Kwiecień 01 2020 06:39:38
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Dzieci się uczą i młodzież się uczy.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Teatr Lalek „Tomcio”z Nowego Sącza
10 marca uczniowie klas I-III oglądali przedstawienie Teatru Lalek „Tomcio”z Nowego Sącza pt.:”Jaś i Małgosia w krainie ekologii. W fabułę tradycyjnego spektaklu zostały wplecione pojęcia związane z ochroną przyrody. Przedstawienie było lekcją proekologicznych zachowań, podczas której mogliśmy obejrzeć barwne postacie i posłuchać wesołych piosenek.
,,Akcja Mural"
Uczniowie kl. IVa naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Akcja Mural".
13 stycznia 2020r. odbyło się posiedzenie komisji jurorskiej konkursu dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych. Zadaniem dla zespołów było przygotowanie projektu muralu promującego bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. ,,Akcja Mural" jest jednym z działań Kampanii Kolejowe ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Kordynatorką szkolnego etapu konkursu była Agnieszka Seremet.
Dzieci uczą rodziców w domu!
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

APEL POŚWIĘCONY UPAMIĘTNIENIU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1marca w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W naszej szkole też uczciliśmy pamięć tych, którzy ginęli, by Polska była prawdziwie suwerennym krajem. W czasie apelu, przebiegającego pod hasłem; „Chcieli być wolni”, podano kilka podstawowych informacji o tym, kim byli Żołnierze Wyklęci. Zostały też zaprezentowane wiersze i piosenki poświęcone bohaterce tamtych dni – Danucie Siedzikównie „Ince”. Apel poprzedziło uroczyste odśpiewanie Hymnu państwowego, który stale nam towarzyszy w czasie patriotycznych uroczystości.
Do MCK w Radłowie, by zagrać w kręgle
4 marca 2020r. trzecioklasiści z wychowawczynią p. D. Kozioł wybrali się do MCK w Radłowie, by zagrać w kręgle. Zasady gry objaśnił im p. J. Żurowski. Podzieleni na 2 zespoły, zdobywali punkty dla siebie. Początkowo gra szła im niezdarnie, ale za każdym rzutem było coraz lepiej. Współzawodnictwu na torze towarzyszyły uśmiechy na twarzach i satysfakcja z ilości zdobytych punktów. Do szkoły wrócili zadowoleni i podekscytowani swoimi osiągnięciami. Zamierzają znów tam powrócić, by na nowo poczuć smak rywalizacji.
Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Jednym z ważniejszych elementów harcerskiej służby jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich poprzez udział  w uroczystościach środowiskowych i obchodach świąt państwowych. 1 marca uczestniczyliśmy w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".  Po Mszy Świętej udaliśmy się  przed tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, przy której pełniliśmy wartę honorową oraz zapaliliśmy znicze. Następnie wzięliśmy udział w części artystycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym.  
KOLEJOWE ABC
Radłowski Mistrz Języka Ojczystego Roku 2020
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.
Nasi uczniowie po raz pierwszy stanęli w szranki o tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego. Organizatorem tego wymagającego turnieju było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Po emocjonujących zmaganiach tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2020 zdobył Jan Kapera, uczeń klasy 7a. Nagrodę książkową i dyplom wręczyła naszemu Mistrzowi Pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie Barbara Marcinkowska.
Gratulujemy Janowi i życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, w szczególności paniom: Katarzynie Baran i Barbarze Kruk za zorganizowanie konkursu, wspaniałą atmosferę i upominki.
Tak zorganizowane obchody święta zwracają uwagę uczniów na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego.
Kolejne cenne eksponaty
26.02.2020 w naszej szkole gościliśmy Pana Mieczysława Barysa, który podarował nam kolejne cenne eksponaty do Szkolnej Izby Pamięci. Są nimi:
hełm francuski Adrian, hełm francuski Otan, bagnet francuski Gras z 1878 r.,
bagnet niemiecki S 84/98, rewolwer BULL DOG.
Przypomnę, że Pan Mieczysław Barys już wcześniej przekazał nam cenne pamiątki po swoim dziadku Mieczysławie i ojcu Stanisławie, którzy walczyli w czasie II wojny światowej. Bardzo dziękujemy Panu Barysowi za przekazanie wartościowych eksponatów do naszej kolekcji.

Opiekun Szkolnej Izby Pamięci
Piotr Malec
MASTER OF ENGLISH
28 lutego w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Master of English”. Celem konkursu było rozwijanie praktycznej znajomości języka wśród uczniów oraz stworzenie im możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w rywalizacji z innymi uczniami. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z Zabawy, Woli Radłowskiej, Przybysławic, Niwki, Biskupic Radłowskich i z Radłowa. 32 entuzjastów nauki tego języka walczyło o zaszczytny tytuł: Master of English - Mistrza Języka Angielskiego. Komisja Konkursowa wybrała najlepszych w obrębie każdej kategorii:
Klasy VI- Jan Mikuta , Zespół Szkół w Radłowie,
Klasy VII- Małgorzata Szklanny, Zespół Szkół w Radłowie,
Klasy VIII- Karolina Błoniarz, Zespół Szkół w Woli Radłowskiej.
Zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników, wszystkim uczestnikom świetnych kompetencji językowych, a opiekunom wspaniałych efektów pracy.
Dziękujemy i zapraszamy za rok na II edycję konkursu.
Marta Maślak i Joanna Małek
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Biblioteka
Wygenerowano w sekund: 0.11 5,929,051 unikalne wizyty