Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Regionalny
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Wiosenny pokaz talentów w szkole podstawowej

 W ubiegły piątek zawitała do nas wiosna, a szkoła podstawowa rozkwitła wiosennymi talentami różnego rodzaju. Uczniowie klas I – III oraz IV – VI zaprezentowali się na sali gimnastycznej zaskakując nieraz wysokim poziomem swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, plastycznych i aktorskich.  Oprócz pokazu talentów pierwszy dzień wiosny był też dniem rozpoczęcia działania naszej szkoły w ramach akcji Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Prowadzący naszą wiosenną imprezę uświadomili uczniom cele projektu oraz podali im wskazówki jak chronić organizm przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co więcej, uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali transparenty z hasłami prozdrowotnymi. Na koniec pokazu talentów reprezentanci poszczególnych klas wystąpili w przebraniach „pani wiosny”. Pokaz był niezwykle barwny i nagrodzony

Rajd Marzanna

Sadzenie lasu


W ramach tegorocznych odnowień drzewostanu 24 marca 2015 r. Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska we współpracy z naszym gimnazjum po raz kolejny zorganizowało wspólne sadzenie lasu. Uczniowie posadzili ponad 1500 sadzonek jodły oraz 100 sadzonek buku. Na zakończenie leśnicy przygotowali ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Przy wspaniałej pogodzie uczniowie z bliska mogli zapoznać się z pracą leśników, poznać otaczającą nas przyrodę i rolę jaką odgrywa w naszym życiu.

Pierwszy dzień wiosny

We czwartek, 19.03.2015r. odbyły się w naszej szkole obchody pierwszego dnia wiosny, zorganizowane przez SK PCK i Samorząd Uczniowski. W ramach rywalizacji miedzy klasowej, każda klasa losowała owoc, który stał się motywem do przygotowania kostiumu oraz składnikiem ciasta bądź deseru. Choć wybór był trudny, komisja jednogłośnie wybrała najciekawsze przebranie - wygrała klas IIIc, uzyskując prawo do jednego dnia bez pytania. Równolegle odbywał się kiermasz ciast owocowych przygotowanych przez poszczególne klasy, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie rodzin najuboższych w ramach akcji " Wielkanoc z PCK". Imprezie towarzyszyła wystawa uczniowskich prac plastycznych, poświęcona roli owoców w codziennej diecie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Olimpiada PCK

20 marca  odbył się w Krakowie etap okręgowy XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowia PCK. Uczennica naszego gimnazjum, Weronika Czaja z kl. III b, zajęła w nim IV miejsce. Gratulujemy Weronice.

Uczymy się sztuki origami 3D

Na zajęcia z origami modułowego przyjęła zaproszenie mama naszych uczniów
pani Agnieszka Kwiecień.

Pokazała uczniom jak składać moduły, a potem z nich tworzyć różne kształty.

Przekazała szkole pięknego papierowego łabędzia.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych., drugich, trzecich i czwartych.

Większość z nich potrafi już samodzielnie budować: kwiaty, koszyczki, kurczaki.

Klubowicze o fabryce czekolady

Podczas kolejnego spotkania z członkami Miejskiego Klubu Młodych Pasjonatów Książki, w radłowskiej bibliotece dyskutowano o dziele Roalda Dahla „Charlie i Fabryka Czekolady”. Nie bez powodu wybrano tę książkę. Dzieło oprócz bogatej treści niesie ze sobą również przesłanie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych osób: miłość jest w życiu człowieka najważniejsza i to dzięki niej, tak jak w rodzinie Bucketów, można przetrwać najtrudniejsze czasy. Ludzie skromni są wartościowymi i szlachetnymi osobami. Klimat jaki panował w rodzinie Bucketów sprawił, że Charlie był dobrym chłopcem.
Klubowicze w swobodnej dyskusji wykazali się dużą aktywnością i znajomością lektury. Podróżując po kartach książki dostrzegli również przesłanie, że nie warto się wywyższać i uważać się za lepszego od innych. Często bowiem w życiu bywa tak, że to osobom ubogim i skromnym udaje się spełnić swoje życiowe marzenia.
Na zakończenie spotkania na klubowiczów czekała słodka niespodzianka, również zaskakująca jak smakołyki z najlepszej na świecie fabryki czekolady Willie’go Wonki.
KONKURSY DRUGOKLASISTÓW
W dniu 9 III w naszej szkole uczniowie klas drugich wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania.
Każdą z klas drugich reprezentowało po troje uczniów. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do czytania, propagowanie literatury dziecięcej, doskonalenie techniki czytania – w tym czytania ze zrozumieniem ,a także ośmielanie dzieci do wystąpień publicznych.
Uczniowie czytali nowopoznane teksty: wiersz oraz opowiadanie. Komisja konkursowa w składzie: H.Winiarska ,K.Mikuś i U.Sroka oceniała poprawność artykulacyjną, zgodność z czytanym tekstem oraz interpretację tekstu (modulację głosu, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych, nastrój ).
Wyniki konkursu:
I miejsce-Małgorzata Szklanny kl. II a
II miejsce-Zuzanna Radzik kl. II b
III miejsce -Julia Ogar kl. II b
Dnia 10 III przeprowadzono również dla uczniów klas drugich konkurs ortograficzny pod hasłem „As Ortografii ”.Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności posługiwania się poznanymi zasadami ortograficznymi.
Wyniki konkursu:
I miejsce-Małgorzata Szklanny kl. II a
II miejsce-Julia Ogar ,Patrycja Barnaś kl. II b
III miejsce-Roland Gębarowski kl. II a
Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ,pamiątkowe dyplomy i słodycze.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy ,gratulujemy także pozostałym uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursach.
Młody Obywatel

Teatr Eden w przedszkolu

 Dnia 05.03.2015r. nasze przedszkole odwiedził teatr Eden z przedstawieniem pt. „Historia Daniela w jaskini lwa”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały historię króla i jego dwóch doradców – dobrego i złego i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu – tańczyły, rozwiązywały zagadki i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Przedszkolaki dowiedziały się, że dobro zawsze zwycięża, a wiara w Boga pozwala przezwyciężyć wszelkie trudności. Za wspólna zabawę serdecznie dziękujemy!

Finalista konkursu informatycznego

Bartosz Nowak uczeń klasy 5b został finalistą Małopolskiego Konkursu Baltie 2015

Dnia 12 marca w konkursie finałowym w Krakowie
będzie reprezentował cały powiat tarnowski


Dnia 10 marca Bartosz będzie uczestniczył w warsztatach w Nowym Sączu przygotowujących do Międzynarodowego Konkursu Baltie 2015Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów
tel. 14 6782797
e-mail: gimnazjum.radlow@op.pl
spradlow@op.pl
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Losowa Fotka


Jasełka 2013