Marzec 22 2019 11:07:05
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Góra grosza 2018/19

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 5a,5b, 6a włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Skarbnicy poszczególnych klas w grudniu i styczniu zbierali pieniądze od kolegów i koleżanek. Następnie skarbnik Samorządu Uczniowskiego zgromadził wszystkie monety, które zostały przeliczone i posegregowane według nominałów. Po spakowaniu w uszyte woreczki i kartonowe pudełko zostały wysłane na poczcie. W tym roku szkolnym udało się zebrać 5775 monet na łączną kwotę 188 złotych i 87 groszy. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom za poważne potraktowanie akcji i solidne zbieranie pieniędzy.

Talent

Gra terenowa

Dnia 4 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa w Radłowie po raz trzeci zorganizowała edukacyjną grę terenową "Tropem Niezłomnych Radłowian" dla wszystkich szkół w gminie. Gra związana jest tematycznie z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych, a jej głównym założeniem jest budzenie świadomości narodowej wśród młodzieży oraz zachęcenie do rozwijania  wiedzy historycznej i  aktywności  intelektualnej. Uczestnictwo  w grze  pozwoliło  młodym ludziom poznać  bliżej Małą  Ojczyznę, jej zabytki  i  urokliwe  zakątki, odnaleźć  ślady  znanych postaci oraz podniosło poziom wiedzy historycznej związanej z działalnością żołnierzy wyklętych, czyli  tych, którzy  marzyli o powojennej Polsce wolnej, suwerennej i polskiej, którzy wyklęci przez PRL-owskie władze  byli prześladowani, ścigani, torturowani, więzieni, mordowani, o których pamięć miała zaginąć.
W grze wzięli udział  przedstawiciele  sześciu szkół w gminie.  Uczestnicy otrzymali  karty gry oraz mapę z  zaznaczonymi miejscami, do których należało dotrzeć w określonym czasie  zgodnie ze wskazówkami i wykonać  przygotowane  zadania. Grupy wędrowały  wraz z opiekunami. Uczniowie  musieli wykazać się znajomością historii Polski i Radłowa, wiedzą dotyczącą żołnierzy wyklętych  oraz umiejętnościami związanymi  z orientacją w terenie,  czytaniem  mapy i wykorzystaniem  wskazówek, pierwszą pomocą, pracą w grupie, logistyką oraz zachowaniem się w różnych sytuacjach. Za poprawne wykonanie zadań przyznawane były  punkty. Trzy zespoły, które uzyskały największą ilość punktów z gry terenowej weszły  do finału, czyli rozgrywki teoretycznej wiedzy historycznej związanej z żołnierzami wyklętymi. Ostatecznie wygrał zespół, który zdobył  największą sumę punktów z wszystkich zadań. W tym roku gratulowaliśmy zwycięstwa  uczniom z Przybysławic. Słoneczna pogoda, chęć rywalizacji i dobre humory sprzyjały uczestnikom gry, którzy zadowoleni spotkali się przy  ciepłej herbacie i smacznej drożdżówce  po trudach wędrówki.

Akademia

1 marca w naszej szkole uczennice klasy VII b wraz z wychowawczynią przygotowały akademię poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Bohaterką przedstawienia była Inka czyli Danuta Siedzikówna, której tragiczne losy stały się kanwą wystawianej historii. Zaangażowanie dzieci i nowatorskie podejście do tematu przyniosły efekt w postaci wzruszającego i wartościowego widowiska, które zostało ciepło przyjęte przez uczniów i zaproszonych gości.

Serdecznie dziękujemy klasie VII b ( szczególnie Amelii Sroce ) oraz pani Anecie Szkarłat za zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt.

Bezpieczeństwo w szkole

W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły ograniczamy  ilości otwartych drzwi do budynku w trakcie trwania zajęć lekcyjnych.

Od dnia 04.03.2019 r. w godzinach od 8:00 – 11:30 drzwi od strony ronda oraz drzwi od płyty szkolnej pozostaną zamknięte. W celu załatwienia spraw bieżących w wyżej wyznaczonych godzinach prosimy o wchodzenie do budynku szkoły wejściem głównym obok boisk szkolnych.

Wycieczka szkolna

Dnia 20 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Radłowie uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Niepołomic. W Krakowie przebywali  w największym w Małopolsce Parku Trampolin. Trenerzy po przeprowadzonej rozgrzewce uczyli ich jak bezpiecznie korzystać z atrakcji parku.

W Niepołomicach zobaczyli Zamek Królewski i poznali jego historię.

Wśród uczestników byli wolontariusze, programiści i uczniowie składający origami modułowe.

Opiekunowie wycieczki: Beata Maciaszek, Urszula Szczupał, Halina Winiarska dziękują wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę na wycieczce.

Konkurs matematyczny

Dyskoteka

Dnia 21.02.2019 odbyła się dyskoteka walentynkowa dla uczniów klas 4-8 i kl III gimnazjalnych.

„Wszystkie Kolory Świata”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do międzynarodowego projektu  UNICEF-u, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Koordynatorami akcji była Pani Danuta Sygnarowicz i Pani Halina Winiarska.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 5a, 5b, 6b uszyli osiem laleczek. Niezwykłe laleczki otrzymały akty urodzenia. Każda z laleczek została sfotografowana, a w ramach szkolnego konkursu wyłoniona została najładniejsza. Weźmie ona udział w ogólnopolskim konkursie. Twórcą tej laleczki jest uczeń klasy 1b Antoni Kluza i jego pomysłowa mama.Wszystkie laleczki zostały sprzedane na kiermaszu w czasie zabawy choinkowej. Ze sprzedaży uzyskano kwotę 130 złotych, która została przesłana na konto UNICEF-u i przeznaczona na zakup szczepionek dla afrykańskich dzieci. 

 

 

Dobrze Cię widzieć

W ramach ogólnopolskiej kampanii   „Dobrze Cię widzieć”  uczniowie klas 1 – 8 otrzymali bezpłatnie kamizelki odblaskowe. Na lekcjach wychowawczych przeprowadzono pogadanki z zakresu bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych. Podkreślano wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.  Projekt jest finansowany  przez Fundusz Sprawiedliwości .

I miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym -"Łamigłówki Sówki"

Dnia 13.02.2019 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niwce odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny "Łamigłówki Sówki" i nasza szkoła zdobyła I miejsce.

Szkołę reprezentowali uczniowie:

  1. Kacper Gawron - kl. VIIIa
  2. Kacper Filarski - kl. VIIa
  3. Małgorzata Szklanny - kl. VIa
  4. Zuzanna Cygielska - kl. Vb
  5. Karolina Cegielska - kl. IVb

 

Opiekunem zespołu była p. mgr Sabina Irla

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Losowa Fotka


Andrzejki 2015
Wygenerowano w sekund: 0.32 4,336,431 unikalne wizyty