Maj 30 2016 14:26:04
Szkoła
Nasi patroni
Przedszkole
Misja szkoły
Certyfikaty
Nauczyciele
Rada Rodziców
Samorządy Uczniowskie
Szkolny Regulamin Oceniania
Hymn szkoły podstawowej
Absolwenci Gimnazjum
Statut
Podręczniki
Pedagog Szkolny
Logopeda
Biblioteka
Świetlica
Kółka i zajęcia dodatkowe
Osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej
Konkursy i osiągnięcia gimnazjalistów
Uroczystości i imprezy szkolne
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Rekrutacja
Organizacje szkolne
Chórek szkolny
Gazetka szkolna Spinacz
Harcerstwo
Koło teatralne
Klub Historyczny im. Armii Krajowiej
Klub Europejski
Klub Socratesa
Klub Młodych Pasjonatów Książki
Orkiestra
ORLIK
Radiowęzeł
S.U. Gimnazjum
Spółdzielnia Uczniowska Grosik
Spółdzielnia Uczniowska Ciuchcia
SKO
Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas-szkoła podstawowa
Szkolne koło PCK
Szkolne koło PTTK
Zajęcia na pływalni
Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe-szkoła podstawowa
Zespół Ludowy
Zajęcia dziewiarskie
Powitanie

Oficjalna strona Zespołu Szkół w Radłowie

Szkoła Demokracji

Samorząd Uczniowski Gimnazjum bazując na 8 latach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej podjął starania o uzyskanie certyfikatu Szkoła Demokracji. Celem programu było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej W ramach działań szkoła musiała wykazać się spełnieniem zestawu kryteriów, które są kluczowe do istnienia w niej dobrych warunków do rozwoju samorządności i partycypacji uczniowskiej, a także kształtowania postawy obywatelskiej uczniów i uczennic.

Kryteria zawierały się w 7 obszarach:

Do programu zgłaszały się zespoły szkolne złożone z nauczyciela lub nauczycielki oraz 2-8 uczniów i uczennic, konieczna była również współpraca z dyrekcją. Zadaniem zespołu było: po pierwsze zdiagnozowanie działania szkoły w każdym z obszarów, a następnie, w oparciu o wyniki diagnozy, przygotowanie i wprowadzenie w życie planu poprawy funkcjonowania tych obszarów, które tego wymagały. Relacje ze spełniania kryteriów w każdym z obszarów zespoły szkolne publikowały na stronie :www.szkolademokracji.ceo.org.pl. Każda z relacji była sprawdzania i oceniana przez mentora, który weryfikował spełnienie kryteriów. Relacje były opatrzone zdjęciami, filmami, audycjami oraz linkami do stron SU (Facebook, strona szkoły). Szkoły zamieściły ostatecznie niemal 900 relacji dokumentujących spełnienie kryteriów. 87 szkół spełniło wszystkie kryteria i otrzymało certyfikat „Szkoła Demokracji”,  w tym nasze gimnazjum jako jedyne w powiecie tarnowskim. Ponadto nasza szkoła została wybrana jako przykład dobrych praktyk.

Katrzyna Baj, Lucyna Lazarowicz

Konkurs recytatorski

Dzień Dziecka

Ogromny sukces ucznia ZS w Radłowie

       Wielkim sukcesem zakończył się udział Nikodema Miśtaka, ucznia VI klasy Szkoły Podstawowej w Radłowie, w turnieju regionalnym Nestle Cup w Krakowie. Nikodem z wynikiem 5,27 m zwyciężył w konkurencji skoku w dal. Wcześniej w zawodach powiatowych w Tarnowie był najlepszy w skoku w dal (5,00 m) i w biegu na 60 m (8,35 s). Opiekunem Nikodema podczas zawodów była p. Barbara Chrzanowska.

Teatrzyk w przedszkolu

25 maja do naszego przedszkola przyjechali dobrze nam znani aktorzy teatru EDEN z Wieliczki. Tym razem przedstawili spektakl „Arka Noego”.Tym razem dzieciom została przybliżona historia biblijna, o tym jak Noe budował arkę, aby uratować siebie i zwierzęta przed powodzią. Głównym przesłaniem było to, że nie należy wyśmiewać się z czyjejś pracy. Dodatkowo przedszkolaki poznały egzotyczne zwierzęta oraz uczyły się jak dbać o zwierzęta domowe.. Spektakl miał charakter interaktywny, co oznacza, że dzieci współtworzyły przedstawienie. Dzięki temu z pewnością wiele informacji zostanie w głowach przedszkolaków.

Dzień Matki w przedszkolu

Dzień Matki to dzień szczególny. W Przedszkolu Publicznym w Radłowie obchodzony był on uroczyście 24.05.2016 roku. Przedszkolaki z najmłodszej grupy ( 3 latki ) zaprezentowały mamom krótki program artystyczny przygotowany przez nauczycielki p. M. Kosiarską i p. B. Oleksy. Dzięki pięknym kostiumom przygotowanym przez rodziców oraz scenografii wszyscy przeniesieni zostali do Krainy Krasnoludków. Mamy z dumą oglądały pierwsze występy swoich maluszków podczas recytowania wierszy, śpiewu piosenek i składania życzeń. Był słodki poczęstunek dla mam i drobne upominki dla dzieci. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 16-17 maja 2016 roku grupa uczniów gimnazjum z klas I i III brała udział w wycieczce turystyczno – krajoznawczej w Góry Świętokrzyskie. Poznaliśmy życie ludzi w osadzie średniowiecznej w Hucie Szklanej, a później przenieśliśmy się w świat bajek zwiedzając Wioskę Czarownicy „ Babyjagowo”. Następnie wjechaliśmy kolejką na Św. Krzyż i tam ścieżką edukacyjną Świętokrzyskiego Parku Narodowego oglądaliśmy rumowiska skalne – gołoborza. Następnie zwiedzaliśmy zespół klasztorny, gdzie znajdują się Relikwie Drzewa Krzyża Świętego i muzeum misyjne. Po zejściu do Huty Szklanej zdobywaliśmy kolejny szczyt Gór Swiętokrzyskich  -  Łysicę. Po drodze źródełko św. Franciszka i kapliczka S. Żeromskiego. Nocleg, kolacja i ognisko w Św. Katarzynie. W drugim dniu zwiedzanie Kielc i okolic: Kadzielnia – rezerwat geologiczno – przyrodniczy, spacer Aleją Pomnikową, przez tereny Parku Miejskiego na Wzgórze Katedralne. Następnie zwiedzanie muzeum lat szkolnych S. Żeromskiego i warsztaty „ W szkolnej ławce”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Katedry pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i Pałacu Biskupów z barokowymi ogrodami w stylu włoskim. Po południu przepiękna jaskinia Raj ze słynnymi stalaktytami, stalagmitami i stalagnatami, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.  Na zakończenie zwiedzanie Królewskiego Zamku w Chęcinach.

Udział w podsumowaniu IX edycji małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia”

W dniu 16 maja 2016 roku w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura Urzędu w Tarnowie odbyło się podsumowanie projektu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia” przygotowującego uczniów do niesienia pomocy osobom potrzebującym. Nasza szkoła realizowała powyższy projekt w roku szkolnym 2015/2016, dlatego też zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu i odebrania dyplomu za udział w IX edycji małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia”. Naszą szkołę reprezentował ks. Bogdan wraz z czterema osobami zaangażowanymi w realizację powyższego projektu: Małgorzatą Janicką, Rozalią Antosz, Anitą Tomaszek oraz Klaudią Wojtar. Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu organizatorzy składają serdeczne podziękowania:

„Wyrażamy głęboką wdzięczność za wszelkie działania mające na celu podnoszenie poziomu pracy małopolskich szkół i placówek a przede wszystkim za rozpowszechnianie wśród przedstawicieli młodego pokolenia wartości uniwersalnych. Młodzieży i pedagogom dziękujemy za chęć działania, tworzenia i zmieniania na lepsze otaczającego nas świata (z dyplomu otrzymanego przez naszą szkołę za udział w IX edycji małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia”)

Konkurs o św. Janie Pawle II – Zabawa

W dniu 18 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Zabawie odbył się finał gminnego konkursu o św. Janie Pawle II. Tegoroczna XI edycja tegoż konkursu dotyczyła zagadnienia: „Św. Jan Paweł II – inicjator i patron Światowych Dni Młodzieży”. Po przejściu etapu szkolnego nasi uczniowie wzięli udział w etapie gminnym.

Naszą szkołę reprezentowały:

Szkoła Podstawowa - Wiktoria Gajdur i Amelia Sroka

Gimnazjum - Natalia Chmura, Małgorzata Strojna, Małgorzata Janicka i Natalia Dulian

Przedstawicielka naszego Gimnazjum Małgorzata Janicka zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II jako inicjatorze i patronie Światowych Dni Młodzieży. Warto zauważyć, że zyskała maksymalną ilość punktów z testu wiedzy.

Druga nasza przedstawicielka Natalia Dulian zajęła II miejsce w konkursie literackim, w którym podjęła się opisania literacko zdjęcia św. Jana Pawła II, za którą to pracę została nagrodzona drugim miejscem w kategorii literackiej.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces uczniów Gimnazjum w Radłowie w Drużynowej Lidze LA

   Ogromnym sukcesem zakończył sie finał powiatu tarnowskiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej, który rozgrywany był 19 maja 2016 roku w Tarnowie. W zawodach startowało 14 chłopców i 14 dziewcząt z radłowskiego gimnazjum. Na końcowy wynik składała się suma wyników z poszczególnych konkurencji ( 100 m, 300m, 800 m dziewcząt, 1000 m chłopców, pchnięcie kulą, skok w dal i sztafeta 4x100 m), osobno w kategorii dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły wysokie 4 miejsce, na 8 startujących szkół,  tracąc kilka punktów do miejsca 3. Najlepiej spisała się Izabela Spinda, która wygrała w skoku w dal, oraz Emila Wojdak - 4 miejsce w pchnięciu kulą. W kategorii chłopców startowało 9 szkół. Drużyna z Radłowa nie miała sobie równych  i  z ogromną przewagą nad pozostałymi szkołami zwyciężyła w całych zawodach, uzyskując awans do Finału Województwa Małopolskiego, który zostanie rozegrany na stadionie AWF w Krakowie. Najlepiej spisali się: Karol Kosiarski - 2 miejsce na 100 m, Dawid Wierzbicki - 3 miejsce na 100 m, Dawid Katra - 4 miejsce w skoku w dal, Hubert Kupisz - 2 miejsce w pchnięciu kulą, Konrad Kuklewicz - 3 miejsce w pchnięciu kulą oraz sztafeta 4 x 100 m ( Dawid Wierzbicki, Mateusz Bibro, Hubert Kupisz, Karol Kosiarski), która zajęła 1 miejsce.

Opiekunami zespołów byli p. Barbara Chrzanowska drużyna dziewcząt i p. Rafał Kijak drużyna chłopców.

 

Wyniki zwycięskiej drużyny chłopców:

100 m  -                             Karol Kosiarski - 12,61 s

                                           Dawid Wierzbicki - 12,76 s

                                           Arkadiusz Kawa - 13,44 s

skok w dal -                     Dawid Katra 5,25 m

                                           Dominik Szczurek - 5.00 m

                                           Mateusz Ruman - 4,90 m

Pchnięcie kulą 5kg -       Hubert Kupisz 10,45 m

                                          Konrad Kuklewicz - 9,83 m

                                          Dawid Biały - 9,31 m

300 m  -                           Jacek Remian - 43,96 s

                                         Patryk Strzesak - 44,70 s

                                         Mateusz Bibro - 44,73 s

1000 m -                         Jakub Molczyk - 3,20 min

                                        Dominik Postawa - 3,21 min

sztafeta 4 x 100-Dawid Wierzbicki, Mateusz Bibro, Hubert Kupisz, Karol Kosiarski - 49,53 s

 

Pod kulturalnym dachem Europy

25 kwietnia 2016r. podsumowano projekt edukacyjny „Pod kulturalnym dachem Europy”. Uczestnicy projektu zaproponowali krótką podróż po wybranych krajach Europy. Prezentację multimedialną przybliżającą wybrany kraj   uzupełniał taniec lub piosenka. Podróż rozpoczęto od Polski, kolejno zaprezentowano naszych sąsiadów, Niemcy i Czechy. Następnie udaliśmy się na południe Europy do Grecji. Całą podróż zakończyliśmy we Francji. W podsumowaniu projektu uczestniczyli goście z Francji, którzy rozpoczęli tygodniowy pobyt w Polsce.   

Adres
Zespół Szkół w Radłowie
ul. Szkolna 1
33-130 Radłów

Gimnazjum
tel. 14 6782797
gimnazjum.radlow@op.pl

Szkoła Podstawowa
tel. 146782060
spradlow@op.pl

Przedszkole
tel. 146782242
przedszkoleradlow@onet.pl
Projekty realizowane w szkole
Wymiana międzynarodowa
Szkoła promująca zdrowie
Edukacja regionalna
Śladami przeszłości
Trzymaj formę
Mieć wyobraźnię miłosierdzia
Małopolska moje miejsce na ziemi
Zachować dla przyszłych pokoleń
Etnolog-Zaloguj się na Ludowo
Radłów - cztery pory roku
DiAMEnT
Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia
EkoSport z Radłowa
Mleko z klasą
Owoce w szkole
Jeżdżę z głową
Potrafię Więcej
Z ekologią na Ty
Odblaskowa szkoła
Fauna Radłowa
Już pływam
Kulthurra
National Geographic - Odkrywca
Szkoła w Ruchu
Gwiazdka dla Afryki
Lepsza Szkoła
Małopolska moje miejsce na ziemi SP
Nie pal przy mnie
No promil-no problem
Czytam bo lubię
Tydzień dobrego chleba
Śniadanie daje moc
Wszystkie kolory świata
Młody Obywatel
Listy do Ziemi
Na gruzach wspomnień
Cztery pory roku
Mały Mistrz
Planeta Energii
Książki naszych marzeń
Szafranowe dzieci
Losowa Fotka


Przegląd kolęd 2014
Wygenerowano w sekund: 0.09 1,494,897 unikalne wizyty