Listopada 25 2020 17:28:27
Szkoła
RODO
Patron
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Statuty
Pedagog szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Rozkład przerw
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Stołówka
Zamówienia publiczne
Sprawozdania finansowe
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia sportowe
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Wolontariat
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Facebook

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na https://www.facebook.com/szkolaradlow/

Gra Miejska Śladami Jana Pawła II

„Święci, którzy w każdej epoce historii ukazywali światu blask światłości Bożej, są widzialnymi świadkami tajemniczej świętości Kościoła. (...) Aby zrozumieć głębię Kościoła, musicie spojrzeć na nich! Lecz nie tylko na tych świętych, którzy zostali kanonizowani, lecz także na wszystkich świętych ukrytych, anonimowych, którzy starali się żyć Ewangelią pośród zwykłych, codziennych obowiązków. To oni ukazują, czym jest Kościół w swej najgłębszej istocie, a jednocześnie chronią go przed miernością, kształtują od środka, pobudzają do tego, by był oblubienicą Chrystusa bez skazy i zmarszczki (por. Ef 5, 27)” (przemówienie św. Jana Pawła II do młodych z Lukki, 23 września 1989 r.: Insegnamenti, XII/2, 1989, ss. 623-624).

 

Tymi słowami św. Jan Paweł II zachęcał młodych, aby bez obawy kierowali swój wzrok na przykład życia świętych. Również i w naszej diecezji tarnowskiej staramy się wypełniać to Jego wezwanie, a szczególnie w setną rocznicę urodzin papieża Polaka. Z racji ustanowienia roku 2020 - Rokiem Świętego Jana Pawła II - został zorganizowany cykl działań pod hasłem „W hołdzie Polskiemu Papieżowi”. Wśród nich były przeprowadzone zdalnie i cyfrowo, m. in. konkurs multimedialny i konkurs „Gra miejska - śladami Jana Pawła II w Tarnowie”, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

 

Konkurs multimedialny polegał na nadesłaniu prezentacji przedstawiającej jeden z trzech tematów związanych z życiem naszego wielkiego Rodaka. Prace wykonali: Bartosz Cela (kl. 7a), Julia Ogar (kl. 8a) oraz zespół uczniowski Martyna Kuklewicz i Patrycja  Barnaś (kl. 8a). Dziewczęta z zespołu zdobyły 3 miejsce - zostały im wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Konkurs „Gra miejska” z powodu ograniczeń sanitarnych odbył się w formie zdalnej, a z naszej szkoły wystartowały Julia Chmura i Jagoda Tracz z klasy 8a. Uczestniczki musiały wykonać wiele trudnych zadań, ale znakomicie sobie z nimi poradziły i otrzymały wyróżnienie, wspaniale reprezentując lokalną placówkę. Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom: ks. Ł. Pukło i ks. S. Łukasikowi serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów w kolejnych konkursach.

ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w III edycji konkursu - ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Rozśpiewana Małopolska od Bałtyku aż do Śląska!

❗️ Wśród 584 nadesłanych utworów, w kategorii wiekowej klas I – IV, nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie 🥳 Jury doceniło przede wszystkim własną interpretację oraz dobór repertuaru nawiązujący do wojny polsko –bolszewickiej.

Tegoroczny konkurs honorowym patronatem objęli:
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita
Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak

Piosenkę wykonali uczniowie klas czwartych, w składzie:
👉 Przemysław Kania i Jakub Nalepa – wokal
👉 Mateusz Kania – gitara
👉 Marcin Marmol – gitara, śpiew
👉 Ignacy Kijak – piano, śpiew

Do konkursu zespół przygotował p. Mirosław Patulski, scenografię przygotowała p. Dorota Stono.

Serdecznie gratulujemy! 

Zostaw jeśli możesz, zabierz jeśli potrzebujesz!

Niemal każda kobieta znalazła się w awaryjnej sytuacji, kiedy nie miała przy sobie potrzebnych środków higieny. Dzięki pomysłowi Akcja Menstruacja przychodzimy z nowymi plakatami w naszej szkole.

Plan jest prosty: jeśli potrzebujesz, korzystasz z artykułów umieszczonych w koszyczku przy plakacie, natomiast jeśli możesz, zostawiasz tam coś od siebie. Pomagajmy sobie wspólnie!
Więcej o działaniach podejmowanych przez Akcja Menstruacja przeczytasz na ich stronie na Facebooku.

PS Tutaj znajdziecie mapę miejsc, które przyłączyły się do udziału w akcji https://bit.ly/2FNEhud
Mamy nadzieję, że punktów pomocy będzie coraz więcej!

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 26 października 2020 roku uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet uczniów szkoły podczas uroczystego ślubowania. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Radłów Pan Zbigniew Mączka, dyrektor szkoły Pani Małgorzata Wójcik i przedstawicielka rodziców pani Agnieszka Mączka. Uczniowie najpierw zaprezentowali swoje umiejętności: recytowali wiersze, śpiewali wyuczone piosenki, a także zatańczyli poloneza. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności zaproszonych gości. Każde dziecko było również pasowane na ucznia szkoły przez Panią dyrektor specjalnie przygotowanym ołówkiem. W tym szczególnym dniu uczniowie otrzymali swój pierwszy dokument- legitymację szkolną, pamiątkowy dyplom, kuferek pełen słodyczy. Pani dyrektor i Pan burmistrz pogratulowali uczniom ich wiedzy i umiejętności, a na ręce przedstawicielki rodziców złożyli podziękowania wszystkim rodzicom za trud wychowania.

 

Podziękowanie za udział w akcji pomocy

W dniach 21 – 22 października zorganizowaliśmy loterię fantową na rzecz pomocy choremu Michałkowi. Akcja cieszyła się olbrzymim powodzeniem.

Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, pracownikom szkoły i samym uczniom za gest solidarności i wielkie serce.

Samorząd Uczniowski

Przerwa na czytanie

 

W dniu 20 października nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Przerwa na czytanie”.
Uczniowie na jednej z przerw czytali przyniesione przez siebie ulubione lektury, głównie o tematyce przyrodniczej.

Samorząd zorganizował również w tym dniu konkurs literacko-ekologiczny pod hasłem: „Chcemy zdrowo żyć w środowisku naturalnym pełnym zwierząt i piękna”. Głównym celem przedsięwzięcia było włączenie uczniów i ich rodzin do aktywnego udziału w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego i wspólne dbanie o czystość naszej planety. Uczniowie pisali listy do dorosłych, w których zawarli prośbę o ochronę środowiska i propagowanie zdrowego stylu życia. Listy te zostały zaprezentowane przez ich autorów na forum szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i gratulujemy znakomitych pomysłów jak można ochronić naszą planetę przed dalszą dewastacją.
Samorząd Uczniowski

Turniej tenisa stołowego

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA KLAS 1 – 4

20 października 2020r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów z klas 1 – 4. Wolontariusze przez trzy tygodnie trenowali młodszych kolegów w grze w ping – ponga. Na przerwach między lekcjami wszystkie stoły były oblegane przez graczy i ich trenerów. Słowa uznania kierujemy do wolontariuszy, którzy zachęcili do zabawy i zaopiekowali się młodszymi kolegami ucząc ich zasad gry i zdrowej rywalizacji oraz sędziowali zawody.

Turniej przebiegał pod fachowym okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Rafała Kijaka, który czuwał nad regułami gry i był głównym sędzią zawodów, za co wyrażamy w tym miejscu głęboką wdzięczność.

Do rozgrywek zgłosiło się szesnastu zawodników: jeden z klasy pierwszej, pięciu z klas trzecich, dziesięciu z klas czwartych.

Ostatecznie miło nam poinformować, że po przebojowej walce na podium stanęli:

I miejsce: Szymon Bocoń kl. 3b    – trener Daniel Urban kl. 8b

II miejsce: Bartłomiej Padło kl. 4a  – trener Kacper Ciężadło kl. 7b

III miejsce: Maciej Bieryt kl.4a    – trener Sebastian Wąsowski kl. 8a

 

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy sportowej postawy, wytrwałości, odwagi i życzymy sukcesów w kolejnych imprezach sportowych.

 

Dzień Edukacji Narodowej

15 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie wybranych klas.
W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Wójcik, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękowała za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych ludzi.
Wyrazy uznania dla nauczycieli popłynęły również od przedstawicielki Rady Rodziców pani Anety Szkarłat.
W części artystycznej uczniowie z klasy IV b oraz przedstawiciele z klas IV – VIII pod kierunkiem pani Barbary Fudalej, pani Beaty Maciaszek i pana Mirosława Patulskiego śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł w tym roku 2 października. Jedną z form promocji tego dnia była zabawa pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Zgodnie z tym zaleceniem 29 września uczniowie klasy 4 b sprawdzali, czy koledzy z klas siódmych i ósmych mają utrwaloną tabliczkę mnożenia. Starsi uczniowie losowali pytania, które musieli rozwiązać w jak najkrótszym czasie. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie zadania, otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia. W tym dniu również uczniowie wszystkich klas 4 – 8 uczestniczyli w pisemnym egzaminie z tabliczki mnożenia. Najlepsi z nich  2 października brali udział w szkolnym konkursie matematyczno-logicznym. Do rozwiązania  w czasie 45 minut uczniowie otrzymali  łamigłówki i zadania. Po sprawdzeniu wyników zostali wyłonieni „Eksperci Tabliczki Mnożenia”:

- w klasach czwartych: Ignacy Kijak, Emil Żaba, Jakub Nalepa,

- w klasach piątych: Maria Trytek, Nikodem Jurek,

- w klasach szóstych: Emilia Curyło, Natalia Pociecha,

- w klasach siódmych: Zuzanna Cegielska,

- w klasach ósmych: Małgorzata Szklanny.

Uczniowie ci otrzymali dyplomy oraz drobne upominki- pendrivy.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

 

 Szkolny koordynator akcji

Agata Urbanek

Kredkobranie


Uczniowie Zespołu Szkół w Radłowie włączyli się do udziału w  III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną. Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, mają na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum.

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Szkoła Podstawowa
tel. 146782797
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Marzycielska poczta
Pokochaj ciszę
Muzyczna audycja
Zdyscyplinowana klasa
Zajęcia z robotyki
100-lecie Niepodległości
Wzorowa Łazienka
W Gminie Radłów uczymy na 6
Dobre zachowanie
Zielona szkoła
Drabiną do nieba
Nasza misja to tradycja
Szkoła z misją
Termomodernizacja budynku
Poezja lustrem rzeczywistości
Jan Paweł II - człowiek wielu pasji.
Losowa Fotka


Andrzejki
Wygenerowano w sekund: 0.04 6,425,018 unikalne wizyty