Szkoła
RODO
Monitoring
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Raport dostępności
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Facebook

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na https://www.facebook.com/szkolaradlow/

Order Uśmiechu dla Ks. Tomasza Fajta

W dniu 23.09.2021 r. odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Tokarczyk- Kozioł i Księdza Proboszcza Andrzeja Krajewskiego przybył do szkoły nasz rodak, Ksiądz Tomasz Fajt, który od kilku lat przebywa na misji w Boliwii.

Ksiądz Tomasz opowiadał o swojej pracy, jej urokach, ale także o wielu problemach, z którymi musi się borykać. Przybliżył nam życie tamtejszej ludności, opowiadał o jej zwyczajach, tradycji i pięknie boliwijskiej ziemi.

Następnie, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyła się szczególna uroczystość. Uczniowie z zachowaniem pełnego ceremoniału wręczyli Księdzu Tomaszowi Fajtowi Order Uśmiechu. Odznaczenie to jest bardzo cenne, ponieważ przyznawane dorosłym przez dzieci, za ich działalność przynoszącą radość dzieciom. Ksiądz Tomasz w pełni zasłużył na to odznaczenie.

Uczniowie wręczyli także pamiątkowy obraz, przedstawiający kościół radłowski, którego autorem jest nasz kolega Kacper Wałaszek.

 

Na ochronie środowiska nasze zdrowie zyska!

24 września 2021r . uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2021", która w tym roku przebiegała pod hasłem: "Myślę, więc nie śmiecę". Celem przedsięwzięcia jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zaopatrzeni w worki i rękawice ruszyliśmy w teren, aby zadbać o najbliższe otoczenie. Akcja zakończyła się sukcesem - w rezultacie uzbieraliśmy kilkanaście worków śmieci.

Pamiętać jednak musimy, że o czystość należy dbać codziennie, a rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska będzie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja odpadów i umiejętne gospodarowanie nimi.

Auschwitz-Birkenau.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas ósmych po opieką wychowawców odwiedzili były nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Auschwitz-Birkenau. Wydarzenie to miało miejsce 16 września 2021 r.
W trakcie ponad trzygodzinnej trasy zwiedzania z edukatorem mogliśmy zobaczyć wystawy i obiekty położone na terenie obozu macierzystego Auschwitz oraz zapalić znicze pod ścianą straceń. Zdjęcia więźniów, rzeczy osobiste, które zabierali ze sobą oraz pozostałości krematorium zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do oddalonej o 3 kilometry Brzezinki, gdzie mieściła się druga część obozu – Birkenau. To właśnie tutaj, w komorach gazowych miała miejsce masowa eksterminacja Żydów. Zwiedziliśmy baraki więźniarskie, rampę rozładowczą i obejrzeliśmy wagon, jakim transportowano więźniów.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy nowoczesne muzeum multimedialne w przebudowanym domu Jana Pawła II w Wadowicach. Podzielona na strefy ekspozycja ukazała nam szczegóły życia rodzinnego i pontyfikatu tego niezwykłego Papieża Polaka. Wizyta w rodzinnym mieście Jana Pawła II nie mogła się odbyć bez degustacji słynnych „papieskich kremówek”. Po całodziennym zwiedzaniu udaliśmy się więc do pobliskich kawiarni aby skosztować miejscowych specjałów. Wycieczka była dla wszystkich uczestników „żywą lekcją historii”, a wrażenia z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

TO(DZIAŁA)MY!

TO(DZIAŁA)MY! to projekt edukacyjno-społeczny UNICEF Polska, który był realizowany przez uczniów klas starszych w roku szkolnym 2020/2021.

Celem projektu było kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzeby swojego najbliższego otoczenia oraz budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z ekologią.

W ramach realizacji projektu w naszej szkole:
- został zorganizowany szkolny konkurs literacko-ekologiczny ,,Chcemy zdrowo żyć w środowisku naturalnym pełnym zwierząt i piękna”

- odbyło się spotkanie, w trakcie którego przedstawione zostały problemy związane ekologią i ochroną środowiska

- odczytane zostały pisane przez uczniów listy, które były skierowane do osób dorosłych z prośbą o podjęcie działań w celu zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska

- uczniowie wykonali gazetkę tematyczną na korytarzu szkolnym

- przygotowano prezentacje multimedialne: „Jak na co dzień możemy chronić środowisko?”, „Przyczyny i skutki globalnego ocieplenia” oraz ,,Zasady segregacji śmieci”

- przeprowadzony został konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Plakaty zaprezentowano w miejscach publicznych naszej miejscowości.

Koordynatorki projektu:
Pani Teresa Urbanek i Pani Halina Winiarska

Dzień Sportu IX edycja - 11 września 2021

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną, skierowaną do miłośników sportu i zdrowego stylu życia.

,,Owoce i warzywa to witaminy, zdrowie i siła”- pod takim hasłem odbyła się promocja zdrowego odżywiania, a w szczególności spożywania owoców i warzyw. Członkowie SU i PCK zorganizowali kącik warzyw i owoców, przy którym zaprezentowano tematyczne plansze autorstwa uczniów. Dodatkowo wszyscy uczniowie zostali poczęstowani świeżymi, pysznymi owocami i wodą mineralną.

Tego dnia nie mogło zabraknąć oczywiście zmagań sportowych. Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dzieci z przedszkola, którym ćwiczenia sprawiły dużo radości. Następnie uczniowie klas I – III mieli możliwość sprawdzenia się w konkursie strzału do bramki, biegach sztafetowych i miniturnieju piłki nożnej. Na koniec, na boisku piłkarskim, odbył się turniej piłki nożnej dla klas IV-VIII, a na boisku wielofunkcyjnym miały miejsce gry i zabawy doskonalące technikę piłki koszykowej.


 

Święto Patrona.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Radłowie włączyła się w obchody 82. rocznicy Bitwy Radłowskiej. W związku z tym przytaczamy kilka faktów historycznych:

- Dnia 7 września 1939 r. o godz. 16.30 niemieckie wozy bojowe były już na przedmieściach Radłowa. Z pierwszych czołgów posypały się strzały, od których zapaliły się 4 stodoły i 1 dom stojący na skraju Radłowa. Doszło do wymiany ognia. Żołnierze polscy osłaniający sztab ewakuowali się w kierunku Biskupic Radłowskich.

- W nocy z 7 na 8 września 1939 r. most w Biskupicach został wysadzony, aby na drugi brzeg nie przedostały się niemieckie czołgi. Biskupice zostały opanowane przez wojska niemieckie. O świcie nastąpiło natarcie, w wyniku którego udało się oddziałom polskim opanować teren wzdłuż drogi prowadzącej z Radłowa do Biskupic.

- W bitwie o przeprawę przez Dunajec poległo prawdopodobnie 243 polskich żołnierzy, a około 700 zostało rannych. Wielu utonęło w Dunajcu. Na radłowskim cmentarzu spoczywa ok. 186 żołnierzy Grupy Operacyjnej Armii „Boruta”.

- Dnia 8 września 1976 r. nadano Szkole Podstawowej w Radłowie imię Bohaterów Września 1939 r. Aktu odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonał major Wojska Polskiego w stanie spoczynku – Witold Wróblewski – uczestnik walk na ziemi radłowskiej we wrześniu 1939 r.

 

Strażacy.

Rozpoczęcie roku szkolnego.

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. sprawowaną przez ks. Piotra Stopę i ks. Tomasza Fajta – misjonarza z Boliwii (absolwenta Publicznego Gimnazjum w Radłowie). Podczas uroczystości obecny był ks. Andrzej Krajewski – nowy proboszcz Parafii Radłów.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Wiesław Armatys i Pan Wiesław Głowa, którzy w imieniu Burmistrza Radłowa, podziękowali Pani Małgorzacie Wójcik za kierowanie placówką oraz przedstawili Panią Małgorzatę Tokarczyk-Kozioł, która od 1 września będzie pełnić funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Radłowie.

 

Dokumenty do pobrania i wypełnienia przez Rodzica/Opiekuna

 

OŚWIADCZENIE O KORZYSTANIU PRZEZ DZIECKO/UCZNIA Z DOWOZU DO ZESPOŁU SZKÓŁ W RADŁOWIE


III Most

25.07.2021 r. w Zabawie odbyły się uroczystości związane z 77. rocznicą Akcji III Most.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Grze Terenowej o Puchar Dowódcy Akcji III Most. Młodzież musiała przybrać pseudonimy, wchodząc w struktury Państwa Podziemnego. Do realizacji było kilka trudnych zadań zawiązanych z akcją przyjęcia samolotu na lądowisku „Motyl”. Całą grę prowadzili rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39”. Nasza drużyna w składzie: Karolina Cegielska, Zuzanna Cegielska, Emilia Kapera i Karol Patuła poradziła sobie z zadaniami najlepiej i zdobyła I miejsce. Uczniowie otrzymali cenną nagrodę wręczoną przez organizatorów gry terenowej. Opiekę nad drużyną sprawował Piotr Malec.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Mali Radłowianie