Luty 12 2016 16:56:24
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Zabawa choinkowa

Dnia 15.01.2016 roku w szkole podstawowej Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym zorganizowali zabawę choinkową dla uczniów. Dla uczniów klas I-III zabawę prowadził Pan Grzegorz Gawełek. W klasach IV - VI impreza prowadzona była przez uczniów radłowskiego gimnazjum: Dominikę Kukułka, Jakuba Kuczka i Mateusza Barana. Rodzice zapewnili uczniom poczęstunek. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach, organizowanych przez młodzież. Wszyscy uczniowie wyszli zadowoleni z zabawy choinkowej.

Wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym „Mali Radłowianie”.

 

 

            Dnia 15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni sponsorzy wspierający finansowo zespół „Mali Radłowianie”. Zaproszeni goście to burmistrz miasta Radłowa pan Zbigniew Mączka, pani Barbara Marcinkowska dyrektor GCKiCz w Radłowie, pan Konrad Rudziński- Kierownik Obsługi Zespołu Szkół i Przedszkoli, pan Paweł Pach- Fundacja Banku Polskiego PKO BP w Warszawie, pan Jerzy Woliński Prezes Zarządu Polskie Konsorcjum Chemiczne, pani Beata Kurbiel Wiceprezes Zarządu Polskie Konsorcjum Chemiczne, państwo Aneta i Robert Bieryt- Firma "Wiktoria", państwo Magdalena i Piotr Kapera, państwo Teresa i Marek Podraza, państwo Marta i Jerzy Kaczówka, państwo Magdalena i Tomasz Nowak, państwo Maria i Józef Kuklewicz- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS , pan Tomasz Kędziora, pan Grzegorz Kuczek- Firma CONTECO, państwo Maria i Krzysztof Pach, panowie J.R.J. Szostak- Zakład Produkcji Metalowej Mikron, państwo Marta i Rafał Cegielscy, pani Anna M. Kędzior- fotograf, państwo Agnieszka i Krzysztof Kupisz, pan Zdzisław Kupisz, pan Jerzy Seremet- Firma "Bratko", państwo Maria i Tadeusz Jachimek, pan Stanisław Jachimek, ksiądz Janusz Maziarka i ksiądz Stanisław Pazdan .

            Na wstępie pan Marek Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie serdecznie powitał wszystkich zebranych, a następnie skierował słowa podziękowań dla sponsorów za przekazane pieniądze na zakup strojów i finansowanie wyjazdów zespołu. Pan Urbanek podziękował:  pani Barbarze Marcinkowskiej dyrektorowi GCKiCz za bardzo dobrą współpracę i finansowanie choreografa oraz kapeli, pani Kindze Biel- Dubiel i panu Grzegorzowi Gawełkowi za profesjonalne przygotowanie tancerzy do występów, pani Annie M. Kędzior za piękne zdjęcia, a także promocję zespołu, paniom Teresie Padło i Halinie Winiarskiej za prace na rzecz zespołu, a także pani Urszuli Szczupał za opiekę nad zespołem i koordynowanie pracami w zespole. Nie zabrakło słów uznania dla rodziców za ich zaangażowanie.

            W drugiej części spotkania "Mali Radłowianie" zaprezentowali się w przygotowanej części artystycznej. Przy śpiewie kolędy „Cicha noc” i tylko przy zapalonych lampionach na scenie pojawił się zespół, który przedstawił sceny o tym, że narodziło się cudowne Dzieciątko niosące ludziom nowe nadzieje. Następnie „Mali Radłowianie” zatańczyli małemu Jezusowi poloneza, krakowiaka, polkę podlaską i zaśpiewali pastorałkę. W tym dniu zespół  po raz pierwszy wykonał tańce z regionu żywieckiego. W ostatnim czasie dla tancerzy udało się zakupić kierpce, skarpety, a dla chłopców zostały uszyte spodnie. Na ten cel zespół pozyskał pieniądze sprzedając wcześniej przygotowane kalendarze na 2016 rok. W czasie spotkania zespołowi towarzyszyła kapela pana Grzegorza Gawełka w składzie: Dominika Piekarz, Aleksandra Strzałka, Jakub Gawełek, Michał Urbanek, Marcin Lechowicz. Przy akompaniamencie kapeli wszyscy zebrani mogli wspólnie pośpiewać piękne kolędy. Dla zaproszonych gości, rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Tancerze wręczyli sponsorom pamiątkowe płyty z występu w Zakopanem.

 Na zakończenie spotkania pani Anna M. Kędzior wykonała piękne, pamiątkowe zdjęcia

"Babcia z Dziadziem to nasze są skarby."

"Babcia z Dziadziem to nasze są skarby."

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie uczniów klasy 2b z babciami i
dziadziami z okazji Ich święta. Uczniowie wraz wychowawcą P. Danutą
Kozioł przygotowali bajkowe przedstawienie, które bardzo spodobało się
oglądającym, wśród których byli: dyrektor ZS w Radłowie P. Marek
Urbanek oraz rodzice dzieci. Występujący raz po raz nagradzani byli
gromkimi brawami, a na zakończenie słodyczami. Po części artystycznej
odbyła się degustacja słodkości przygotowanych przez rodziców.
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Dziadkowie wyrazili
życzenie, by za rok znów spotkać się z tej okazji.

Zaśpiewajmy kolędę ...

14 stycznia 2016r. już po raz szesnasty w Zespole Szkół w Radłowie odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.
Konkurs zorganizowała szkoła wraz z Gminnym Centrum Kultury i  Czytelnictwa.
Podobnie jak w latach ubiegłych przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem
przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy.
W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 160 uczestników.
Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. W kategoriach przedszkola i klasy I – III  jury nie przyznało wyróżnień.
W kategorii klasy IV – VI wyróżnienia otrzymali:
- solistka Kamila Witek – Szkoła Podstawowa w Radłowie,
- solistka Daria Żurowska – Szkoła Podstawowa w Radłowie,
- solistka Julia Kosiarska – Szkoła Podstawowa w Zabawie,
- solista Patryk Rzepecki – Szkoła Podstawowa w Radłowie,
- duet wokalno- instrumentalny: Julia Rodak, Przemysław Czader – Zespół Szkolno Przedszkolny w Woli Radłowskiej,
- zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkół  w Radłowie,
- zespół wokalny z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Radłowskiej,
- zespół wokalny z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu.
W grupie gimnazjalistów jury przyznało pięć wyróżnień.
 Nagrodzeni wykonawcy to:
- solista Szymon Ptaśnik z Zespołu Szkół w Zabawie,
- solistka Aleksandra Lechowicz  z Zespołu Szkół w Radłowie,
- solistka Iwona Soboń z Zespołu Szkół w Radłowie,
- zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Radłowskiej,
- zespół wokalno – instrumentalny  z Zespołu Szkół w Radłowie.

Organizatorzy podarowali wszystkim uczestnikom przeglądu drobne upominki,
a zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez GCKi Cz.

Mirosław Patulski

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 10 lutego w grupie pięciolatków gościła mama Nikodemka, która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" czytała "Baśnie" braci Grimm. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, zadawały pytania, wypowiadały się na temat zawartych w baśniach morałów. Było to już kolejne spotkanie rodzica z przedszkolakami w tej grupie, ponieważ 23 września bajki czytała mama Maciusia. Każde takie spotkanie dostarcza dzieciom miłych wrażeń i kończy się słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i przekonujemy, że czytanie dziecku przez 20 minut dziennie, to mądry sposób spędzania czasu z dzieckiem i najlepsza inwestycja w jego przyszłość.

Jonasz i wielka ryba

Dnia 05 lutego Przedszole Publiczne w Radłowie odwiedził teatr Eden z Wieliczki. Aktorzy przedstawili opowieść pt. "Jonasz i wielka ryba". Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przygodom głównego bohatera, a najwięcej emocji wzbudzały chwile, w których przedszkolaki same mogły wykazać się talentem aktorskim i brać bezpośredni udział w przedstawieniu. Na zakończenie aktorzy otrzymali gromkie brawa i zapewnili, że na pewno jeszcze nas odwiedzą.

Cała Polska czyta dzieciom

W dniu 4 lutego w Publicznym Przedszkolu w Radłowie gościła pani Katarzyna Baran - starszy kustosz Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie. W tym dniu mama wychowanek przedszkola, Korneli oraz Karoliny, przyszła, aby wziąć udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Gdy za oknem przechodziły ciemne chmury, z których na przemian padał śnieg deszcz i prószył śnieg, pani Katarzyna zabrała dzieci w bajkowy świat dalekiej Kopenhagi, gdzie w mroźny wieczór Królowa Śniegu porwałą Kaja w daleką podróż do swojego królestwa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pięknej baśni H. Ch. Andersena i wraz z Gerdą szukały zaginionego przyjaciela. Potem były śniegowe zagadki, przy rozwiązywaniu których dzieci bawiły się wyśmienicie.. Wszystkim bardzo spodobał się wierszyk o bałwanku. Na koniec dzieci malowały farbami fantastyczną "Lodową Krainę". Spotkanie z panią bibliotekarką było bardzo udane.

Remont w przedszkolu

Remont w przedszkolu

W okresie ferii zimowych, w Przedszkolu Publicznym w Radłowie, został przeprowadzony remont. Objął on dwie sale dydaktyczne na parterze budynku oraz szatnie i prowadący do nich hol. W ramach prac zlikwidowano stare parkiety, a na ich miejsce położono płyty podłogowe. Wszystkie remontowane pomieszczenia zostały wyłożone ozdobną wykładziną PCV. Dodatkowo sale dydaktyczne zostały wyposażone w nowe dywany, co jeszcze bardziej podniosło walory estetyczne pomieszczeń.


Zebranie z rodzicami

W środę 13.01.2016 r. o godz. 16.30 w szkole podstawowej odbędzie się zebranie z rodzicami. 

Zebranie dla rodziców uczniów gimnazjum w czwartek 14.01.2016 r. o godz. 16.30

„Śpiąca Królewna” prezentem dla Babci i Dziadka

W tym roku obchody Dnia Babci i Dziadka w grupie sześciolatków radłowskiego przedszkola miały bardzo rozbudowaną formę. Dzieci pod opieką pań Renaty Pochroń i Renaty Trytek przygotowały dla swoich babć i dziadków piękną inscenizację bajki braci Grimm „ Śpiąca Królewna”.Oczom licznie zgromadzonych gości, ukazali się król i królowa, wróżki i dworzanie, w pięknych, przygotowanych na tę okazję strojach. Wszystko w uroczej scenerii zamku, wykonanego z tektury i płótna. Wśród rekwizytów był prawdziwy kołowrotek z wrzecionem, które ukuło królewnę. Wyuczone role, dzieci odegrały z iście aktorskim talentem, były też piosenki wykonane w popisach solowych oraz partie zaśpiewane chórem. Po zakończonym spektaklu każda wnuczka i każdy wnuczek złożył swojej babci i dziadkowi wierszowane życzenia z okazji ich Święta. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dla zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci zatańczyły ze swoimi babciami i dziadkami Polkę. Nie zabrakło wzruszeń i na pewno dzień 11 stycznia na długo zapadnie w pamięci babć i dziadków oraz ich wnucząt z radłowskiego przedszkola.

Zabawa choinkowa w przedszkolu

Dnia 13. 01. 2015 roku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo i bajkowo. Przedszkolaki zamieniły się w postaci z bajek - księżniczki, piratów i superbohaterów. W odświętnie udekorowanej sali, dzieci bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. W przerwie między tańcami , rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Pani Dyrektor podjęła decyzję, że każdy przedszkolak zasługuje na nagrodę, ponieważ wszyscy wyglądali przepięknie:) Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń!

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Losowa Fotka


Zajęcia pozalekcyjne
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,274,348 unikalne wizyty