nam się zebrać ponad 300 zł. Dziękujemy serdecznie rodzicom za włączenie się w akcję. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane na konto UNICEF-u.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Losowa Fotka


Dzień Dziecka
Wygenerowano w sekund: 0.05 2,043,358 unikalne wizyty