Czerwiec 19 2019 05:07:35
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Informacja
19.06.2019 r. Zakończenie roku szkolnego
Odjazdy autobusów z przystanków do kościoła tak jak w roku szkolnym.
Z Niwki o godz. 7.40
8.00 Msza święta
9.00 Akademia
Rozdanie świadectw
Pokaz programowania i robotyki
Unicef
Zespół Zielony Jawor
Konkurs na najładniejszy zeszyt
Dzień Dziecka
V Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej

Dnia 7 czerwca w Kąśnej Dolnej odbył się V Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej. Nadrzędnym celem konkursu było utrwalenie w pamięci młodego pokolenia polskiego dziedzictwa Kresów i umożliwienie placówkom oświatowym zaprezentowania dorobku artystycznego w zakresie patriotycznym. Naszą szkołę, w kategorii solistów 15 – 19 lat, reprezentowała uczennica Kamila Witek. Jury pod przewodnictwem znakomitego polskiego wokalisty – Mieczysława Szcześniaka doceniło występ Kamili przyznając jej III miejsce za wykonanie piosenki ,,Tyle jest miast”. Warto zaznaczyć, że Kamila w swojej kategorii była najmłodszą uczestniczką. Kamili podczas występu akompaniował na fortepianie absolwent naszej szkoły Adrian Kowal. Do konkursu uczniów przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Patulski.
FESTYN O UŚMIECH DZIECKA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Radłowie wzięli udział w 30 – jubileuszowym Festynie o uśmiech dziecka, który organizuje Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. Tej pięknej imprezie towarzyszy myśl Casey’a Watsona: „Czasami - jeżeli się zastanowić nad tym, co w życiu jest najważniejsze - wystarczy uśmiech na twarzy dziecka”.
Nasz pobyt na Festynie nie był dziełem przypadku – do udziału w tym wydarzeniu zaprosił nas wieloletni wykładowca tej uczelni, Honorowy Obywatel Radłowa Pan prof. Edward Mleczko, który zadbał o to, byśmy czuli się w Jego uczelni komfortowo. Gdy przybyliśmy na miejsce, czekało na nas miejsce parkingowe. Przygotowane napoje i przekąski umiliły oczekiwanie na rozpoczęcie imprezy. Następnie każdy uczestnik wycieczki mógł wziąć udział w grach i zabawach na terenie uczelnianego kampusu. Atrakcji było całe mnóstwo, bo Festyn organizowany jest z rozmachem. W centrum kampusu, co pewien czas odbywały się atrakcyjne pokazy, które dawały możliwość odpoczynku od rywalizacji sportowej. Gdy festyn dobiegł końca, Pan Profesor zaprosił nas na obiad do uczelnianej stołówki. Warto dodać, że udział w opisywanym zdarzeniu wziął też zastępca burmistrza Pan Wiesław Armatys. Kraków opuszczaliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
Panu Profesorowi za zaproszenie i życzliwość oraz wszelkie przejawy sympatii bardzo dziękujemy!
Egzamin na kartę rowerową
Zielona Szkoła 2019

Uczniowie klas 4-7 od 27 do 31 maja mieszkali w Ośrodku „Arkadia” w Radawie. Uczyli się samodzielności i poznawali zasady zdrowego odżywiania.
Każdy dzień rozpoczynał się od przygotowania przez uczniów śniadania oraz lekcji obejmujących swoim zakresem treści dotyczące wartości odżywczych produktów. Odbywały się też lekcje matematyki, plastyki, historii i zajęcia sportowe.
Pierwszym przystankiem w drodze do Radawy był zamek w Łańcucie, gdzie uczniowie poznali dzieje rodów Lubomirskich i Potockich oraz zobaczyli piękne mieszkalne wnętrza pałacu.
Markowa to wieś na trasie naszej wyprawy gdzie rodzina Ulmów stała się symbolem polskiej pomocy Żydom. Obok Muzeum Polaków Ratujących Żydów pod pomnikiem zapalili znicz.
Drugiego dnia w Przeworskim Pałacu Henryka Lubomirskiego zobaczyli wozownię i Muzeum Pożarnictwa, gdzie wraz z prezesem OSP w Radłowie panem Mirosławem Plebankiem uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez pana Wojciecha Kruka.
W Narolu zapoznali się ze szlakiem bojowym 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, a przy pomniku Niepodległości minutą ciszy uczcili poległych żołnierzy.
W miejscowości Bełżec na terenie obozu zagłady, gdzie przy wejściu znajduje się napis „Ziemio, nie kryj mojej krwi, iżby mój krzyk nie ustawał”, uczniowie poznali martyrologię żydów zamieszkałych na terenie południowej Polski, między innymi w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie.
Roztocze to trzeci dzień wspólnej wyprawy, a najważniejszym miastem otoczonym warownią był Zamość. Miasto wybudowane od podstaw przez Jana Zamojskiego zachwyciło wszystkich swoim urokiem.
Przejeżdżając przez Roztoczański Park Narodowy zatrzymali się w miejscowości Zwierzyniec, aby podziwiać Kościół św. Jana Nepomucena potocznie zwany “na wyspie” lub “na wodzie.
W Szczebrzeszynie dowiedzieli się, że są dwa chrząszcze: jeden drewniany u podnóża Góry Zamkowej, a drugi z metalu na rynku.
Centrum Edukacji Kulturalnej w Jarosławiu zaoferowało udział w zajęciach „Podróż po świecie sztuki”. W laboratorium teatralnym z profesjonalnym ekranem cieniowym uczniowie mieli możliwość przygotowywania scenek z wykorzystaniem pacynek i marionetek. Pomieszczenia poświęcone architekturze, muzyce, rzeźbie i malarstwu wzbogacone nowoczesną technologią były dla wszystkich dużą atrakcją.
Zwiedzając jarosławskie podziemia widzieli zgromadzone z przeszłości przedmioty i uczestniczyli w zajęciach multimedialnych pozwalających na przeniesienie się w świat szesnastowiecznego miasta.
W zespole cerkiewnym w Jarosławiu ks. Krzysztof Błażejewski – proboszcz parafii opowiedział o świątyni i o słynącej z wielu łask ikonie Matki Bożej, która została ukoronowana przez Jana Pawła II w 1996 r. koronami papieskimi.
Dużą atrakcją był kilkugodzinny pobyt w Parku Linowym w Radawie. Wszyscy wykazali się dużą odwagą i z podziwem można było obserwować jak pokonują trudne trasy.
Opiekunami były: p. Sabina Irla i p. Halina Winiarska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników Zielonej Szkoły. Teresa Padło
Kangur - XXVIII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny 2019
„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki.
Z naszej szkoły brało udział 9 uczniów.
Konkurs przeprowadzony był w sześciu kategoriach.
Wynik bardzo dobry otrzymał
Kacper Gawron – uczeń klasy VIII a - nauczyciel Sabina Irla.
Wyróżnienia:
Emilia Curyło – uczennica klasy IV b - nauczyciel Lucyna Zych
Małgorzata Szklanny – uczennica klasy VI a - nauczyciel Sabina Irla
Kacper Filarski – uczeń klasy VII a - nauczyciel Sabina Irla

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Wakacje nad Morzem Bałtyckim
Wygenerowano w sekund: 0.14 4,765,849 unikalne wizyty