Październik 25 2016 21:00:59
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Psycholog
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Turniej piłki nożnej dziewcząt

Turniej piłki nożnej chłopców

Wycieczka w BieszczadyUczniowie klas V i VI uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Bieszczady.
Byli w ruinach zamku w Odrzykoniu, zobaczyli zamek i rynek w Sanoku.
W Myczkowcach widzieli miniatury zabytków sakralnych, ogród biblijny i mini zoo.
Zamieszkali w Schronisku Młodzieżowym w Stuposianach.
W drugi dzień wędrowali po górach. W miejscowości Muczne zobaczyli zagrodę żubrów, wystawę myśliwską i góralski kościół z żyrandolem wykonanym z rogów jeleni.
Wieczorem mile spędzili czas przy ognisku.
Trzeci dzień to powrót do domu przez Kalwarię Pacławską, gdzie wstąpili doi Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej.
W Przemyślu wyszli na Kopiec Tatarski, a w Krasiczynie podziwiali zamek magnacki i park.
Opiekunami wycieczki były panie: Sabina Irla, Beata Maciaszek, Teresa Padło, Teresa Urbanek i Halina Winiarska.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 14 października w szkole podstawowej odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji. W tym roku była ona montażem poetycko-muzycznym zawierającym w sobie elementy humorystyczne. W przedstawieniu wzięli udział zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej z klasy 5a, jak i z gimnazjum. Pierwsza część składała się z fragmentów poezji poświęconych roli nauczyciela we współczesnej szkole, a druga zawierała w sobie sporą dawkę humoru i ukazała jak barwna i obfitująca w różne zaskakujące zdarzenia jest rzeczywistość szkolna. Nasi uczniowie-aktorzy zaprezentowali za pomocą pantomimy scenki lekcyjne ubarwione dowcipnym komentarzem narratora. Na koniec przedstawiliśmy paradę „ziółek”, czyli różnych typów uczniów, jakich spotyka się w szkole. W trakcie akademii można było usłyszeć kilka utworów muzycznych zaśpiewanych przez uzdolnione uczennice gimnazjum przy akompaniamencie orkiestry szkolnej. Ponadto uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali dwa utwory, które były szkolną wersją znanych przyśpiewek ludowych. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w przedstawieniu odśpiewały uroczyste „Sto Lat” dedykowane nauczycielom, dyrekcji i pracownikom szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkoły.14 października uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w ważnej dla siebie uroczystości – ślubowaniu , które złożyli na sztandar szkoły. Wypowiadając słowa roty przyrzekali, że będą sumiennie wywiązywać się z obowiązku rzetelnego zdobywania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności zgodnie z indywidualnymi zdolnościami. Część artystyczna , która nastąpiła po ślubowaniu, została przygotowana głownie przez uczniów klas pierwszych pod kierunkiem wychowawczyń p. E. Gibały i p. L. Janickiej. Wypowiedziane przez uczniów życzenia zdrowia i zadowolenia z pracy oraz podziękowania nauczycielom za ich trud, serce oraz wkład w ich nauczanie i wychowanie  były zwieńczeniem uroczystości.

Ewa Gibała   

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

„Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży” – to jeden z priorytetów polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Ministerstwo Edukacji Narodowej wymieniło go na pierwszym miejscu, co jest świadectwem tego, że sprawa jest ważna. Nie od dziś mówi się o kryzysie czytelnictwa, przytacza niepokojące statystyki, organizuje akcje, promujące czytelnictwo.

4 października bieżącego roku został w naszej szkole przeprowadzony apel, w czasie którego promowano czytelnictwo – zgodnie z zaleceniami MEN. Apel został zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza Pawła Jachimka, a okazją do tego był rozpoczynający się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Uczniowie obejrzeli spot reklamujący czytanie, w którym wystąpili znani aktorzy, muzycy, dziennikarze. Wysłuchali też prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. W zwięzłym wykładzie Bibliotekarz omówił przyczyny regresu czytelnictwa i zachęcał do sięgnięcia po książkę, wskazując, jakie z tego wynikają korzyści. Na koniec ogłosił trzy konkursy czytelnicze. Poinformował też o możliwości zakupienia do biblioteki książek, których tytuły zaproponują sami uczniowie.

Dyskutowali o… robotachNowy sezon spotkań literacko-kulturalnych rozpoczął Miejski Klub Młodych Pasjonatów Książki skupiony przy Bibliotece Publicznej w Radłowie. Członkami klubu są uczniowie miejscowej szkoły podstawowej pod opieką nauczycielki Agnieszki Seremet. Pierwsze, tegoroczne spotkanie poświęcone było twórczości literackiej Stanisława Lema (1921-2006), w tym analiza i dyskusja nad zbiorem opowiadań „Bajki robotów”. Inauguracyjne spotkanie było też okazją do zwiedzenia wystawy malarstwa krakowskich i śląskich artystów, prezentowanej w bibliotece w ramach Międzyregionalnego Programu „Derby Artystyczne 2016”.
Klub Miłośników Książki założony został w roku 2014, a jego głównym założeniem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, twórczości poetycko-literackiej, a także udział w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych w naszej gminie i powiecie. Klub ma w swoim dorobku wydaną w zeszłym roku publikację: „Próby poetycko-literackie” rejestrowaną przez bibliografię narodową. Posiada też własny hymn i logotyp.
Zakręcona akcja
W naszym przedszkolu prowadzona jest akcja zbierania plastikowych nakrętek. Jej celem jest pomoc choremu Adasiowi. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za dotychczasowy udział i prosimy o więcej:) Taki gest nic nie kosztuje, a pomaga.
Rety, rety - duety! Jesienna poezja znana i lubiana

Dnia 13.10.2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Radłowie odbyło się jesienne spotkanie z poezją. Celem spotkania przygotowanego przez nauczycielki p. M. Kosiarską i p. B. Oleksy była nie tylko integracja dzieci ze wszystkich grup wiekowych, ale przede wszystkim popularyzacja literatury dziecięcej i uwrażliwianie na jej piękno, rozbudzanie przeżyć i doznań estetycznych oraz prezentacja dziecięcych umiejętności. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i dzięki wierszom wprowadzili wspaniałą atmosferę . Dziękujemy dzieciom za udział w spotkaniu, a rodzicom za przygotowanie pięknych strojów i rekwizytów.

Bal owoców i warzyw

Zuchy i maluchy z Przedszkola w Radłowie pilnie poznawały jesienne dary sadu i ogrodu. Na podsumowanie wiadomości zdobytych przez dzieci odbył się „Jesienny bal warzyw i owoców”. Po wysłuchaniu wiersza Stanisława Dobranieckiego ilustrowanymi pięknymi obrazkami Konstantego Sopoćko dzieci rozpoczęły wesołą zabawę przy akompaniamencie ulubionych piosenek o tematyce jesiennej.

Wystawa Klocków Lego w Krakowie

Dnia 11.10.2016 r. uczniowie klas I-III przybyli do Krakowa, gdzie w Galerii Kazimierz oglądali największą w Polsce wstawę klocków Lego i robotów Lego Minstorms. Zobaczyli: budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, eksponaty interaktywne, roboty, sceny znane z filmów i bajek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały modele wykonane z klocków, a organizatorzy pozwolilli im po wyjściu z sali zabaw ponownie wrócić na wystawę. W strefie zabaw składali z klocków wielkie i małe budowle, korzystali ze ścianek do pisania i malowania klockami. Oglądali film o budowaniu i programowaniu robotów. Pobyt na wystawie był dla dzieci wielką atrakcją.
Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Sztuka w terenie
Losowa Fotka


Mecz siatkówki
Wygenerowano w sekund: 0.05 1,809,871 unikalne wizyty